نرم افزار MAYA

سخت افزار مورد نیاز برای نرم افزار مایا MAYA پیام بگذارید

نرم افزار MAYA
نرم افزار Autodesk Maya یک نرم افزار گرافیک کامپیوتری سه بعدی است که برای ایجاد برنامه های سه بعدی تعاملی، از جمله بازی های ویدئویی، فیلم های انیمیشن، سریال های تلویزیونی یا جلوه های بصری استفاده می شود.

نرم افزار مایا MAYA

کاربرد :نرم افزار انیمیشن سه بعدی و جلوه های بصری
شرکت توسعه و منتشر کننده : Autodesk

نرم افزار Autodesk Maya، برای ساخت انیمیشن سه بعدی پیچیده، مدل سازی و یک نرم افزار VFX با گردش کار خاص است، بنابراین راه حلی برای همه وجود ندارد. مطابق وظایفی که انجام می دهید، بر پیکربندی سخت افزاری بهینه شما تأثیر می گذارد.
در واقع نرم افزار مایا یک مجموعه ابزار سریع، خلاقانه، یکپارچه و قدرتمند برای انیمیشن، محیط، گرافیک متحرک، واقعیت مجازی و خلق شخصیت ارائه می دهد. Maya که در تولیدات پرمخاطب مانند Game of Thrones، Kong: Skull Island و Blade Runner 2049 استفاده شده است، بیش از هر زمان دیگری پاسخگو است و پیشرفت‌های متعددی را برای گردش‌های کاری موجود و ابزارهای جدید ارائه می‌کند. با مجموعه ویژگی های غنی آن، به ایستگاه های کاری و سیستم ورک استیشن مایا نیاز دارید که به طور هدفمند ساخته شده باشند تا متناسب با جریان کاری خاص شما باشند.

مواردی که در اینجا می خوانیم:

مدلسازی سه بعدی-۳D Modeling

معماری ۳D Modeling به صورت تک رشته ایست ؛ یعنی بر خلاف فرایندهایی همچون رندرینگ که چندرشته هستند،  فرایند ساخت مش ، اکسترود کردن چند ضلعیها و تغییر رئوس آنها،بمنظور اجرای بهینه تنها به یکی  از هسته های CPU نیاز دارد. پیشنهاد می کنیم اگر از ۳ds Max تنها برای ۳D Modeling استفاده می کنید، هزینه اضافی صرف خرید ورک استیشن های dual CPU  با هسته های متعدد نکنید، چرا اکه این فرایند تاثیری بر روند کار نخواهند داشت.

ورک استیشن هایی که مخصوص ۳D Modeling هستند نیازی به هسته های متعدد برای اجرای بهینه نداشته و فرکانس CPU است که حرف اول را می زند. پیشنهاد ما برای کسانی که فقط کار ۳D Modeling انجام می دهند، ورک استیشن اورکلاک شده DOKMEHA W10000 می باشد.

maya-animation

ساخت انیمیشن (Animation)

فرایند ۳D animation شباهت های زیادی به فرایند  ۳D modeling دارد چرا که هر دو معماری تک رشته ای دارند و استفاده از CPU های متعدد تاثیری بر عملکرد حین اجراء نخواهد داشت. اجرای بهینه این فرایندها به فرکانس CPU وابسته است، یعنی هرچه سرعت کلاک CPU بیشتر باشد، عملکرد نهایی نیز حین اجرا بهتر خواهد بود.

MAYA animation

Rendering

بر خلاف ۳D Modeling ، فرایند ساخت انیمیشن و Rendering (رندرینگ) فرایندهای کاملاً چندرشته ای هستند؛ یعنی هرچه تعداد هسته های CPU بیشتر باشد، عملکرد نرم افزار حین اجراء بهتر خواهد بود. رندرینگ یک فرایند کامپیوتری بسیار سنگین است که اصطلاحاً باید آفلود (Offload) شود. هدف از داشتن یک ورک استیشن ۳D، حفظ بهره وری پروژه ها در یک نقطه معقول است.، پیشنهاد ما سیستم ورک استیشنی است که همزمان براساس GPU و CPU کار رندرینگ را انجام دهد.

maya-rendering

راه حل های ویژه Dokmeha، برای سازمانها و صنایع مختلف در استفاده از نرم افزار مایا MAYA

چه سخت افزاری مناسب کار با نرم افزار مایا MAYA است؟

در اینجا به تفکیک بخش های مختلف سخت افزاری را برای کار با نرم افزار مایا MAYA معرفی می کنیم و توضیح می دهیم که برای گرفتن بهترین خروجی از این نرم افزار چه میزان از بخش های مختلف سخت افزار کامپیوتر از جمله پردازنده، حافظه رم، حافظه ذخیره سازی، گرافیک و… نیاز می باشد.

پردازنده 

مدل سازی سه بعدی
ساخت مش ها، اکسترود کردن چند ضلعی ها و سایر وظایف مدل سازی سه بعدی تک رشته ای هستند، به این معنی که آنها فقط از یک هسته CPU استفاده می کنند. اگر از این نرم افزار بیشتر برای مدل سازی استفاده می کنید، یک پردازنده ۴ تا ۶ هسته ای با سرعت کلاک بالا (۳.۵ گیگاهرتز و بالاتر) را توصیه می کنیم.
انیمیشن
مانند مدل سازی سه بعدی، انیمیشن نیز تک رشته ای است. بنابراین یک پردازنده با سرعت ساعت بالا و ۴ تا ۶ هسته نیز توصیه می شود.
رندرینگ
در حالی که مدل سازی سه بعدی و انیمیشن فقط از یک هسته CPU استفاده می کند، رندر یک کار بسیار چند رشته ای است و بنابراین تعداد بالای هسته های CPU عملکرد بهتری را ارائه می دهد.

