نرم افزار DaVinci Resolve

سخت افزار مورد نیاز برای نرم افزار DaVinci Resolve ۷

نرم افزار DaVinci Resolve

نرم افزار DaVinci Resolve که در اصل برای نخبه هالیوود طراحی شده بود، بیش از هر چیز دیگری در فیلم‌های بلند و برنامه‌های تلویزیونی استفاده شده است، زیرا به شما امکان می‌دهد تصاویری بسازید که با ابزارهای دیگر به سادگی غیرممکن است. داوینچی همچنین سریع ترین و پیشرفته ترین نرم افزار ویرایش حرفه ای ۸K، تصحیح رنگ، VFX و صدا در جهان است.

 

نرم افزار DaVinci Resolve

کاربرد : ویرایش حرفه ای ویدئو سینمایی
شرکت توسعه و منتشر کننده : Blackmagic Design

DaVinci Resolve (در ابتدا با نام Da Vinci Resolve شناخته می‌شد) یک برنامه درجه‌بندی رنگ و ویرایش غیرخطی ویدیو (NLE) برای macOS، ویندوز و لینوکس است که در ابتدا توسط سیستم‌های داوینچی توسعه یافت و اکنون توسط Blackmagic Design پس از خرید آن در سال ۲۰۰۹ توسعه یافته است. . علاوه بر نسخه تجاری نرم افزار (معروف به DaVinci Resolve Studio)، Blackmagic Design یک نسخه رایگان را نیز با عملکرد کاهش یافته، به سادگی DaVinci Resolve (که قبلا به عنوان DaVinci Resolve Lite شناخته می شد) توزیع می کند.

DaVinci Resolve نه تنها به شما امکان می دهد بین ویرایش، رنگ، جلوه ها و صدا حرکت کنید، بلکه همکاری چند کاربر را نیز فعال می کند تا ویرایشگرها، رنگ نویسان، هنرمندان VFX و طراحان صدا بتوانند به طور همزمان کار کنند. راه حل کامل پست تولید و تکمیل برای ویژگی هایی مانند The Avengers: Infinity War و Deadpool 2، نمایش های تلویزیونی مانند The Walking Dead و Game of Thrones و همچنین تبلیغات بی شماری، DaVinci Resolve برای تیم های Post Production و هنرمندان به طور یکسان طراحی شده است. به منظور به حداکثر رساندن ویژگی‌ها و عملکرد پیشرفته آن، باید ایستگاه‌های کاری DaVinci Resolve را متناسب با نیازهای خاص خود با دقت انتخاب کنید.

فیلم ۲k

به عنوان یک فیلمساز یا تدوینگر، باید ایستگاه کاری DaVinci Resolve خود را بر اساس فایل های منبع مورد انتظار، یعنی وضوح و الزامات رندر پروژه های معمولی خود پیکربندی کنید. کار با فیلم‌های ۲k هنوز رایج است، اما نسبت به پروژه‌های با وضوح بالاتر بسیار کم‌تر است. یک سوکت تک، ایستگاه کاری حرفه ای اورکلاک شده با یک یا دو پردازنده گرافیکی برای این نوع گردش کار مناسب است.

davinci resolve-4k

فیلم ۴k

برای ویرایش فیلم و گرفتن خروجی بهینه ۴K، دکمه ها Dokmeha ورک استیشنی با دو یا چند پردازنده گرافیکی را توصیه می کند. فرآیندهای فشرده‌سازی از CPU سیستم شما استفاده می‌کنند، بنابراین کدک‌های فشرده به یک ایستگاه کاری DaVinci Resolve با چندین هسته CPU نیاز دارند تا این کارها را در مدت زمان معقولی به پایان برسانند.

davinci resolve-2k

فیلم ۸k+ Plus

اگر با فیلم‌های استریو ۸k یا روی پروژه‌های تخصصی کار می‌کنید که نیاز به تعامل با رزولوشن فوق‌العاده بالای ۸k یا فراتر از آن دارند، به سیستمی نیاز دارید که پیکربندی‌های پیشرفته مختلفی را ارائه دهد – از چندین پردازنده گرافیکی و هسته‌های CPU فراوان، تا اسلات‌های اضافی برای ذخیره سازی با سرعت بالا، و حافظه رم بالا پشتیبانی کند.

