نرم افزار CINEMA 4D

سخت افزار مورد نیاز برای نرم افزار CINEMA 4D پیام بگذارید

 نرم افزار CINEMA 4DCINEMA 4D یک برنامه مدل سازی سه بعدی، انیمیشن، موشن گرافیک و رندر است که توسط MAXON Computer GmbH توسعه یافته است. این قابلیت مدل‌سازی رویه‌ای و چند ضلعی/فرعی، متحرک سازی، نورپردازی، بافت، رندر و ویژگی‌های رایج موجود در برنامه‌های مدل‌سازی سه بعدی را دارد.

نرم افزار CINEMA 4D

کاربرد :نرم افزار انیمیشن سازی، مدل سازی، شبیه سازی و رندر کامپیوتری سه بعدی
شرکت توسعه و منتشر کننده : Maxon

Cinema 4D یک مجموعه نرم افزاری سه بعدی است که توسط شرکت آلمانی Maxon توسعه یافته است. فقط یک نسخه از Cinema 4D موجود است. این جایگزین همه گونه های قبلی، از جمله BodyPaint 3D، و شامل تمام ویژگی های نسخه قبلی ‘Studio’ است. با R21، همه باینری ها یکپارچه شدند. هیچ تفاوت فنی بین نسخه های تجاری، آموزشی یا دمو وجود ندارد. تفاوت در حال حاضر فقط در صدور مجوز است. در سال ۲۰۱۴ شاهد انتشار Cinema 4D Lite بودیم که همراه با Adobe After Effects Creative Cloud 2014 عرضه شد. “Lite” به عنوان یک نسخه مقدماتی عمل می کند و بسیاری از ویژگی ها در آن پنهان شده است. این بخشی از همکاری بین این دو شرکت است، که در آن یک پلاگین تولید شده توسط Maxon به نام Cineware، به هر نوع دیگری اجازه می دهد تا یک گردش کار یکپارچه با After Effects ایجاد کند. نوع “Lite” به After Effects CC وابسته است و برای راه اندازی به برنامه دوم نیاز دارد و فقط به عنوان یک جزء بسته همراه با AE CS از طریق Adobe فروخته می شود.

Cinema 4D یک نرم افزار حرفه ای مدل سازی، انیمیشن، شبیه سازی و رندر سه بعدی است. مجموعه ابزار سریع، قدرتمند، منعطف و پایدار آن، گردش کار سه بعدی را برای طراحی، گرافیک های متحرک، VFX، AR/MR/VR، توسعه بازی و انواع حرفه ای های تجسم در دسترس تر و کارآمدتر می کند. Cinema 4D نتایج خیره‌کننده‌ای ایجاد می‌کند، چه به تنهایی و چه به صورت تیمی کار کنید.

ساخت انیمیشن

انمیشن سازی ۳D، شباهت زیادی با ۳D Modeling دارد. مشابه فرایند ۳D Modeling، انیمیشن سازی نیز یک فرایند تک رشته ایست و ازینرو همانطور که قبلاً گفته شد نیاز به خرید CPU چند هسته ای نیست. این قبیل فرایندها را فرایند های مبتنی بر فرکانس می نامند چرا که عملکرد نهایی برای اجراء به فرکانس CPU بستگی دارد؛ هرچه سرعت کلاک CPU بالاتر باشد، عملکرد نیز افزایش خواهد یافت. در این خصوص، کیس ورک استیشن های Dokmeha W5000  از جمله گزینه های ایده آل برای ساخت انیمیشن هستند.

cinema4D-animating

مدلسازی سه بعدی ۳D Modeling

در CAD، ۳D Modeling یک فرایند تک رشته ایست و این یعنی تنها از یک هسته CPU برای اجرای این فرایند استفاده می شود. اما اجرای این فرایند در  Cinema4D یک فرایند چند رشته ایست و برای ساخت مش ها، اکسترود کردن چندضلعی ها و تغییر دلخواه رئوس، چند هسته از CPU به صورت همزمان مورد استفاده قرار می گیرند. اگر چنانچه شما جزو افرادی هستید که برای Modeling از CAD استفاده می کنید در این صورت نیازی به صرف هزینه و خرید یک ورک استیشن Dual CPU با هسته های متعدد ندارید، چرا که افزایش تعداد هسته ها  تاثیری بر عملکرد ندارد. در اینجا فرکانس CPU بر عملکرد نهایی فرایند ۳D Modeling تاثیر گزار است. پیشنهاد DOKMEHA در این خصوص، ورک استیشن DOKMEHA W10000  می باشد.

cinema4D-modeling

RENDERING رندرینگ

افرادی که برای رندرینگ از نرم افزار Cinema4D استفاده می کنند سیستم های ورک استیشن با مورتوهای رندر متعددی برای انتخاب پیش روی آنها قرار دارد. علاوه بر CPU Rendering حال می توانید از شتاب دهنده  GPU Rendering نیز استفاده کنید. کیس های ورک استیشن های DOKMEHA بسیار متنوع هستند و فرقی نمی کند که از Redshift Render استفاده کنید یا از هر موتور رندرینگ دیگری همچون V-Ray یا Octane، بهرحال می توانید گزینه مطلوب خود را بیابید.