کارت گرافیک

مشابه پردازنده‌ها، کارت گرافیک مناسب برای نرم افزار مایا MAYA (و نرم افزارهای دیگری مانند Arnold, MotionBuilder & Mudbox)، طبق تاییدیه و گواهینامه شرکت AUTODESK کارت های گرافیک سری Quadro RTX در اولویت قرار دارند و استفاده از چند کارت گرافیک به خوبی توان خروجی کار شما را چندین برابر افزایش می دهد، بنابراین هر چه تعداد کارت‌ها بیشتر باشد بهتر است. ما به ترتیب قیمت و حجم کاری شما چند نمونه از بهترین گرافیک های را معرفی میکنیم:

  • Quadro RTX A6000
  • Quadro RTX A5000
  • Quadro RTX A4000
  • Quadro RTX A3000
  • مابقی طبق این لیست بهترین مدل کارت گرافیک های تایید شده برای کار با نرم افزار مایا MAYA می باشند.

حافظه رم

به طور کلی، ۳ تا ۶ گیگابایت رم برای هر هسته CPU توصیه می شود. به عنوان مثال، اگر یک پردازنده ۱۲ هسته ای را انتخاب کنید، ۳۲ گیگابایت برای کارهای اساسی یا ۶۴ گیگابایت برای بارهای کاری سخت تر کافی است.

حافظه ذخیره سازی

توصیه می کنیم دو درایو حالت جامد داشته باشید که بهترین عملکرد را ارائه می دهند:

درایو اصلی: SSD برای سیستم عامل و برنامه ها
درایو ثانویه: SSD برای پروژه های فعال. یک SSD اختصاصی عملکرد مطلوبی را ارائه می دهد
SSD 2.5 اینچی SATA با سرعت ۵۰۰ مگابایت بر ثانیه کار می کند
M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD با سرعت ۲۵۰۰ مگابایت بر ثانیه کار می کند

برای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا پشتیبان‌گیری از فایل‌هایی که به‌ندرت به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید، یک هارد دیسک ۴ تا ۱۸ ترابایتی را توصیه می‌کنیم. هارد دیسک‌ها همچنین برای ذخیره فایل‌های صادراتی به خوبی کار می‌کنند، زیرا فرآیند صادرات/رندر معمولاً فشرده برای نوشتن نیست.

کیس

اگر می خواهید پردازنده های دوگانه و یا چندین کارت گرافیک با کارایی بالا داشته باشید، ورک استیشن HP Z8 G4 توصیه می شود.

اگر می‌خواهید با یک پردازنده پیشرفته و تک کارت گرافیک با عملکرد بالا با پتانسیل ارتقا در آینده شروع کنید، کیس ورک استیشن HP Z6 G4 توصیه می‌شود. با Z6 G4، می‌توانید دومین پردازنده منطبق را اضافه کنید و با استفاده از رایزر پردازشگر دوم (اختیاری)، حافظه را دو برابر کنید. منبع تغذیه از دو کارت گرافیک میان رده نیز پشتیبانی خواهد کرد.

ایستگاه کاری HP Z4 G4 برای اکثر گردش‌های کاری توصیه می‌شود. از آنجایی که اینتل اکنون پردازنده‌های تک Core i9 و Xeon را با حداکثر ۱۸ هسته و سرعت کلاک بالا تولید می‌کند، نیازی به پردازنده‌های دوگانه نیست، مگر اینکه پردازش‌های سنگین CPU یا وظایف فشرده‌ای که بیش از ۱۸ هسته نیاز دارند، داشته باشید. همچنین، HP Z4 G4 دارای منبع تغذیه ۱۰۰۰ واتی اختیاری است که از قدرتمندترین کارت‌های گرافیکی از جمله GeForce RTX 3080 و Quadro RTX A5000 پشتیبانی می‌کند.

با یک متخصص صحبت کنید.

متخصصان عملکرد ما می توانند به شما کمک کنند ایستگاه کاری مناسب را که برای برنامه ها و گردش کار شما ساخته شده است پیدا کنید. متخصصان کارآیی DOKMEHA آماده هستند تا در مورد تمام سوالات فنی شما به شما کمک کنند و راه حل هایی را برای گردش کار نرم افزار حرفه ای شما ارائه دهند.

تماس با متخصصان

شنبه تا پنج شنبه | ۱۰ صبح تا ۵ عصر
۶۸۰۸ ۲۸۴۲ ۰۲۱ / ۶۸۰۹ ۲۸۴۲ ۰۲۱
پشتیبانی در WhatsApp پیام بگذارید:
۰۹۳۶۹۵۳۷۷۱۳ / ۰۹۳۵۸۱۱۶۴۲۲

مشاوره رایگان و تخصصی برای نرم افزار مایا MAYA

MAYA Solutions

درود بر شما، برای گرفتن مشاوره در مورد لپ تاپ یا کیس کامپیوتر حرفه ای مخصوص کار با نرم افزار مایا MAYA، از طریق فرم زیر با ما ارتباط بگیرید.


اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم یا ایمیل ارسال کنیم، لطفاً این فرم را پر کنید تا یک متخصص از Dokmeha، با شما صحبت کند و راهنمایی لازم را انجام دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

close