Davinci 8k Plus

 سخت افزار مناسب برای کار با نرم افزار DaVinci Resolve

در اینجا به تفکیک بخش های مختلف سخت افزاری را برای کار با نرم افزار DaVinci Resolve معرفی می کنیم و توضیح می دهیم که برای گرفتن بهترین خروجی از این نرم افزار چه میزان از بخش های مختلف سخت افزار کامپیوتر از جمله پردازنده، حافظه رم، حافظه ذخیره سازی، گرافیک و… نیاز می باشد.

راه حل های ویژه Dokmeha، برای سازمانها و صنایع مختلف در استفاده از نرم فزار DaVinci

نرم افزار DaVinci Resolve  و بخش های مخلتف آن

نرم افزار داوینچی بخش های مختلفی برای کار دارد و برای هر بخش متخصص خاص خود را می طلبد، و این باعث شده انتخاب سخت افزار برای این نرم افزاری حرفه ای ویرایش ویدئو کمی پیچیده شود. این نرم افزار شامل بخش های مختلفی همچون ویرایش ویدئو، رنگ بندی، صداگذاری و Fusion  است. در زیر بخش های مختلف نرم افزار را به همراه  سخت افزاری استاندارد و مورد نیاز آن توضیح می دهیم.

پردازنده 

در حالی که DaVinci Resolve به شدت به عملکرد GPU شما متکی است (مخصوصاً هنگام استفاده از OpenFX یا کاهش نویز)، پردازنده (یا CPU) هنوز یک جزء مهم در سیستم شما است. در حالی که بسیاری از بخش‌های دیگر سیستم تا حدی بر عملکرد تأثیر می‌گذارند، CPU قطعه اصلی سخت‌افزار است که بخشی از مطلقاً هر کاری و هر کاری است که انجام می‌دهید. توجه داشته باشید که در حالی که ایستگاه‌های کاری Dual Xeon در گذشته برای DaVinci Resolve ایده‌آل بودند، زیرا اغلب برای تعداد پردازنده‌های گرافیکی بالاتر مورد نیاز بودند، تغییرات اخیر در سخت‌افزار و نرم‌افزار باعث می‌شود که دیگر چنین نباشد. تقریباً در هر نمونه، یک ایستگاه کاری واحد CPU باید به راحتی با سیستم Dual Xeon با هزینه بسیار کمتر مطابقت داشته باشد.
درجه بندی رنگ، ویرایش و گرفتن خروجی
به طور کلی، تعداد بیشتر هسته‌های CPU عملکرد بهتری را در Resolve به شما می‌دهند (مخصوصاً هنگام گرفتن خروجی) اما به استثنای نسخه رایگان Resolve، معمولاً بهتر است بودجه خود را قبل از صرف پردازنده‌های گرافیکی بیشتر یا بالاتر، صرف یک پردازنده قوی‌تر کنید. CPU، اگر با فیلم‌های ۲K کار می‌کنید، از یک ایستگاه کاری تک سوکت استفاده کنید. برای ۴K، ۶K و ۸K، یک سیستم پردازنده دوگانه با کارت گرافیک دوگانه توصیه می شود.
کدام CPU برای Fusion بهترین است؟
Fusion اخیراً در DaVinci Resolve ادغام شده است و در حال حاضر کمی متفاوت از بقیه Resolve است. در اینجا، شما بهتر است از یک CPU با فرکانس بالا نسبت به پردازنده‌ای با هسته‌های زیاد استفاده کنید.
آیا تعداد بیشتر هسته‌های CPU Resolve داوینچی را سریع‌تر می‌کند؟
تا حد معینی، هسته‌های بیشتر باید عملکرد را بهبود بخشند، اگرچه پروژه‌های پیچیده‌تر با OpenFX و کاهش نویز اغلب بیشتر تحت تأثیر عملکرد GPU (های) شما قرار می‌گیرند تا پردازنده شما. علاوه بر این، Resolve از بسیاری جهات مجموعه‌ای از بسته‌های نرم‌افزاری مختلف است که با هم ترکیب شده‌اند و برخی (مانند Fusion) CPU را با عملکرد هر هسته بالاتر از پردازنده‌ای با هسته‌های زیاد ترجیح می‌دهند. به خاطر داشته باشید که تعداد هسته تنها یکی از بسیاری از مشخصات مختلف است که بر عملکرد تأثیر می گذارد. به همین دلیل، ما به شدت توصیه می کنیم به جای اینکه سعی کنید یک CPU را بر اساس تعداد هسته (یا هر مشخصات دیگر) به تنهایی انتخاب کنید، به عملکرد معیار مستقیم برای CPU های مختلف نگاه کنید.
آیا اینتل QuickSync برای DaVinci Resolve مفید است؟
برخی از پردازنده‌های اینتل دارای تراشه‌های گرافیکی داخلی با قابلیت‌های کدگذاری و رمزگشایی ویدیویی پیشرفته هستند که به عنوان QuickSync شناخته می‌شود. اکثر کارت‌های ویدیویی مدرن عملکرد مشابهی دارند، اما پردازنده‌های نسل سیزدهم اینتل دارای سطوح بیشتری از رمزگشایی سخت‌افزاری برای فیلم‌های H.265 هستند، بنابراین پردازنده‌های سطح بالاتر همچنان عملکرد کلی بهتری ارائه می‌دهند، مدل‌هایی مانند Intel Core i9 13900K و i7 13700K می‌توانند قیمت و عملکرد خوبی داشته باشند. گزینه هایی برای کسانی که با H.265 در DaVinci Resolve کار می کنند. همچنین با توجه به معیارها، اگر اساساً با کدک های H.264، ProRes، DNxHR کار می کنید، بهتر است از یک سیستم تک پردازنده استفاده کنید زیرا با یک سیستم CPU دوگانه، افزایش عملکرد کمی وجود دارد.
فیلم R3D
اگر از فیلم‌های R3D استفاده می‌کنید، با یک ایستگاه کاری دوتایی Xeon می‌توانید عملکرد بسیار قابل‌توجهی داشته باشید.

