سخت افزار مورد نیاز نرم افزار SOLIDWORKS سالیدورکس ۲۳

سخت افزار مورد نیاز نرم افزار سالیدورک SOLIDWORKS

در این مطلب قصد داریم بعد از معرفی و تاریخچه نرم افزار سالیدورک، به توضیح کاربردهای آن و سخت افزار مورد نیاز SOLIDWORKS با استانداردهای به روز شده در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۲ بپردازیم، که با تغییرات بنیادی در این نرم افزار، این مقاله در سایت دکمه ها نیز به روز رسانی می‌شود.

نخست قصد نداریم تمام بخش های نرم افزار SOLIDWORKS را معرفی کرده و آموزش بدهیم، قصد ما ارائه یک لپ تاپ یا کامپیوتر عمومی یا یک ورک استیشن حرفه ای از نوع تبلت، لپ تاپ، کیس، All in One یا رک سرور در ابعاد و تعداد مورد نیاز یک کاربر یا یک سازمان برای طراحی و مدلینگ (Design & Modeling)، رندر و شبیه سازی (Rendering & Simulation) و یا تجسم (Visualize) در نرم افزرا سالیدورک است.

همچنین دوست داریم نظرات حرفه ای، تجربیات و مشکلات متدوال خود را در ارتباط با سخت افزار مورد نیاز نرم افزار سالیدورک در بخش دیدگاه های این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

نرم افزار سالیدورک SOLIDWORKS

معرفی :

سالیدورک به انگلیسی: (SolidWorks) یک نرم‌افزار مهندسی طراحی سه بعدی به کمک رایانه (CAD) است که بر روی ویندوز اجرا می‌شود و توسط شرکت فرانسوی داسو سیستمز DS ارائه و توسعه داده می‌شود. بیش از ۲ میلیون طراح و مهندس در سراسر جهان برای جان بخشیدن به طرح های خود به SOLIDWORKS اعتماد کرده‌اند. این نرم‌افزار دارای سه محیط به نام های پارت (part)، اسمبلی (assembly) و دراوینگ (drawing) می‌باشد. محیط اول برای رسم قطعه بوده، در محیط دوم قطعات یک مکانیسم بر روی هم سوار شده و در محیط آخر از آن‌ها نقشه مهندسی (معمولاً برای نسخه چاپی) تهیه می‌شود.

نرم‌افزار سالیدورک به صورت مستقیم با اینونتور، مکانیکال دسکتاپ و سالید اج رقابت می‌کند. این نرم‌افزار دارای قابیلت نصب نرم‌افزار ساخت به کمک رایانه (CAM) بوده که توسط شرکت سازنده تحت عنوان CAM WORKS به عنوان نرم‌افزار کمکی نصب می‌شود.

از ابزارهای جالب گرفته تا نوآوری های پیشرفته که برای بهبود جهان ما طراحی شده اند، SOLIDWORKS به سازمان ها این قدرت را می دهد تا ایده ها را به واقعیت تبدیل کنند. نرم افزار SOLIDWORKS با داشتن یک محیط طراحی بصری ، یکپارچه و سه بعدی ، تمام جنبه های توسعه محصول را پوشش می دهد، با تمرکز بر نحوه کار هر روزه مهندسان و طراحان، بهره وری را به حداکثر می رساند.

ایستگاه های کاری SOLIDWORKS برای کاهش زمان تولید محصول، کاهش هزینه ها و بهبود کیفیت روند کاری بدون خطا، ضروری هستند، و برای کاربران، داشتن یک ایستگاه کاری کامپیوتری (Workstation PC) از هر نوع، برای بهینه سازی ویژگی های نرم افزار و اجرای یکپارچه SOLIDWORKS بدون کُندی در گردش کار، بسیار مهم است.

تاریخچه

شرکت سالیدورک در سال ۱۹۹۳ توسط یکی از فارغ التحصیلان مؤسسه تکنولوژی ماساچوست Massachusetts Institute of Technology بنام جان هرشتیک Jon Hirschtick تأسیس گردید، که اولین محصول خود را در سال ۱۹۹۵ بنام نرم‌افزار سالیدورک ۹۵ SolidWorks برای رقابت با نرم‌افزارهای مکانیکال دسکتاپ Mechanical Desktop و اینونتور Autodesk Inventor روانه بازار جهانی کرد. ویژگی این نرم‌افزار قیمت پایین آن با دارا بودن قابلیت طراحی قابل رقابت با نرم‌افزارهای طراحی موجود در بازار جهانی بود.

در سال ۱۹۹۷ شرکت فرانسوی داسو سیستم Dassault Systèmes که عمده شهرت آن عرضه نرم افزار قدرتمند و گران قیمت کتیا CATIA Software است با خرید سهام شرکت سالیدورک SolidWorks Company به ارزش ۳۱ میلیون دلار آمریکا ۱۰۰ درصد سهام این شرکت را تا سال ۲۰۰۱ به نام خود کرد.

رویکرد سالیدورک در طراحی

سالیدورک یک نرم افزار مدل ساز برای مدلسازی جامدات است که مبتنی بر پارا سالید بوده و از رویکرد پارامتری مبتنی بر ویژگی برای ساخت مدل‌ها و مونتاژها استفاده می‌کند. پارامتر به ثابت‌هایی اطلاق می‌شود که مقدار آن‌ها شکل یا هندسه مدل یا مونتاژ را تعیین می‌کند. پارامترها هم به صورت پارامترهای عددی نظیر طول خطوط یا قطر دایره بوده و هم به صورت قیدهای هندسی نظیر مماس، موازی، متقارب، هم مرکز و غیره هستند.

