نرم افزار 3dS MAX

سخت افزار مورد نیاز برای نرم افزار ۳DS MAX پیام بگذارید

نرم افزار 3dS MAX

نرم افزار Autodesk 3ds Max توسط مدلسازان سه بعدی، انیماتورها و هنرمندان نورپردازی، برای مدل‌سازی، متحرک سازی و رندر کردن شخصیت‌های سه بعدی با جزئیات، طرح‌های واقع‌گرایانه و صحنه‌های پیچیده برای فیلم و تلویزیون، بازی‌ها و پروژه‌های تجسم طراحی استفاده می‌شود.

نرم افزار  AUTODESK 3DS MAX

کاربرد :ساخت انیمیشن ها، مدل ها، بازی ها و تصاویر سه بعدی
شرکت توسعه و منتشر کننده : Autodesk

Autodesk 3ds Max با نام قبلی ۳D Studio و ۳D Studio Max یک برنامه گرافیکی حرفه ای کامپیوتری سه بعدی برای ساخت انیمیشن ها، مدل ها، بازی ها و تصاویر سه بعدی است. این توسط Autodesk Media and Entertainment توسعه و تولید شده است. دارای قابلیت مدل سازی و معماری پلاگین انعطاف پذیر است و باید در پلتفرم مایکروسافت ویندوز استفاده شود. این اغلب توسط توسعه دهندگان بازی های ویدئویی، بسیاری از استودیوهای تجاری تلویزیونی و استودیوهای تجسم معماری استفاده می شود. همچنین برای جلوه های فیلم و پیش نمایش فیلم استفاده می شود. برای ابزارهای مدل‌سازی و انیمیشن،  ۳ds Max همچنین دارای سایه‌زن‌ها (مانند انسداد محیط و پراکندگی زیرسطحی)، شبیه‌سازی دینامیک، سیستم‌های ذرات، رادیوسیتی، ایجاد و رندر طبیعی نقشه  می باشد.

مواردی که در اینجا می خوانیم:

مدلسازی سه بعدی – ۳D Modeling

معماری ۳D Modeling به صورت تک رشته ایست[Single threaded]؛ یعنی بر خلاف فرایندهایی همچون رندرینگ[Rendering] که چندرشته ای هستند[Multi-threaded،  فرایندهایی همچون ساخت مش ، اکسترود کردن چند ضلعیها [Extruding] و تغییر رئوس آنها،برای اجرای بهینه تنها به یکی  از هسته های CPU نیاز دارد. پیشنهاد ما برای کسانی که از ۳ds Max تنها برای ۳D Modeling استفاده می کنید اینست که هزینه اضافی صرف خرید ورک استیشن های Dual CPU با هسته های چندتایی نکنند، چرا اکه این فرایند تاثیری بر روند کار نخواهند داشت.

ورک استیشن هایی که مخصوص ۳D Modeling هستند نیازی به هسته های متعدد برای اجرای بهینه نداشته و فرکانس CPU است که حرف اول را می زند. پیشنهاد ما برای کسانی که فقط کار ۳D Modeling انجام می دهند، ورک استیشن اورکلاک شده DOKMEHA W10000 می باشد.

3dsMAX

رندرینگ – Rendering

بر خلاف ۳D Modeling ، فرایند ساخت انیمیشن و Rendering (رندرینگ) فرایندهای کاملاً چندرشته ای هستند؛ یعنی هرچه تعداد هسته های CPU بیشتر باشد، عملکرد نرم افزار حین اجراء بهتر خواهد شد.

رندرینگ یک فرایند کامپیوتری بسیار سنگین است که اصطلاحاً باید آفلود (Offload) شود. هدف از داشتن یک ورک استیشن ۳D، حفظ بهره وری پروژه ها در یک نقطه معقول است. اگر بخواهید با نرم افزار ۳ds Max انیمیشن ها را با آخرین فریم رندر کنید، مطمئنا  بهره وری لازم حاصل نخواهد شد، پیشنهاد DOKMEHA برای حل مشکل رندرینگ، استفاده از renderPRO2 می باشد و اگر چنانچه برای رندرکردن از GPU هم می خواهید استفاده کنید، ورک استیشن DOKMEHA W5000 را پیشنهاد میدهیم که تا ۸ GPU فول سایز را پیشتیبانی می کند.