کارت گرافیک

نرم افزار DaVinci Resolve به شدت از کارت(های) ویدئویی در سیستم شما برای بهبود عملکرد پخش و رندر استفاده می کند. به همین دلیل، انتخاب GPU خوب تأثیر مستقیمی بر عملکرد سیستم شما دارد. یک نکته کلیدی که باید به آن توجه داشت این است که در حالی که نسخه رایگان Resolve می تواند از کارت های قدرتمندی مانند RTX 3080 استفاده کند، تنها به یک واحد پردازش گرافیکی محدود می شود. با این حال، نسخه استودیو از نظر فنی می تواند از هشت پردازنده گرافیکی استفاده کند – اگرچه در آزمایش تیم dokmeha عملکرد معمولاً در حدود ۳ الی۴ GPU به اوج می رسد.
علاوه بر این، نسخه استودیو شامل رمزگذاری و رمزگشایی H.264 با شتاب GPU است که اغلب منجر به افزایش قابل توجهی در عملکرد هنگام کار با آن نوع رسانه می شود.
کدام GPU (کارت تصویری) برای DaVinci Resolve بهترین است؟
DaVinci Resolve از GPU استفاده زیادی می برد و در حال حاضر NVIDIA RTX 3090 بهترین کارتی است که می توانید برای Resolve تهیه کنید، عملکردی برابر با دو پردازنده گرافیکی نسل قبل دارد. و اگر بودجه شما کمتر است، GeForce RTX 3080 نیز عملکرد فوق العاده ای ارائه می دهد.
آیا چندین پردازنده گرافیکی عملکرد را در DaVinci Resolve بهبود می بخشد؟
بله! تا زمانی که از DaVinci Resolve Studio استفاده می کنید، ما افزایش عملکرد تا ۵۰% را هنگام اضافه کردن GPU دوم و ۴۰% بعد از آن هنگام اضافه کردن سومین اندازه گیری کرده ایم. با این حال، در بیشتر موارد، ما مزایای کمی برای استفاده از چهار پردازنده گرافیکی دیده‌ایم، مگر اینکه از کارت‌های نسبتا پایین‌رده استفاده کنید.
با این حال، از آنجایی که Resolve با چندین کارت به طور کامل مقیاس پذیر نمی‌شود، گاهی اوقات یک واحد پردازش گرافیکی مانند RTX 3090 سریع‌تر و ارزان‌تر از چندین کارت رده پایین‌تر خواهد بود. علاوه بر این، برخی از جنبه های Resolve (مخصوصاً تب Fusion) فقط می توانند به طور مؤثر از یک GPU استفاده کنند حتی اگر Resolve Studio داشته باشید.
DaVinci Resolve به چه مقدار VRAM (حافظه کارت گرافیک) نیاز دارد؟
عملکرد مستقیم تنها چیزی نیست که باید هنگام انتخاب یک GPU در نظر گرفت، همچنین ضروری است که کارت گرافیک شما دارای حافظه VRAM یا کارت گرافیک کافی برای پروژه های شما باشد. این می تواند بر اساس طول و پیچیدگی جدول زمانی، درجه و جلوه های شما تغییر کند، اما به طور کلی توصیه می کنیم بسته به وضوح خط زمانی خود حداقل مقادیر زیر را از VRAM داشته باشید:
رزولوشن تایم لاین ۱۰۸۰p حداقل ظرفیت VRAM به اندازه ۴ گیگابایت، تایم لاین با رزولوشن ۴K حافظه VRAM به اندازه ۸ گیگابایت و تایم لاین به رزولوشن ۶K/8K حافظه VRAM به اندازه +۲۰ گیگابایت بیشتر نیاز دارد.
آیا DaVinci Resolve به کارت Quadro نیاز دارد؟
DaVinci Resolve با کارت‌های گرافیک حرفه‌ای NVIDIA – که قبلاً با نام Quadro شناخته می‌شد – عالی کار می‌کند، اما برای اکثر کاربران کارت GeForce گزینه بهتری است. کارت‌های GeForce نه تنها مقرون به صرفه‌تر هستند، بلکه می‌توانند با عملکرد کارت‌های درجه یک Quadro مطابقت داشته یا شکست دهند. مزیت اصلی استفاده از کارت حرفه‌ای در Resolve این است که می‌توانید ظرفیت‌های VRAM بسیار بالاتری دریافت کنید، هرچند که می‌تواند برای کسانی که با رسانه‌های ۸K کار می‌کنند ضروری باشد.
آیا DaVinci Resolve با NVIDIA سریعتر است یا AMD؟
کارت های NVIDIA در حال حاضر عملکرد بهتری در Resolve دارند. ما همچنین دریافته‌ایم که کارت‌های NVIDIA کمی قابل اعتمادتر هستند (هم از نظر سخت‌افزار و هم از دیدگاه درایور)، به همین دلیل است که ما معمولاً از NVIDIA نسبت به AMD استفاده می‌کنیم، مگر اینکه استفاده از کارت AMD مزیت واضحی داشته باشد.

