نرم افزار ANSYS

سخت افزار مورد نیاز برای نرم افزار ANSYS پیام بگذارید

ansys-dokmeha-solution

نرم افزار انسیس ANSYS مخفف کلمات (ANalysis SYStems) تجزیه و تحلیل مهندسی را در طیف وسیعی از رشته ها از جمله تجزیه و تحلیل اجزای محدود(FEM)، بهینه‌سازی ساختاری، حرارتی، دینامیکی، تعادل وزنی، عملکردی و همچنین شبیه‌سازی‌های مُد ارتعاشی و ضریب اطمینان و ایمنی که در ورژن های جدید از روش های حل مسئله به روزتر، مانند هوش مصنوعی و کتابخانه بزرگ تر استفاده می کند. در اینجا مشاوران دکمه ها به شما کمک می کنند تا با توجه به ماژول و  مشخصات، سبک و حجم کاری آینده و تغییرات نرم افزاری و نیاز کاربر آن، که قطعا یک متخصص است، سخت افزار مورد نیاز یا ورک استیشن او را به منظور اجرای بهینه نرم افزار ANSYS پیکربندی کنیم.

نرم افزار ANSYS

کاربرد : نرم افزارهای شبیه سازی مهندسی CAE/multiphysics
شرکت توسعه و منتشر کننده : Ansys, Inc

Ansys, Inc. یک شرکت آمریکایی مستقر در Canonsburg، پنسیلوانیا است. این شرکت نرم افزارهای شبیه سازی مهندسی CAE/multiphysics را برای طراحی، آزمایش و بهره برداری محصول توسعه داده و به بازار عرضه می کند و محصولات و خدمات خود را به مشتریان در سراسر جهان ارائه می دهد. Ansys در سال ۱۹۷۰ توسط جان سوانسون تأسیس شد که در سال ۱۹۹۳ منافع خود را در شرکت به سرمایه گذاران خطرپذیر فروخت. Ansys در سال ۱۹۹۶ در NASDAQ به صورت عمومی درآمد. طراحی الکترونیک و تجزیه و تحلیل فیزیک Ansys در ۲۳ دسامبر ۲۰۱۹ جزء شاخص NASDAQ-100 شد.

شبیه سازی ساختاری

با استفاده از مجموعه نرم افزارهای آنالیز ساختاری ANSYS می توانید مسائل پیچیده مهندسی را حل کنید و در حین طراحی، بهتر و سریعتر تصمیم گیری کنید. با نرم افزار تحلیل المان محدود[Finite element analysis] ( به اختصار FEA) این امکان وجود دارد تا شبیه سازیهای خود را سفارشی کرده و آنها را به صورت خودکار دربیاورید. و علاوه بر این جهت تحلیل سناریوهای طراحی، آنها را پارامتری کنید. با نرم افزار ANSYS Structural Mechanics به راحتی می توانید به سایر ابزار تحلیل فیزیکی متصل شوید و بدینوسیله در پیش بینی رفتار و عملکرد محصولات پیچیده، واقع گرایانه تر عمل کنید. نرم افزار ANALYSIS FEA در سطح وسیع در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و مهندسان می توانند بوسیله آن فرایند طراحی را بصورت  بهینه انجام دهند.

Structural Simulation

شبیه سازی با CFD

با استفاده از نرم افزار «دینامیک سیالات محاسباتی[Computational Fluid Dynamics]» ( به اختصار CFD) می توانید جریان سیالات و سایر پدیده های فیزیکی همچون آیرودینامیک، احتراق، هیدرودینامیک، فرایند ترکیب مایعات ( جامدات/ گازها)، پراکندگی ذرات،سیالات واکنشگر، انتقال حرارت و … را مدلسازی کنید.

علاوه بر این، با کمک CFD Solutions می توانید کلیه فرایندهای مربوط به سیالات ( از جمله فعل و انفعالات مولتی فیزیکس) را نیز مدلسازی و شبیه سازی کنید . محصول نهایی قبل از ساخت نمونه اولیه، بهینه خواهد بود.

نوآوری های اخیر در زمینه مدلسازی، مش بندی، محیط کاربری، فرایندهای محاسباتی ، و همچنین پس-پردازشها[Post- processing]، باعث شده تا بدون هیچگونه افت دقتی، سرعت پردازش به طرز چشم گیری افزایش یابد. همچنین، کارایی و بهره وری افراد نوآموز به واسطه این نوآوری ها به سرعت افزایش می یابد و در عین حال کاربرانی که با تجربه تر هستند، فرصت بیشتری خواهند یافت تا در خصوص استفاده از CFD به تبحر لازم برسند.

