علوم داده، هوش مصنوعی و شبیه سازی

علوم داده بر تجزیه و تحلیل آماری و یادگیری ماشین متمرکز است، که عمدتا برای استخراج برخی از اطلاعات معنی دار از داده های (به طور بالقوه زیاد) استفاده می شود. به نظر می رسد این روزها تمرکز زیادی بر روی داده های “بزرگ” وجود دارد که به معنای اجرای الگوریتم های آماری روی خوشه ها است و بسیاری از الگوریتم های ML در یک ایستگاه کاری پیشرفته بسیار خوب اجرا می شوند. و اما محاسبات علمی کمی گسترده تر است. بسیاری از آنها مربوط به عملکرد است، همچنین زمینه های درگیر شامل علوم و مهندسی نیز هست. مشکلات معمول حل معادلات دیفرانسیل جزئی برای موارد مختلفی است (به عنوان مثال مدل های آب و هوایی، کهکشان های برخوردی ، آیرودینامیک). اینها می توانند خیلی سریع از کنترل خارج شوند اگر در یک ورک استیشن قدرتمند اجرا نشوند.

راهکارهایی برای علوم داده، هوش مصنوعی و شبیه سازی

Data science, artificial intelligence and simulation

در این بخش جدید تیم ورک استیشن دکمه ها با مطالعه و تحقیقی که در حوزه نرم افزار های مربوط به علوم داده، هوش مصنوعی و شبیه سازی انجام داده است قصد معرفی و مشاوره قبل از خرید سیستم های کاری (ورک استیشن) متناسب با نرم افزارهای تخصصی این حوزه را دارد. بنابراین متناسب با کار هر نرم افزار، راهکارهای تخصصی سخت افزاری برای داشتن یک سیستم ورک استیشن قدرتمند در جهت بهبود و افزایش بهره وری در کار و پروژه های نرم افزاری شما هدف ماست و در این راستا تلاش میکنیم تا راه شما متخصصان Data Science, Artificial Intelligence and Simulation (DSAIS)  را آسان سازیم.

هوش مصنوعی و واقعیت مجازی

AMBER MD

AMBER یک برنامه کلیدی در پویایی مولکولی است که برای شبیه سازی تجزیه بیولوژیک استفاده می شود. ویژگی مثال زدنی AMBER توانایی استفاده از پردازنده های گرافیکی NVIDIA برای تسریع گسترده شبیه سازی های پیچیده مولکولی است.

DIGITS

NVIDIA Deep Learning GPU Training System (DIGITS) قدرت یادگیری عمیق را در اختیار مهندسان و دانشمندان داده، قرار می دهد. از DIGITS می توان برای آموزش سریع شبکه عصبی عمیق (DNN) برای طبقه بندی تصویر ، تقسیم بندی و تشخیص اشیا استفاده کرد.

TensorFlow

TensorFlow یک کتابخانه نرم افزاری منبع باز برای یادگیری ماشین در طیف وسیعی از وظایف است و توسط گوگل ساخته شده است تا نیازهای آنها را برای شناسایی و رمزگشایی الگوها و همبستگی ها، مشابه یادگیری و استدلالی که انسان استفاده می کند، تأمین کند.

VMware Workstation

VMware Workstation یک هایپروایزور میزبان است که روی نسخه های x64 سیستم عامل های ویندوز و لینوکس اجرا می شود. کاربران را قادر می سازد ماشین های مجازی (VM) را روی یک ماشین فیزیکی واحد تنظیم کرده و همزمان با آنها از ماشین واقعی استفاده کنند.

سبد خرید

close