3dsMAX-RENDERING

ساخت انیمیشن (Animation)

فرایند ۳D animation شباهت های زیادی به فرایند  ۳D modeling دارد چرا که هر دو معماری تک رشته ای دارند و استفاده از CPU های متعدد نیز تاثیری بر عملکرد حین اجراء برنامه ها نخواهد داشت. اجرای بهینه این فرایندها به فرکانس CPU وابسته است، یعنی هرچه سرعت کلاک CPU بیشتر باشد، عملکرد نهایی نیز حین اجرا بهتر خواهد شد.

3dsMAX ANIIMATION

راه حل های ویژه Dokmeha، برای سازمانها و صنایع مختلف در استفاده از نرم افزار ۳DS MAX

چه سخت افزاری مناسب کار با نرم افزار ۳DS MAX است؟

در اینجا به تفکیک بخش های مختلف سخت افزاری را برای کار با نرم افزار ۳DS MAX معرفی می کنیم و توضیح می دهیم که برای گرفتن بهترین خروجی از این نرم افزار چه میزان از بخش های مختلف سخت افزار کامپیوتر از جمله پردازنده، حافظه رم، حافظه ذخیره سازی، گرافیک و… نیاز می باشد.

پردازنده 

مدل سازی سه بعدی
ساخت مش ها، اکسترود کردن چند ضلعی ها و سایر وظایف مدل سازی سه بعدی تک رشته ای هستند، به این معنی که آنها فقط از یک هسته CPU استفاده می کنند. اگر از این نرم افزار بیشتر برای مدل سازی استفاده می کنید، یک پردازنده ۴ تا ۶ هسته ای با سرعت کلاک بالا (۳.۵ گیگاهرتز و بالاتر) را توصیه می کنیم.
انیمیشن
مانند مدل سازی سه بعدی، انیمیشن نیز تک رشته ای است. بنابراین یک پردازنده با سرعت ساعت بالا و ۴ تا ۶ هسته نیز توصیه می شود.
رندرینگ
در حالی که مدل سازی و انیمیشن سه بعدی فقط از یک هسته CPU استفاده می کند، رندر یک کار بسیار چند رشته ای است و بنابراین تعداد بالای هسته های CPU عملکرد بهتری را ارائه می دهد.

کارت گرافیک

برای ویرایش ویدیوی پس از تولید، کارت‌های گرافیک NVIDIA GeForce RTX را توصیه می‌کنیم زیرا عملکرد بالایی را در مقایسه با کارت‌های Quadro ارائه می‌کنند.

برای سیستم های کم هزینه، ما NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti را توصیه می کنیم.

برای سیستم های با بودجه بالاتر، NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti را توصیه می کنیم.

برای عملکرد نهایی، ما NVIDIA GeForce RTX 3090 را توصیه می کنیم.

یک سوال متداول این است که آیا باید با کارت گرافیک GeForce یا Quadro استفاده کنیم و تفاوت های اصلی آنها چیست. به طور خلاصه، پردازنده گرافیکی واقعی که هر دو سری کارت را تغذیه می کند دقیقاً یکسان است. در واقع، پردازنده ها از یک خط مونتاژ خارج می شوند.

پس چرا Quadro چند برابر بیشتر از GeForce قیمت دارد؟ دلیل اصلی این است که مشتریان هدف کارت‌های Quadro، یعنی استودیوهای بزرگ تولید محتوا، شرکت‌های اکتشاف نفت و منابع و شرکت‌های مهندسی، می‌توانند این کارت‌ها را بخرند که به NVIDIA امکان می‌دهد برای چند ویژگی اضافی که فعال می‌کنند، حق بیمه دریافت کند.

با این حال کارت های GeForce و Quadro کاملاً یکسان نیستند. به عنوان مثال، NVIDIA مشخصات و تضمین کیفیت را در تمام کارت های Quadro کنترل می کند، در حالی که با کارت های GeForce مشخصات و تضمین کیفیت توسط شرکای هیئت مدیره شخص ثالث مدیریت می شود. علاوه بر این، کارت های Quadro کمی قابل اعتمادتر هستند زیرا NVIDIA تراشه های گرافیکی با کیفیت بالاتر را برای آنها انتخاب می کند. این باعث اطمینان بهتر، مصرف انرژی کمتر و خروجی حرارت کمتر می شود. علاوه بر این، کارت‌های Quadro دارای یک بافر فریم حافظه ویدیویی بزرگ‌تر هستند که دارای فناوری تصحیح خطا است.