هنگامی که می خواهید یک سیسم مناسب برای رندرینگ با نرم افزار Cinema4D  انتخاب کنید، موارد زیر را در نظر بگیرید : نخست اینکه بر خلاف فرایند ۳D Modeling و ساخت انیمیشن، فرایند رندرینگ با C4D، یک فرایند کاملاً چند رشته ایست و این یعنی هرچه تعداد هسته های CPU بشتر باشد، عملکرد نهایی نیز بیشتر خواهد شد.همین امر در مورد GPU Rendering نیز صدق می کند.

cinema4D-rendering

راه حل های ویژه Dokmeha، برای سازمانها و صنایع مختلف در استفاده از نرم افزار CINEMA 4D

چه سخت افزاری مناسب کار با نرم افزار CINEMA 4D است؟

در اینجا به تفکیک بخش های مختلف سخت افزاری را برای کار با نرم افزار CINEMA 4D معرفی می کنیم و توضیح می دهیم که برای گرفتن بهترین خروجی از این نرم افزار چه میزان از بخش های مختلف سخت افزار کامپیوتر از جمله پردازنده، حافظه رم، حافظه ذخیره سازی، گرافیک و… نیاز می باشد.

پردازنده 

به طور کلی در گذشته پردازنده‌های Xeon اینتل از همتایان سری Core خود قوی‌تر بودند. امروزه، با این حال، تفاوت عملکردی بسیار کمی بین دو خانواده محصول اینتل برای برنامه هایی مانند Cinema 4D وجود دارد. در واقع، بزرگترین تفاوت صرفاً در این واقعیت است که خانواده Xeon امکان استفاده از پیکربندی‌های CPU دوگانه را فراهم می‌کند، اما به قیمت کاهش سرعت ساعت و برچسب‌های قیمت بالاتر. به همین دلیل، ما از پردازنده‌های Core i7 و i9 در اکثر ایستگاه‌های کاری Cinema 4D خود استفاده می‌کنیم – و اگر می‌خواهید ایستگاه کاری متمرکز رندر بیشتری داشته باشید، سری Threadripper PRO AMD هم سریع‌تر (به ازای هر CPU) و هم مقرون به صرفه‌تر از اکثر پیکربندی‌های Xeon است.
مدل سازی سه بعدی

ساخت مش ها، اکسترود کردن چند ضلعی ها و سایر وظایف مدل سازی سه بعدی تک رشته ای هستند، به این معنی که آنها فقط از یک هسته CPU استفاده می کنند. اگر از این نرم افزار بیشتر برای مدل سازی استفاده می کنید، یک پردازنده ۴ تا ۶ هسته ای با سرعت کلاک بالا (۳.۵ گیگاهرتز و بالاتر) را توصیه می کنیم.
انیمیشن
مانند مدل سازی سه بعدی، انیمیشن نیز تک رشته ای است. بنابراین یک پردازنده با سرعت ساعت بالا و ۴ تا ۶ هسته نیز توصیه می شود.
رندرینگ
در حالی که مدل سازی و انیمیشن سه بعدی فقط از یک هسته CPU استفاده می کند، رندر یک کار بسیار چند رشته ای است و بنابراین تعداد بالای هسته های CPU عملکرد بهتری را ارائه می دهد.

کارت گرافیک

Cinema 4D به یک کارت گرافیک قدرتمند نیاز دارد، یک کارت گرافیک حرفه ای NVIDIA Quadro یا یک کارت GeForce باید به خوبی کار کند. با این حال، مواقع خاصی وجود دارد که ممکن است بخواهید از کارت گرافیک قوی تر استفاده کنید. کارت گرافیک قوی تر در درازمدت کمی قابل اعتمادتر هستند، زیرا برای کارکردن تحت بارهای سنگین برای مدت زمان طولانی طراحی شده‌اند و تمایل دارند درایورهای پایدارتری داشته باشند – و همچنین VRAM بیشتری را ارائه می‌دهند. علاوه بر این، شرکت هایی مانند AutoDesk (Revit/3ds Max/Maya) و Dassault Systemes (SOLIDWORKS) تمایل زیادی به استفاده از کارت های حرفه ای دارند. اگر قصد دارید هر یک از آن برنامه ها را روی همان سیستم اجرا کنید، یک کارت حرفه ای ایده خوبی است.
در مورد استفاده از چند کارت ویدیویی، Cinema 4D مستقیماً نیازی به چندین پردازنده گرافیکی (کارت‌های ویدیویی) ندارد، اما اگر از موتورهای رندر شخص ثالث مانند Redshift، OctaneRender یا FurryBall استفاده می‌کنید، آن‌ها از GPU استفاده می‌کنند و با چندین کارت مقیاس بسیار خوبی دارند.