حافظه رم

به طور کلی، ۳ تا ۶ گیگابایت رم برای هر هسته CPU توصیه می شود. به عنوان مثال، اگر یک پردازنده ۱۲ هسته ای را انتخاب کنید، ۳۲GB برای کارهای اساسی یا ۶۴GB برای بارهای کاری سخت تر کافی است.
برای ویرایش ویدیو، مقدار RAM مورد نیاز به طور کلی به وضوح ویدیو و پیچیدگی خط زمانی شما بستگی دارد. به عنوان یک قانون کلی، اگر با فیلم‌برداری ۱۰۸۰p کار می‌کنید، ۲۴/۳۲/۴۸ گیگابایت، برای فیلم‌های ۴K، حافظه رم ۴۸/۶۴/۹۶ گیگابایت، برای فیلم‌های ۶K، حافظه رم۹۶/۱۲۸/۱۹۶ گیگابایت، و اگر با فیلم‌های ۸K کار می‌کنید، ۱۹۶/۲۵۶/۳۸۴ گیگابایت را توصیه می‌کنیم.

حافظه ذخیره سازی

ذخیره سازی جنبه ای است که معمولاً از یک ایستگاه کاری ویرایش ویدیو نادیده گرفته می شود. در حالی که ممکن است پردازنده یا کارت گرافیک همه پردازش‌ها را انجام دهد، اما اگر فضای ذخیره‌سازی شما قادر به ادامه کار نباشد، سرعت آن اجزا مهم نیست. چیزی که فضای ذخیره سازی را پیچیده می کند این واقعیت است که نه تنها باید با انواع مختلف درایوهای موجود امروز سر و کار داشته باشید، بلکه می خواهید آنها را به گونه ای پیکربندی کنید که عملکرد را در DaVinci Resolve به حداکثر برساند.
از چه نوع درایو ذخیره سازی برای DaVinci Resolve استفاده کنم؟
سه نوع اصلی درایو وجود دارد که ممکن است برای یک ایستگاه کاری ویرایش ویدیو استفاده کنید: SSD، NVMe، و درایو پلاتر سنتی. از بین این سه، درایوهای پلاتر سنتی کندترین هستند اما بسیار مقرون به صرفه هستند و در ظرفیت های بسیار بزرگتر از درایوهای SSD یا NVMe در دسترس هستند. به همین دلیل، آنها درایوهای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت عالی می‌سازند، اما در بیشتر موارد برای کار مستقیم از آن ایده‌آل نیستند. درایوهای SATA SSD چندین برابر سریع‌تر از یک درایو پلاتر هستند اما گران‌تر نیز هستند. این درایوها برای طیف وسیعی از وظایف مانند نگه داشتن سیستم عامل و برنامه‌های کاربردی، ذخیره رسانه و پروژه‌هایی که فعالانه روی آن‌ها کار می‌کنید، یا به عنوان درایو کش/خراش عالی هستند. درایوهای NVMe در دو نوع (M.2 و U.2) عرضه می‌شوند، اما هر یک به طور قابل توجهی سریع‌تر از درایو SSD هستند. آنها حدود ۳۰٪ گرانتر از SSD هستند، اما در عوض تا ۵ برابر سریعتر هستند! با این