نرم افزار اتوکد Autocad

سیستم مناسب برای اتوکد AutoCAD پیام بگذارید

autocad-logo-solutions-dokmeha.اتوکد

در این مطلب به معرفی سیستم مناسب برای اتوکد AutoCAD  می پردازیم، Autodesk AutoCAD به عنوان یکی از برنامه های کاربردی برتر برای معماران، مهندسین و متخصصان ساخت و ساز به کار می رود. برای ایجاد طرح های بسیار دقیق ۲D و ۳D به طور یکسان استفاده می شود، بنابراین برای به حداکثر رساندن عملکرد AutoCAD می توانید اجرای آن به یک ایستگاه کاری از Dokmeha بسپارید.

 نرم افزار اتوکد AutoCAD

پس از انتشار اتوکد در سال ۱۹۸۲ ، اتوکد یک گام مهم در تکامل نرم افزار CAD (Computer Aided Design) بود و از آن زمان به یکی از محبوب ترین برنامه های بازار تبدیل شده است. متخصصان(Architecture Engineering Construction)  AEC کلاً برای انجام کارهای مهم پروژه خود مانند ایجاد هندسه، طراحی ، نقشه کشی ، تفسیر و تجسم سطح ، کاملاً به اتوکد وابسته هستند. اتوکد همچنین تکنولوژی TrustedDWG را نیز پشتیبانی می کند که باعث آسان تر شدن به اشتراک گذاری و ذخیره هر آنچه که شما در سراسر فضای ابری، دسکتاپ و تلفن همراه خود میخواهید می شود. سازگاری اتوکد با نرم افزارهای دیگر و پتانسیلش برای سفارشی سازی بیشتر باعث افزایش بیشترتقاضا برای آن شده. باتوجه به اینکه پردازش های سنگینی توسط اتوکد انجام می شود و برای افزایش سرعت کار ، بهتر است که شما سیستمی داشته باشید که بالاترین سطح عملکرد را داشته باشد.

طراحی دو بعدی – ۲D Design

اتوکد در هسته خود، یک برنامه تک رشته ای است. این به این معنی است که تعداد هسته های سی پی سو کامپیوتر شما اهمیتی ندارد بلکه به میزان فرکانس سی پی یو مربوط است که در آن تعداد کمتری از هسته های سی پی یو درگیر می شود . از اتوکد برای انجام کارهای دو بعدی مانند ایجاد جدول، ویرایش خطوط مرکزی، تنظیم چیدمان یا تغییر شیء هندسی استفاده می شود. متخصصان (Architecture Engineering Construction)AEC از ورک استیشن (ایستگاه کاری) استفاده می کنند که دارای سرعت و فرکانس بالای سی پی یو می باشد که به آنها اجازه می دهد تا با استفاده از این سیستم های ورک استیشن داده های عظیم را مدیریت و پردازش کنند.  یکی از بهترین کیس های ورک استیشن دکمه ها (Dokmeha) از نظر عملکرد که در راس همه اینها قرار می گیرد کیس DOKMEHA W5000 M-Class است که با حداکثر ۱۰ هسته که به طور حرفه ای تا ۴.۵ گیگاهرتز فرکانس بالای آن است، همچنین دارای ۶۴ گیگابایت حافظه رم و حداکثر سه پردازنده گرافیکی برای پشتیبانی از پروژه ها و کارهای سنگین طراحی و مدل سازی می باشد.

autocad-3d انوکد

مدلسازی سه بعدی – ۳D Modeling

علاوه بر استفاده از اتوکد برای تولید طرح های دو بعدی، متخصصان(Architecture Engineering Construction)AEC  نیز از آن برای ایجاد مدل های سه بعدی استفاده می کنند. تصویر سازی و تجسم اتوکد به کاربران اجازه می دهد تا تقریبا هر نوع طراحی را ایجاد و ارتباط دهند. با استفاده از ابزارهایی نظیر سطح، جامد و مدل سازی شبکه ای، کاربران می توانند مدل های سه بعدی را از نقاشی های دو بعدی تولید کنند و به راحتی میتوانند ناوبری را در اطراف طرح های خود را در طی گشت و گذار یا پرواز با ذینفعان نشان دهند.
باز هم مهم است که توجه داشته باشیم که اتوکد برنامه کاربردی با فرکانس بالا است، بنابراین بهترین کامپیوتری که برای جریان های تک رشته، یعنی درگیری هسته های کمتر و سرعت اجرای بالاتر بهینه شده است.کیس ورک استیشن DOKMEHA W5000 M-Class دکمه ها (Dokmeha) می باشد که به صورت حرفه ای از نظر سخت افزاری اسمبل و بهینه شده است تا به عنوان یک ورک استیشن کارآمد نیازهای برنامه تخصصی اتوکد را مرتفع سازد.