از نظر درایورها، کارت‌های Quadro درایورهای خاصی را نیز دریافت می‌کنند که برای برنامه‌های حرفه‌ای مانند مدل‌سازی سه بعدی، انیمیشن و غیره تأیید شده‌اند.

در نهایت، NVIDIA قابلیت ممیز شناور با دقت دوگانه (FP64) را فقط در کارت‌های Quadro فعال می‌کند (توجه: GeForce RTX جدید این ویژگی را نیز فعال کرده است). این امکان دقت بیشتر در هنگام انجام محاسبات و ترسیم تصاویر را فراهم می کند.

حافظه ذخیره سازی

توصیه می کنیم دو درایو حالت جامد داشته باشید که بهترین عملکرد را ارائه می دهند:
درایو اصلی: SSD برای سیستم عامل و برنامه ها
درایو ثانویه: SSD برای پروژه های فعال. یک SSD اختصاصی عملکرد مطلوبی را ارائه می دهد
SSD 2.5 اینچی SATA با سرعت ۵۰۰ مگابایت بر ثانیه کار می کند
M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD با سرعت ۲۵۰۰ مگابایت بر ثانیه کار می کند

برای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا پشتیبان‌گیری از فایل‌هایی که به ندرت به آن‌ها دسترسی دارید، یک هارد دیسک ۴ تا ۱۸ ترابایتی را توصیه می‌کنیم. هارد دیسک‌ها همچنین برای ذخیره فایل‌های صادراتی به خوبی کار می‌کنند، زیرا فرآیند صادرات/رندر معمولاً فشرده برای نوشتن نیست.

حافظه رم

به طور کلی، ۳ تا ۶ گیگابایت رم برای هر هسته CPU توصیه می شود. به عنوان مثال، اگر یک پردازنده ۱۲ هسته ای را انتخاب کنید، ۳۲ گیگابایت برای کارهای اساسی یا ۶۴ گیگابایت برای بارهای کاری سخت تر کافی است.

کیس

اگر می خواهید پردازنده های دوگانه و یا چندین کارت گرافیک با کارایی بالا داشته باشید، ورک استیشن HP Z8 G4 توصیه می شود.

اگر می‌خواهید با یک پردازنده پیشرفته و تک کارت گرافیک با عملکرد بالا با پتانسیل ارتقا در آینده شروع کنید، کیس ورک استیشن HP Z6 G4 توصیه می‌شود. با Z6 G4، می‌توانید دومین پردازنده منطبق را اضافه کنید و با استفاده از رایزر پردازشگر دوم (اختیاری)، حافظه را دو برابر کنید. منبع تغذیه از دو کارت گرافیک میان رده نیز پشتیبانی خواهد کرد.

ایستگاه کاری HP Z4 G4 برای اکثر گردش‌های کاری توصیه می‌شود. از آنجایی که اینتل اکنون پردازنده‌های تک Core i9 و Xeon را با حداکثر ۱۸ هسته و سرعت کلاک بالا تولید می‌کند، نیازی به پردازنده‌های دوگانه نیست، مگر اینکه پردازش‌های سنگین CPU یا وظایف فشرده‌ای که بیش از ۱۸ هسته نیاز دارند، داشته باشید. همچنین، HP Z4 G4 دارای منبع تغذیه ۱۰۰۰ واتی اختیاری است که از قدرتمندترین کارت‌های گرافیکی از جمله GeForce RTX 3080 و Quadro RTX A5000 پشتیبانی می‌کند.

Blackmagic Decklink  سخت افزار تخصصی

یک کارت ضبط و پخش Blackmagic Decklink را به سیستم ورک استیشن، پس از تولید خود اضافه کنید. با هر فرمت و وضوح تصویری که نیاز دارید کار کنید. از دوربین‌ها، دک‌ها و فیدهای زنده مستقیماً به برنامه‌های نرم‌افزاری ویرایش، جلوه‌ها و طراحی عکس بگیرید. DeckLink Studio 4K و DeckLink SDI 4K دارای وضوح بالا Ultra HD هستند، در حالی که DeckLink 4K Extreme 12G و DeckLink 4K Pro همچنین دارای پیوند دوگانه ۱۲G-SDI، پشتیبانی از ۲۱۶۰p60، کیفیت تصویر ۴:۴:۴، استریوسکوپی سه بعدی برای جلوه های بصری فیلم بلند پیشرفته، ویرایش و تصحیح رنگ مدل‌های DeckLink برای پشتیبانی از جریان کار مبتنی بر فایل یا نوار وجود دارد تا نظارت دقیقی در مجموعه‌های ویرایش و درجه‌بندی با استفاده از مانیتورهای حرفه‌ای SDI، تلویزیون‌های HDMI و حتی ویدئو پروژکتورها ارائه دهد.

