شرایط و ضوابط گارانتی و رویه های های بازگردانی کالا

رویه گارانتی و بازگردانی کالا

رویه‌های بازگرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از اولویت‏‌های دکمه ها بوده است و دکمه ها در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. با توجه به تنوع کالای ارائه شده در وب سایت دکمه ها، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند، مانند گروه‌ کالاهای مصرفی شامل ( کارتریج و جوهر چاپگر و قطعات داخلی کامپیوتر مانند کارت گرافیک، مادربرد، پردازنده، رم و نظایر آن) دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و  مشمول ۷ روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند. همچنین اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف دکمه ها همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند، مشمول ۷ روز ضمانت تعویض نیستند. برای سایر محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند، دکمه ها ۷ تا ۱۰ روز  فرصت برای بازگشت با توجه به نوع کالا (در مشخصات کوتاه هر کالا مهلت تست و بازگشت نوشته شده است) درنظر گرفته است.

 شرایط بازگرداندن کالا

 استفاده از ۷ تا ۱۰ روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

اقلام زیر شامل این بند نمی شوند:

هارددیسک ، درایو نوری (سی دی رایتر،دی وی دی رایتر،بلو ری رایتر)،پرینتر،اسکنر،کارتریج ، CPU اینتل،پیکسل سوخته ی مانیتور تا ۳ پیکسل ، سوکت مادربردهای اینتل که آسیب ظاهری دیده اند

این اقلام توسط خود مشتری باید به گارانتی ارسال شود. اما برای راهنمایی ارسال به گارانتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

– اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به دکمه ها اطلاع داده شود.

– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان مهلت بازگشت و گارانتی، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به دکمه ها بازگردانده شود.

– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

– این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیرمتعارف با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

– اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

– وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد فروش دکمه ها از طریق تلفن، ایمیل اطلاع داده شود.

– اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

– عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی، پلمپ بسته بندی و اولیه خود خارج نشده باشد.

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است ابتدا با مجموعه دکمه ها هماهنگ شود و در صورت اجازه و تایید دکمه ها، بسته باز شود و لازم به ذکر است که کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

 – اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

– آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش دکمه ها از طریق تلفن، ایمیل اطلاع داده شود.

– اگر مشتری از خرید خود منصرف شود یا کالا مشکل داشته باشد.

بند ۱:  انصراف از خرید بعد از پرداخت و ارسال کالا امکان پذیر نمی باشد، فقط در صورتی مرجوعی کالای به دلیل انصراف امکان پذیر است که ۲۴ ساعت بعد از خرید باشد و اعلام انصراف از خرید توسط مشتری قبل از ارسال کالا و تحویل آن شرکت ها باربری، پست، و تیپاکس و… باشد.

بند ۲: از آنجا که دکمه ها یک وب‌سایت آنلاین خرده ‌فروشی  و عمده فروشی (برای همکاران) کالای دیجیتال است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است ( سفارش یک کالا به تعداد که توسط همکاران انجام می شود، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود. و استرداد کالاهای توسط همکاران فقط با مذاکره با بخش فروش و در صورتی که در کالای خریداری شده مغایرتی  یا اشکال فنی باشد با شرایط خاص امکان دارد.)

 

– اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات دکمه ها (شماره تلفن ۹-۲۸۴۲۶۸۰۸-۰۲۱) اطلاع داده شود.

همچنین در صورت انصراف از خرید، هزینه بازگردانی و ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

 – اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

– آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش دکمه ها اطلاع داده شود.

– با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و دکمه ها تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به دکمه ها بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

– کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش دکمه ها ارسال شود.

– در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به دکمه ها بازگردانده شود.

-در صورتی که کالای خریداری شده بعد از باز شدن مشکلی داشته باشد قبل از هر اقدامی توسط مشتری باید حداکثر طی ۲۴ ساعت به دکمه ها اطلاع دهد و تا مشکل با هماهنگی کارشناسان دکمه ها بررسی شود و در صورتی که به صورت تلفنی قابل حل باشد با راهنمایی کارشناسان دکمه برطرف گردد. اما در صورتی که مشکل از راه دور حل نشود. با هماهنگی با دکمه ها و با رعایت شرایط کامل نحوه ارسال کالا، برای مجموعه دکمه ها یا شرکای تجاری که مورد تایید دکمه ها می باشد ارسال شود.

توجه:

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت، مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از  تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد دکمه ها در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت دکمه ها در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

کالا را چطور ارسال کنید؟

 – لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش دکمه ها جداً، خودداری کنید.

– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته بندی به همراه  کالای اصلی ارسال شود.

– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

– فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت فاکتور مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید. در صورتی که فاکتور انلاین ارسال شده است لازم است از فاکتور پرینت بگیرید و پشت فاکتور مشکل را ذکر کنید یا توضیحات مشکل را از طریق ایمیل، تیکت یا راه های ارتباطی دیگر به صورت مکتوب برای دکمه ها ارسال کنید.

اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

– اگر کالا دارای رمز عبور (Password)، آی دی، یا الگو (pattern) است، لازم است توسط مشتری برداشته شود، تا کارشناسان دکمه ها امکان تست آن را داشته باشند.

– برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید.  لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست پیشتاز با  ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.

از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.

– از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

– بسته خود را با توجه به هماهنگی که با دکمه ها انجام می دهید  به آدرس داده شده ارسال کنید. لازم به ذکر است که برخی کالا ها به آدرسهای انبار و دفاتر شرکای تجاری ما ارسال خواهند شد تا مشکل مربوطه حل گردد. ولی پیگیری و رفع مشکل بر عهده دکمه ها می باشد.

 هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

 – اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش دکمه ها برسد، هزینه‌های ارسال به عهده دکمه ها است.

– برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست  باید  همراه کالا  به شرکت دکمه ها ارسال شود.

– در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان دکمه ها، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

 – کارشناسان خدمات پس از فروش دکمه ها ایرادهای اعلام شده توسط  مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان دکمه ها (یا شرکای تجاری تایید شده توسط دکمه ها)،تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار است. اما در صورت نبود در انبار دکمه ها، مجموعه دکمه ها تمام تلاش خود را برای رضایت مشتری و جایگزینی کالای مشابه دیگر انجام خواهد داد. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ دکمه ها بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب  کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال باید تسویه  ‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت قیمت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، دکمه ها تفاوت قیمت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

– اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و دکمه ها در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- و خرید شده به صورت آنلاین که در حساب کاربری مشتری ثبت شده اس، به مشتری را می‌پذیرد.

– پس از دریافت و پذیرش کالا توسط دکمه ها، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین ۷۲ ساعت کاری زمان خواهد برد.

– کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و  کالاهای ارائه شده در سایت دکمه ها هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین ۷۲  ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.

– از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

– ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش دکمه ها است.

 درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

 از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:

– با شماره تلفن۹-۲۸۴۲۶۸۰۸ – (۰۲۱) خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

– یا پیام خود را در صفحه “تماس با ما” با انتخاب موضوع خدمات پس از فروش، ارسال کنید.

– یا به [email protected][email protected] با ذکر شماره پیگیری سفارش، ایمیل بزنید.

-یا با استفاده از بخش تیکت در وب سایت برای ما تیکت بگذارید.

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.

سبد خرید

close