autocad-2D-اتوکد

راه حل های ویژه Dokmeha، برای سازمانها و صنایع مختلف در استفاده از نرم افزار اتوکد Auto CAD

سیستم مناسب برای اتوکد AutoCAD؟

در اینجا به تفکیک بخش های مختلف سخت افزاری را برای کار با نرم افزار اتوکد Auto CAD معرفی می کنیم و توضیح می دهیم که برای گرفتن بهترین خروجی از این نرم افزار چه میزان از بخش های مختلف سخت افزار کامپیوتر از جمله پردازنده، حافظه رم، حافظه ذخیره سازی، گرافیک و… نیاز می باشد.

پردازنده (طراحی و مدلسازی) مناسب برای اتوکد AutoCAD

انتخاب تعداد هسته های پردازشی در ایستگاه کاری شما بسیار مهم است. طراحی دو بعدی و مدل سازی سه بعدی در نرم افزار عمدتاً بر یک هسته پردازنده تکیه دارد. از آنجایی که سرعت ساعت Clock Speed آن هسته بیشتر از هر متغیر دیگری عملکرد را تعیین می کند، ایستگاه کاری با هسته های کمتر (اما سرعت ساعت Clock Speed بالاتر) ایده آل است. بنابراین ما یک پردازنده ۴ تا ۸ هسته ای با سرعت کلاک پایه ۳.۰ گیگاهرتز و بالاتر را توصیه می کنیم.

کارت گرافیک مناسب برای اتوکد AutoCAD

Autodesk سری حرفه ای NVIDIA Quadro را توصیه می کند. با توجه به نتایج بنچمارک، اینها کارت های گرافیک ایده آل هستند.

اول (بهترین): Quadro RTX 4000 8GB
دوم: Quadro P4000 8GB
سوم: Quadro P2000 5GB
چهارم: Quadro P1000 4GB

حافظه رم مورد نیاز نرم افزار اتوکد AutoCAD

به طور کلی، ۳ تا ۶ گیگابایت رم برای هر هسته CPU توصیه می شود. به عنوان مثال، اگر یک پردازنده ۱۲ هسته ای را انتخاب کنید، ۳۲ گیگابایت برای کارهای اساسی یا ۶۴ گیگابایت برای بارهای کاری سخت تر کافی است.

اگر یک پردازنده ۴ هسته ای انتخاب می کنید و بیشتر با مدل های ۲ بعدی کار می کنید، حداقل ۱۶ گیگابایت رم، اما در حالت ایده آل ۳۲ گیگابایت رم را توصیه می کنیم.

اگر یک پردازنده ۶ یا ۸ هسته ای انتخاب می کنید و مدل سازی سه بعدی نقش مهمی در گردش کار شما ایفا می کند، ۳۲ گیگابایت رم رایج ترین است. اگر طرح ها / پروژه های شما بسیار بزرگ هستند، ۶۴ گیگابایت توصیه می شود.

حافظه ذخیره سازی مناسب اتوکد AutoCAD

ما یک درایو حالت جامد (SSD) را برای سیستم عامل، نرم افزار و فایل های پروژه توصیه می کنیم.

اکثر سیستم های ورک استیشن CAD با یک SSD 500 گیگابایتی، ۱ ترابایتی یا ۲ ترابایتی NVMe مناسب هستند.

اگر پروژه های CAD شما بسیار بزرگ هستند و می خواهید عملکرد را به حداکثر برسانید، دو SSD را توصیه می کنیم:

درایو اصلی: NVMe SSD برای سیستم عامل و برنامه ها
درایو ثانویه: NVMe SSD برای پروژه های فعال. یک SSD اختصاصی عملکرد مطلوبی را ارائه می دهد
برای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت، پشتیبان‌گیری یا فایل‌هایی که به‌ندرت به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید، ما یک SSD 2 ترابایتی یا ۴ ترابایتی SATA را توصیه می‌کنیم. اگر به فضای ذخیره‌سازی بزرگ‌تری نیاز دارید، می‌توانید با یک هارد دیسک ۴ تا ۱۸ ترابایتی نیز استفاده کنید.