حال، در بیشتر موارد با درایو NVMe شاهد افزایش عملکرد چندانی نخواهید بود، زیرا یک SSD استاندارد مدرن در حال حاضر به اندازه کافی سریع است که به ندرت یک گلوگاه عملکرد محسوب می شود. فیلم‌برداری با نرخ بیت بالا (~۲۰۰۰ مگابیت در ثانیه یا بالاتر) معمولاً تنها زمانی است که داشتن رسانه روی درایو NVMe برای DaVinci Resolve ضروری است.
در نهایت توصیه می کنیم سه درایو حالت جامد داشته باشید که بهترین عملکرد را ارائه می دهند:

درایو اصلی: NVME برای سیستم عامل و برنامه ها
درایو ثانویه: SSD / NVMe برای پروژه های فعال. یک SSD اختصاصی عملکرد مطلوبی را ارائه می دهد
SSD 2.5 اینچی SATA با سرعت ۵۰۰ مگابایت بر ثانیه کار می کند
M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD با سرعت ۲۵۰۰ مگابایت بر ثانیه کار می کند.
درایو پشتیبانی: برای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا پشتیبان‌گیری از فایل‌هایی که به‌ندرت به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید، یک هارد دیسک ۴ تا ۱۸ ترابایتی را توصیه می‌کنیم. هارد دیسک‌ها همچنین برای ذخیره فایل‌های خروجی به خوبی کار می‌کنند، زیرا فرآیند خروجی/رندر معمولاً فشرده برای نوشتن نیست.

کیس پیشنهادی

اگر می خواهید پردازنده های دوگانه و یا چندین کارت گرافیک با کارایی بالا داشته باشید، ورک استیشن HP Z8 G4 توصیه می شود. اگر می‌خواهید با یک پردازنده پیشرفته و تک کارت گرافیک با عملکرد بالا با پتانسیل ارتقا در آینده شروع کنید، کیس ورک استیشن HP Z6 G4 توصیه می‌شود. با Z6 G4، می‌توانید دومین پردازنده منطبق را اضافه کنید و با استفاده از رایزر پردازشگر دوم (اختیاری)، حافظه را دو برابر کنید. منبع تغذیه از دو کارت گرافیک میان رده نیز پشتیبانی خواهد کرد.
ایستگاه کاری HP Z4 G4 برای اکثر گردش‌های کاری توصیه می‌شود. از آنجایی که اینتل اکنون پردازنده‌های تک Core i9 و Xeon را با حداکثر ۱۸ هسته و سرعت کلاک بالا تولید می‌کند، نیازی به پردازنده‌های دوگانه نیست، مگر اینکه پردازش‌های سنگین CPU یا وظایف فشرده‌ای که بیش از ۱۸ هسته نیاز دارند، داشته باشید. همچنین، HP Z4 G4 دارای منبع تغذیه ۱۰۰۰ واتی اختیاری است که از قدرتمندترین کارت‌های گرافیکی از جمله GeForce RTX 3080 و Quadro RTX A5000 پشتیبانی می‌کند.