CFD Simulation

مسائل حل نشدنی با Ansys قابل حل است!
بدون شبیه سازی، هیچ وسیله نقلیه خودرانی وجود ندارد. بدون شبکه ۵G، بدون اکتشاف فضایی، راه‌حل‌های نرم‌افزار Multiphysics Ansys و ماموریت آن در مهندسی دیجیتال به شرکت‌ها کمک می‌کند تا قبل از نوآوری و ارائه آن و اعتبارسنجی لازم را انجام دهند تا میزان اطمینان آنها از عملکرد سیستم بالا رود.

عملکرد بهینه این نرم افزار به تعداد هسته های پردازنده بستگی دارد. و تعداد هسته های مورد نیاز هر برنامه در مجوز الکترونیکی آن درج شده است. به عنوان مثال اگر یکی از برنامه های کاربردی ANSYS برای اجرای بهینه به ۱۶ هسته نیاز دارد، در اینصورت یک سیستم ۸ هسته ای نباید خریداری کنید. تیم DOKMEHA پیشنهاد می کند، همواره سیستمی را انتخاب کنید که تعداد هسته های آن از تعداد هسته های موردنیاز آن نرم افزار، دو یا چهار هسته بیشتر باشد تا بدینوسیله فضای پردازشی کافی برای خود سیستم عامل و همچنین سایر فرایند موجود در پس زمینه فراهم باشد.

اطمنیان داشته باشید که با انتخاب ورک استیشن های DOKMEHA، برنامه های کاربردی شما با حداکثر راندمان اجرا خواهند شد. از جمله خصوصیات ورک استیشن های ارائه شده در مجموعه ی DOKMEHA ، پردازنده های Intel® Core™ i7, Core X-series, or dual Intel® Xeon® ( تا ۵۶ هسته) ،حافظه رم تا ۲ ترابایت و فضای ذخیره سازی بسیار زیاد برای فایلهای مربوط به محاسبات شبیه سازی دینامیکی سیالات حجیم می باشد.

راه حل های ویژه Dokmeha، برای سازمانها و صنایع مختلف در استفاده از نرم افزار ANSYS

سخت افزار مورد نیاز برای کار با نرم افزار ANSYS

در اینجا به تفکیک بخش های مختلف سخت افزاری را برای کار با نرم افزار Ansys معرفی می کنیم و توضیح می دهیم که برای گرفتن بهترین خروجی از این نرم افزار چه میزان از بخش های مختلف سخت افزار کامپیوتر از جمله پردازنده، حافظه رم، حافظه ذخیره سازی، گرافیک و… نیاز می باشد

پردازنده

ANSYS Mechanical و ANSYS Fluent از تمام هسته‌های CPU موجود بهره می‌برند. بنابراین، هر چه تعداد هسته بیشتر باشد، بهتر است. ما تنظیمات پردازنده دوگانه را برای حداکثر کارایی توصیه می کنیم.

Ansys Mechanical، Ansys HFSS و Ansys LS-DYNA از افزونه های وکتور پیشرفته ۵۱۲ (AVX512) اینتل استفاده می کنند و بنابراین عملکرد بسیار خوبی روی پردازنده های سری Intel Xeon Gold 6200 دارند.

لطفاً توجه داشته باشید که نرم‌افزار ANSYS به تعداد خاصی از هسته‌ها اختصاص دارد، بنابراین باید پیکربندی را انتخاب کنید که عملکرد مجوز اصلی شما را به حداکثر برساند.

کارت گرافیک

ANSYS از شتاب پردازنده گرافیکی استفاده می کند، با این حال، طبق معیارها، افزایش عملکرد با تعداد هسته های پردازنده بیشتر در مقابل استفاده از شتاب GPU قابل توجه است. برای عملکرد بهینه، هسته پردازنده را به حداکثر برسانید و به جای استفاده از کارت‌های گرافیکی سطح بالا، ظرفیت حافظه را متعادل کنید. ما NVIDIA Quadro P2200 پیش فرض را توصیه می کنیم.

از اوایل سال ۲۰۲۲، Ansys بیان می‌کند که شتاب GPU برای زیرمجموعه محدودی از برنامه‌ها در حالت بتا است.

حافظه رم

انتخاب حافظه کافی (RAM) برای اکثر برنامه های Ansys برای حل “in-core” و جلوگیری از صفحه بندی به هارد دیسک (“out-of-core”) که معمولا کند است، کلیدی است. به طور کلی، برای Mechanical شما حدود ۱۵ گیگابایت رم در هر میلیون درجه آزادی (DOF) می خواهید. برای Ansys CFX، Fluent، HFSS و Maxwell شما ۸ گیگابایت رم در هر هسته می خواهید.

به عنوان مثال، با پردازنده های Dual Intel Xeon Gold 6240R، در مجموع ۴۸ هسته خواهید داشت. ۴۸ × ۸ گیگابایت رم در هر هسته به ۳۸۴ گیگابایت رم نیاز دارد.