M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD با سرعت ۲۵۰۰ مگابایت بر ثانیه کار می کند
SSD 2.5 اینچی SATA با سرعت ۵۰۰ مگابایت بر ثانیه کار می کند
هارد ۳.۵ اینچی SATA با سرعت ۲۵۰ مگابایت بر ثانیه کار می کند

کیس پیشنهادی رده بالا High End برای نرم افزار اتوکد AutoCAD

اگر می خواهید پردازنده های دوگانه یا چندین کارت گرافیک با کارایی بالا داشته باشید، ایستگاه کاری HP Z8 G4 توصیه می شود.

اگر می‌خواهید با یک پردازنده پیشرفته و تک کارت گرافیک با عملکرد بالا با پتانسیل ارتقا در آینده شروع کنید، ایستگاه کاری HP Z6 G4 توصیه می‌شود. با Z6 G4، می‌توانید دومین پردازنده منطبق را اضافه کنید و با استفاده از رایزر پردازشگر دوم به صورت اختیاری، حافظه رم را دو برابر کنید. منبع تغذیه از دو کارت گرافیک میان رده نیز پشتیبانی خواهد کرد.

ایستگاه کاری HP Z4 G4 برای اکثر گردش‌های کاری توصیه می‌شود. از آنجایی که اینتل اکنون پردازنده‌های تک Core i9 و Xeon را با حداکثر ۱۸ هسته و سرعت کلاک بالا تولید می‌کند، نیازی به پردازنده‌های دوگانه نیست، مگر اینکه پردازش‌های سنگین CPU یا وظایف فشرده‌ای که بیش از ۱۸ هسته نیاز دارند، داشته باشید. همچنین HP Z4 G4 دارای منبع تغذیه ۱۰۰۰ واتی اختیاری است که از قدرتمندترین کارت‌های گرافیکی از جمله GeForce RTX 3080 و Quadro RTX A5000 پشتیبانی می‌کند.

سخت افزار پیشنهادی شرکت AutoDesk، برای نرم افزار اتوکد AutoCAD و مجموعه ابزارهای آن 

محصولات و نسخه های تحت پوشش مجموعه اتوکد شامل موارد زیر براساس سیستم عامل های ویندوز و مک است:
AutoCAD 2021, AutoCAD Architecture 2021, AutoCAD Electrical 2021, AutoCAD LT for Mac 2021, AutoCAD MEP 2021, AutoCAD Map 3D 2021, AutoCAD Mechanical 2021, AutoCAD Plant 3D AutoCAD20, Mac 201, AutoCAD Plant 3D 201, Mac 201
در این لینک (سیستم مورد نیاز برای اتوکد ۲۰۲۱ از جمله مجموعه ابزارهای تخصصی (ویندوز)) سخت افزار مورد نیاز هر دسته بیان شده است که پیشنهاد شرکت Auto Desk می باشد.

با یک متخصص صحبت کنید.

متخصصان عملکرد ما می توانند به شما کمک کنند ایستگاه کاری مناسب را که برای برنامه ها و گردش کار شما ساخته شده است پیدا کنید. متخصصان کارآیی DOKMEHA آماده هستند تا در مورد تمام سوالات فنی شما به شما کمک کنند و راه حل هایی را برای گردش کار نرم افزار حرفه ای شما ارائه دهند.

تماس با متخصصان

شنبه تا پنج شنبه | ۱۰ صبح تا ۵ عصر
۶۸۰۸ ۲۸۴۲ ۰۲۱ / ۶۸۰۹ ۲۸۴۲ ۰۲۱
پشتیبانی در WhatsApp پیام بگذارید:
۰۹۳۶۹۵۳۷۷۱۳ / ۰۹۳۵۸۱۱۶۴۲۲

مشاوره رایگان و تخصصی برای نرم افزار اتوکد Auto CAD

Auto CAD Solutions

درود بر شما، برای گرفتن مشاوره در مورد لپ تاپ یا کیس کامپیوتر حرفه ای مخصوص کار با نرم افزار اتوکد Auto CAD، از طریق فرم زیر با ما ارتباط بگیرید.


اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم یا ایمیل ارسال کنیم، لطفاً این فرم را پر کنید تا یک متخصص از Dokmeha، با شما صحبت کند و راهنمایی لازم را انجام دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

close