کارت صدا

اگرچه صدا ممکن است دغدغه اصلی همه ویرایشگرها و رنگ‌سازان ویدیو نباشد، بسته به کاری که در DaVinci Resolve انجام می‌دهید، می‌تواند بخش مهمی از ایستگاه کاری ویرایش شما باشد. طیف گسترده‌ای از گزینه‌های صوتی برای انتخاب وجود دارد، از جمله صدای داخلی که در مادربرد تعبیه شده است، یک کارت صدای مجزا PCI-E یا یک USB DAC می باشد.
آیا صدای آنبرد به اندازه کافی برای DaVinci Resolve خوب است؟
کیفیت صدای آنبورد که در اکثر مادربردها ارائه می شود در طول سال ها به طور چشمگیری بهبود یافته است. با این حال، از آنجایی که تراشه صوتی روی همان PCB باقی مانده مادربرد قرار دارد، گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی در نویز سیگنال وجود داشته باشد که می تواند کیفیت صدا را کاهش دهد. اگر از خروجی‌های دیجیتال برای استریو یا ۵.۱ استفاده می‌کنید، این یک فاکتور نیست، اما اگر از هدفون یا بلندگوهای آنالوگ استفاده می‌کنید، ممکن است کیفیت به خوبی سایر دستگاه‌های صوتی اختصاصی نباشد.
آیا کارت صدای PCI-E یا USB DAC برای DaVinci Resolve بهتر است؟
DACهای USB در حال حاضر بهترین توصیه ما برای ویرایش/رده‌بندی ایستگاه‌های کاری هستند. نه تنها کیفیت عالی است، بلکه به ندرت درایوری با DaVinci Resolve تداخل پیدا می کند و بسته به ورودی و خروجی های مورد نیاز، طیف وسیعی از گزینه ها را می توان انتخاب کرد. در حالی که کارت های صدا می توانند کیفیت صدای عالی را با هزینه نسبتا کم ارائه دهند، نرم افزار مورد نیاز اغلب پف کرده و گاهی اوقات می تواند مشکلاتی را با Resolve ایجاد کند.

صدا برای نرم افزار DaVinci Resolve

با یک متخصص صحبت کنید.

متخصصان عملکرد ما می توانند به شما کمک کنند ایستگاه کاری مناسب را که برای برنامه ها و گردش کار شما ساخته شده است پیدا کنید. متخصصان کارآیی DOKMEHA آماده هستند تا در مورد تمام سوالات فنی شما به شما کمک کنند و راه حل هایی را برای گردش کار نرم افزار حرفه ای شما ارائه دهند.

تماس با متخصصان

شنبه تا پنج شنبه | ۱۰ صبح تا ۵ عصر
 ۶۸۰۸ ۲۸۴۲ ۰۲۱ / ۶۸۰۹ ۲۸۴۲ ۰۲۱
پشتیبانی در WhatsApp پیام بگذارید:
۰۹۳۶۹۵۳۷۷۱۳ / ۰۹۳۵۸۱۱۶۴۲۲

مشاوره رایگان و تخصصی برای

DaVinci Resolve Solutions

درود بر شما، برای گرفتن مشاوره در مورد لپ تاپ یا کیس کامپیوتر حرفه ای مخصوص کار با نرم افزار DaVinci Resolve، از طریق فرم زیر با ما ارتباط بگیرید.


اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم یا ایمیل ارسال کنیم، لطفاً این فرم را پر کنید تا یک متخصص از Dokmeha، با شما صحبت کند و راهنمایی لازم را انجام دهد!

7 دیدگاه

 1. با سپاس از آگاهی های بسیار سودمندی که با ما همرسانی(به اشتراک گذاشتن) نمودید. من یک پرسش دارم و سپاسگزار می شوم که پاسخ پرسش من را بدهید.