حافظه رم

به طور کلی، ۳ تا ۶ گیگابایت رم برای هر هسته CPU توصیه می شود. به عنوان مثال، اگر یک پردازنده ۱۲ هسته ای را انتخاب کنید، ۳۲ گیگابایت برای کارهای اساسی یا ۶۴ گیگابایت برای بارهای کاری سخت تر کافی است.
مقدار رم مورد نیاز شما به پیچیدگی مدل ها و رندرهای شما بستگی دارد. با این حال، به طور کلی، Cinema 4D به مقدار زیادی رم نیاز ندارد – اکثر کاربران متوجه خواهند شد که ۳۲ گیگابایت باید زیاد باشد. برای کسانی که به موارد بیشتری نیاز دارند، سیستم هایی تا ۱۲۸ گیگابایت رم مناسب خواهد بود.

حافظه ذخیره سازی

توصیه می کنیم دو درایو حالت جامد داشته باشید که بهترین عملکرد را ارائه می دهند:

درایو اصلی: SSD برای سیستم عامل و برنامه ها
درایو ثانویه: SSD برای پروژه های فعال. یک SSD اختصاصی عملکرد مطلوبی را ارائه می دهد
SSD 2.5 اینچی SATA با سرعت ۵۰۰ مگابایت بر ثانیه کار می کند
M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD با سرعت ۲۵۰۰ مگابایت بر ثانیه کار می کند

برای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا پشتیبان‌گیری از فایل‌هایی که به‌ندرت به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید، یک هارد دیسک ۴ تا ۱۸ ترابایتی را توصیه می‌کنیم. هارد دیسک‌ها همچنین برای ذخیره فایل‌های صادراتی به خوبی کار می‌کنند، زیرا فرآیند صادرات/رندر معمولاً فشرده برای نوشتن نیست.

کیس

اگر می خواهید پردازنده های دوگانه و یا چندین کارت گرافیک با کارایی بالا داشته باشید، ورک استیشن HP Z8 G4 توصیه می شود.

اگر می‌خواهید با یک پردازنده پیشرفته و تک کارت گرافیک با عملکرد بالا با پتانسیل ارتقا در آینده شروع کنید، کیس ورک استیشن HP Z6 G4 توصیه می‌شود. با Z6 G4، می‌توانید دومین پردازنده منطبق را اضافه کنید و با استفاده از رایزر پردازشگر دوم (اختیاری)، حافظه را دو برابر کنید. منبع تغذیه از دو کارت گرافیک میان رده نیز پشتیبانی خواهد کرد.

ایستگاه کاری HP Z4 G4 برای اکثر گردش‌های کاری توصیه می‌شود. از آنجایی که اینتل اکنون پردازنده‌های تک Core i9 و Xeon را با حداکثر ۱۸ هسته و سرعت کلاک بالا تولید می‌کند، نیازی به پردازنده‌های دوگانه نیست، مگر اینکه پردازش‌های سنگین CPU یا وظایف فشرده‌ای که بیش از ۱۸ هسته نیاز دارند، داشته باشید. همچنین، HP Z4 G4 دارای منبع تغذیه ۱۰۰۰ واتی اختیاری است که از قدرتمندترین کارت‌های گرافیکی از جمله GeForce RTX 3080 و Quadro RTX A5000 پشتیبانی می‌کند.

با یک متخصص صحبت کنید.

متخصصان عملکرد ما می توانند به شما کمک کنند ایستگاه کاری مناسب را که برای برنامه ها و گردش کار شما ساخته شده است پیدا کنید. متخصصان کارآیی DOKMEHA آماده هستند تا در مورد تمام سوالات فنی شما به شما کمک کنند و راه حل هایی را برای گردش کار نرم افزار حرفه ای شما ارائه دهند.

تماس با متخصصان

شنبه تا پنج شنبه | ۱۰ صبح تا ۵ عصر
۶۸۰۸ ۲۸۴۲ ۰۲۱ / ۶۸۰۹ ۲۸۴۲ ۰۲۱
پشتیبانی در WhatsApp پیام بگذارید:
۰۹۳۶۹۵۳۷۷۱۳ / ۰۹۳۵۸۱۱۶۴۲۲

مشاوره رایگان و تخصصی برای V-Ray

CINEMA 4D Solutions

درود بر شما، برای گرفتن مشاوره در مورد لپ تاپ یا کیس کامپیوتر حرفه ای مخصوص کار با نرم افزار CINEMA 4D، از طریق فرم زیر با ما ارتباط بگیرید.


اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم یا ایمیل ارسال کنیم، لطفاً این فرم را پر کنید تا یک متخصص از Dokmeha، با شما صحبت کند و راهنمایی لازم را انجام دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

close