اگر تمام کانال های حافظه اشغال نشوند، عملکرد شبیه سازی قابل توجهی کاهش می یابد. با پردازنده‌های سری Intel Xeon Gold 6200، بهتر است ۶ ماژول حافظه در هر پردازنده داشته باشید.

۱-۲ میلیون نود = ۱۹۲ گیگابایت رم (۱۲ در ۱۶ گیگابایت) با دو پردازنده
۳-۵ میلیون نود = ۳۸۴ گیگابایت رم (۱۲ در ۳۲ گیگابایت) با دو پردازنده

حافظه ذخیره سازی

ما دو SSD NVMe را برای عملکرد بهینه توصیه می کنیم:

SSD اولیه: سیستم عامل و برنامه های کاربردی
SSD ثانویه: پروژه های Ansys. کم بودن فضای دیسک ممکن است منجر به مشکلات عملکرد شود. مطمئن شوید که فضای دیسک زیادی دارید.
SSD 2.5 اینچی SATA با سرعت ۵۰۰ مگابایت بر ثانیه کار می کند
M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD با سرعت ۲۵۰۰ مگابایت بر ثانیه کار می کند

برای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا پشتیبان‌گیری از فایل‌هایی که به ندرت به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید، ما یک SATA SSD یا هارد دیسک را توصیه می‌کنیم.

کیس

اگر می خواهید پردازنده های دوگانه و/یا چندین کارت گرافیک با کارایی بالا داشته باشید، ایستگاه کاری HP Z8 G4 توصیه می شود.

اگر می‌خواهید با یک پردازنده پیشرفته و تک کارت گرافیک با عملکرد بالا با پتانسیل ارتقا در آینده شروع کنید، ایستگاه کاری HP Z6 G4 توصیه می‌شود. با Z6 G4، می‌توانید یک پردازنده تطبیق دوم اضافه کنید و با استفاده از رایزر پردازشگر دوم اختیاری، حافظه را دو برابر کنید. منبع تغذیه از دو کارت گرافیک میان رده نیز پشتیبانی خواهد کرد.

ایستگاه کاری HP Z4 G4 برای اکثر گردش‌های کاری توصیه می‌شود. از آنجایی که اینتل اکنون پردازنده‌های تک Core i9 و Xeon را با حداکثر ۱۸ هسته و سرعت کلاک بالا تولید می‌کند، دیگر نیازی به پردازنده‌های دوگانه نیست، مگر اینکه پردازش‌های سنگین CPU یا وظایف فشرده‌ای که بیش از ۱۸ هسته نیاز دارند، داشته باشید. همچنین HP Z4 G4 دارای منبع تغذیه ۱۰۰۰ واتی اختیاری است که از قدرتمندترین کارت‌های گرافیکی از جمله GeForce RTX 3080 و Quadro RTX A5000 پشتیبانی می‌کند.

منابع سخت افزاری توصیه شده توسط ANSYS

۲۹ اکتبر ۲۰۲۰ توسط Ansys – وبلاگ
نکات سخت افزاری برای تسریع در شبیه سازی
توسط اینتل INTEL
انتخاب پردازنده اینتل برای بارهای کاری مکانیکی و روان Ansys
توسط Ansys
شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD).

با یک متخصص صحبت کنید.

متخصصان عملکرد ما می توانند به شما کمک کنند ایستگاه کاری مناسب را که برای برنامه ها و گردش کار شما ساخته شده است پیدا کنید. متخصصان کارآیی DOKMEHA آماده هستند تا در مورد تمام سوالات فنی شما به شما کمک کنند و راه حل هایی را برای گردش کار نرم افزار حرفه ای شما ارائه دهند.

تماس با متخصصان

شنبه تا پنج شنبه | ۱۰ صبح تا ۵ عصر
۶۸۰۸ ۲۸۴۲ ۰۲۱ / ۶۸۰۹ ۲۸۴۲ ۰۲۱
پشتیبانی در WhatsApp پیام بگذارید:
۰۹۳۶۹۵۳۷۷۱۳ / ۰۹۳۵۸۱۱۶۴۲۲

مشاوره رایگان و تخصصی برای ANSYS

ANSYS Solutions

درود بر شما، برای گرفتن مشاوره در مورد لپ تاپ یا کیس کامپیوتر حرفه ای مخصوص کار با نرم افزار ANSYS، از طریق فرم زیر با ما ارتباط بگیرید.


اگر میخواهید ما با شما تماس بگیریم یا ایمیل ارسال کنیم، لطفاً این فرم را پر کنید تا یک متخصص از Dokmeha، با شما صحبت کند و راهنمایی لازم را انجام دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

close