  آیا لپ تاپ Galaxy Book2 Pro 360 با مشخصات فنی:
  Operating System
  Windows 11 Home
  Processor / Chipset
  Intel® Core™ i5-1240P Processor(1.7 GHz up to 4.4 GHz 12 MB L3 Cache)
  Graphic
  Intel® Iris® Xe Graphics
  Display
  ۱۵.۶″ FHD AMOLED Display (1920 x 1080) with Touch Screen Panel
  Memory
  GB LPDDR5 Memory (On BD 8GB)8
  Storage
  ۲۵۶GB NVMe SSD Number Of Slots :2
  توانایی این را دارد که با نرم افزار داوینچی ریزالو کار کند؟

  1. درود بر شما جناب کوروش عزیز.
   لپ تاپ مسحور کننده ای رو انتخاب کردید.
   اما چند مورد ساده در انتخاب شما وجود دارد.
   اول اینکه در حال آموزش هستید یا متخصص و آموزش دیده.
   دوم اینکه وابستگی داوینچی به کارت گرافیک انکار ناپذیر است.
   سوم حجم حافظه رم و رزلوشن ویدیوهای شماست.
   با دانستن این موارد بنده بهتر میتونم در انتخاب سخت افزار مناسب کمک کنم.

   1. درود بر شما آقای نیکوی گرامی،
    نخست سپاسگزارم از اینکه مهرورزی نمودی و پاسخ من را دادی و سپس اینکه من تازه کار هستم ولی برای کارهای روزانه ای که انجام می دهم این لپ تاپ با این ویژگی های فنی مناسب هست.در مورد کارت گرافیکی هم شما درست می فرمایید،برای دانستن همین موضوع بود که با فرستادن ویژگی های فنی این لپ تاپ بویژه کارت گرافیکی و رم و …. خواستم که از دیدگاه کارشناسانه شما را جویا شوم تا بخوبی در یابم که این کارت گرافیکی و رم دیگر موارد کارایی لازم را دارند یا نه.
    درباره رزولوشن ویدیوها هم باید بگویم که بیشتر ۴K هست شاید در موارد کمی هم ۸K باشند.
    برای اطمینان دوباره هم یک بار دیگر ویژگی های فنی لپ تاپ را همینجا برای شما دوباره می فرستم که بتوانید به خوبی و درست من را راهنمایی کنید و دوباره هم از شما سپاسگزاری می کنم،نیک روز و نیک فرجام باشید.
    Processor / Chipset
    Intel® Core™ i5-1240P Processor(1.7 GHz up to 4.4 GHz 12 MB L3 Cache)
    Graphic
    Intel® Iris® Xe Graphics
    Display
    ۱۵.۶″ FHD AMOLED Display (1920 x 1080) with Touch Screen Panel
    Memory
    GB LPDDR5 Memory (On BD 8GB)8
    Storage
    ۲۵۶GB NVMe SSD Number Of Slots :2

    1. درود فراوان بر شما.
     و سپاس از توجه زیبایی که داشتید.
     برای کارکردهای گرافیکی به پردازش گرافیکی نیازمند هستیم. اما حتی اگر با اینترفیس OpenCL و پردازش بر روی پردازنده، همه کارها رو انجام بدهیم، باز هم حرارت و پایداری سیستم گزینه ای کاملا مهم و حیاتی خواهد بود که در این لپ تاپ توجه ویژه ای به اون نشده و گاها دیدیم که بخش خنک کننده های حرفه ای لپ تاپ ها برای کارکردهای طولانی از پردازنده و کارت گرافیک هم پیشی گرفته و بسیار خلاقانه به روز شده. در اینجا انتخاب شما رو تنها متوجه بخش لپ تاپ های ورک استیشن با رزلوشن و پردازش و خنک کنندگی بالا برای سیستم های حرفه ای می کنم. شاید اگر با بخش مشاوره ورک استیشن تماس بگیرید، بهتر بتونم راهنمایی کنم. شماره های تماس در انتهای صفحه موجود هسش. شاد و پیروز باشید.

     1. درود بر شما و روز خوش،باز هم سپاسگزارم برای اینکه به پرسش های من پاسخ می دهید.
      من یک خواهش دارم آیا امکان دارد شما به ایمیل من که بهمراه همه این پیام ها هست و برای شما قابل خواندن، پیامی بفرستید که من ایمیل شما را داشته باشم و از این راه از دانش و آروین شما در این زمینه بهرمند بشوم، اگر اینگونه بتوانم با شما در تماس باشم خیلی خیلی از شما سپاسگزار می شوم.
      مانا باشید

       1. سپاس فراوان آقای نیکوی گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

close