یک کارت ادغام و اتصال AJA KONA 5 را به سیستم ورک استیشن، پس از تولید خود اضافه کنید. KONA 5 دارای ۴ عدد اسپیگوت ۱۲G-SDI دو طرفه با ورودی مرجع است و ورودی/خروجی ۴K/UltraHD را می توان با یک کابل ۱۲G-SDI یا ۶G-SDI یا کابل های چهارگانه ۳G-SDI به دست آورد. ورودی/خروجی ۲K/HD را می توان با یک کابل ۳G-SDI یا دو پیوند ۱.۵G-SDI به دست آورد، در حالی که امکان ضبط و نظارت از طریق SDI را به طور همزمان فراهم می کند. یک اتصال HDMI 2.0 با اندازه کامل، نظارت و خروجی را با پشتیبانی از HDR، Deep Color و HFR ارائه می دهد. در کل، KONA 5 انتخاب حرفه ای برای پست، پخش، گرافیک، مجموعه های مجازی، پیش نمایش، ترکیب زنده و موارد دیگر است.

سخت افزار پیشنهادی شرکت AutoDesk، برای نرم افزار ۳DS MAX 

این لینک ها لیستی از سیستم های تایید شده برای نرم افزار Autodesk 3ds Max را در اختیار شما قرار می دهد. اگر می‌خواهید سخت‌افزاری بخرید که دارای گواهینامه Autodesk برای اجرای بهینه نرم‌افزار ما باشد، باید از میان این تنظیمات سخت‌افزاری را انتخاب کنید. فروشندگان سخت افزار در حال حاضر بخشی از برنامه صدور گواهینامه Autodesk Media & Entertainment عبارتند از NVIDIA، ATI/AMD، INTEL، HP (Hewlett-Packard)، Dell، Apple، Lenovo، Boxx و Fujitsu.

Autodesk تلاش کرده است پیکربندی های ارائه شده در زیر را برای سازگاری با محصولات Autodesk آزمایش کند، اما نمی تواند ارز یا دقت اطلاعات زیر را تضمین کند، یا اینکه هر پیکربندی داده شده نتایج مورد نظر را ارائه می دهد.

در این لینک سخت افزار دارای گواهی ۳ds Max سخت افزار مورد نیاز هر دسته بیان شده است که پیشنهاد شرکت Auto Desk می باشد.

با یک متخصص صحبت کنید.

متخصصان عملکرد ما می توانند به شما کمک کنند ایستگاه کاری مناسب را که برای برنامه ها و گردش کار شما ساخته شده است پیدا کنید. متخصصان کارآیی DOKMEHA آماده هستند تا در مورد تمام سوالات فنی شما به شما کمک کنند و راه حل هایی را برای گردش کار نرم افزار حرفه ای شما ارائه دهند.

تماس با متخصصان

شنبه تا پنج شنبه | ۱۰ صبح تا ۵ عصر
۶۸۰۸ ۲۸۴۲ ۰۲۱ / ۶۸۰۹ ۲۸۴۲ ۰۲۱
پشتیبانی در WhatsApp پیام بگذارید:
۰۹۳۶۹۵۳۷۷۱۳ / ۰۹۳۵۸۱۱۶۴۲۲

مشاوره رایگان و تخصصی برای ۳DS MAX

۳DS MAX Solutions

درود بر شما، برای گرفتن مشاوره در مورد لپ تاپ یا کیس کامپیوتر حرفه ای مخصوص کار با نرم افزار ۳DS MAX، از طریق فرم زیر با ما ارتباط بگیرید.


اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم یا ایمیل ارسال کنیم، لطفاً این فرم را پر کنید تا یک متخصص از Dokmeha، با شما صحبت کند و راهنمایی لازم را انجام دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

close