پارامترهای عددی می‌توانند از طریق استفاده روابط با یکدیگر مرتبط بوده که امکان برآورده ساختن خواسته‌های طراحی را فراهم می‌کند. خواسته‌های طراحی به این معناست که طراح مایل است تا مدل نسبت به تغییرات و به روز آوری‌ها به چه صورت پاسخ دهد. به عنوان مثال ممکن است که شما بخواهید تا سوراخ در یک قوطی بدون توجه به ابعاد و اندازه‌های قوطی همواره در بالای آن قرار گیرد. سالیدورک به شما اجازه می‌دهد تا سوراخ را به عنوان یک مشخصه در روی سطح تعریف نموده و بدون توجه به مشخصات قوطی که بعداً معلوم می‌گردد خواسته خود را برآورده سازید.

مشخصات (Features) به عناصر اصلی سازنده قطعات اطلاق می‌شود. مشخصات اشکال و عملیاتی هستند که قطعه را به وجود می‌آوردند. مشخصات مبتنی بر شکل نظیر برآمدگی‌ها (Bosses)، سوراخ‌ها (Holes) و غیره معمولاً با یک نقشه دو بعدی یا سه بعدی آغاز می‌شوند.

تحلیل در SolidWorks

نرم‌افزار سالیدورک به همراه بسته‌ای به نام (COSMOSM) ارائه می‌گردد که قابلیت‌های جالبی را برای تجزیه و تحلیل در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

بسته (COSMOSM) شامل سه نرم‌افزار اصلی است که عبارتند از:

CosmosFloWorks, CosmosMotion, CosmosWorks

نرم‌افزارهای COSMOSM تا سال ۲۰۰۸ با نام فوق عرضه می‌شدند اما از سال ۲۰۰۹ به SolidWorks Simulation و SolidWorks Motion  و SolidWorks Flow Simulation تغییر نام دادند.

ویژگی‌های سالیدورک

نرم‌افزار سالیدورک دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد که آن را از سایر نرم‌افزارهای CAD مانند کتیا، پرو/اینجینیر، یونیگرافیکس، مکانیکال دسکتاپ و اینونتور، شاخص و متمایز می‌نماید:

سهولت کاربری و آموزش در مقایسه با سایر نرم‌افزارهای CAD
سرعت بالاتر نسبت به سایر نرم‌افزارها
قابلیت ارتباط با تمامی نرم‌افزارهای ماشین کاری (edge cam, master cam, power mill…)
قابلیت ارتباط با نرم‌افزارهای تحلیل  (Ansys, Adams, Abaqus, Cosmos…)
قابلیت انجام تحلیل‌های مهندسی با اعمال پارامترها به صورت کاملاً ساده و کاربر پسند.

در اینجا برای بررسی جزئی تر و آشنایی بیشتر با این نرم‌افزار به بررسی چند موضوع انتخابی می‌پردازیم:

رابط گرافیکی کاربر یا GUI

Graphical User Interfacing  به معنای رابط گرافیکی میان کاربر و نرم‌افزار است و همان‌طور که گفته شد مقوله Interfacing در این نرم‌افزار به بهترین نحو ممکن طراحی شده‌است. وجود کادرهای محاوره‌ای که با قرار گرفتن روی هر آیکون برای کاربر ظاهر می‌شود، با توضیحی مختصر و مفید، کاربر را از عملکرد آن آگاه می‌سازد.

از سال ۲۰۰۳ قرار گرفتن تمامی Dialog Box ها در قسمت سمت چپ پنجره نرم‌افزار به مرتب شدن پنجره‌ها، رعایت مراحل کاری هر فرایند (Wizard) و عدم گیج شدن کاربر بسیار کمک می‌کند. امکان وارد کردن اندازه‌ها به صورت مستقیم در محیط سه بعدی به هر واحدی که مایل باشید نیز باعث تسریع در عملکرد طراحی می‌شود، حتی در قسمت های وارد کردن اندازه، امکانات فراهم شده است تا کاربر بتواند از عبارات و توابع ریاضی نیز استفاده کند.

مواردی مانند پشتیبانی بیش از ۱۰ زبان و وجود اشکال و آیکون‌های مناسب و هدفمند و پس زمینه آبی رنگ این نرم‌افزار باعث شده است تا ظاهر این نرم‌افزار از یک نرم افزار مهندسی بدون حس و روح، خارج شده و به یک محیط جذاب برای کاربر تبدیل شود.

MDA یا سیستم اتوماسیون طراحـی

MDA یا سیستم اتوماسیون طراحـی مکانیکی ویژگی ای که از طراحی و ساخت تا مونتاژ و تولید، از سفارش‌ها تا بازاریابی و… را شامل می‌شود و با کوچکترین تغییری در هر مرحله مانند یک موج به تمامی قسمت‌های دیگر انتقال می‌یابد. به این مکانیزم، سیستم اتوماسیون طراحی مکانیکی یا MDA گفته می‌شود. امروزه نرم‌افزارهای طراحی تنها برای ساخت یک مدل سه بعدی در کامپیوتر به کار نمی‌رود، بلکه به منظور طراحی یک قطعه مکانیکی در چارچوب یک سیستم فعال و شناور و کاملاً متغیر با معادلات مکانیکی استفاده می‌شود و قابلیت اعمال تمامی فاکتورهای اصلی و جانبی محیطی را روی سیستم داراست.

در نرمافزار SolidWorks دو مقوله MDA و PDM در نظر گرفته شده است که باعث می‌شود با اعمال کوچکترین تغییری در هر مرحله از شبیه ســازی قطعات و مجموعه‌های صنعتی، این تغییرات به تمامی قسمتهای دیگر انتقال پیدا کند.

محیط‌های سالیدورک

نرم‌افزار سالیدورک دارای ۳ محیط اصلی می‌باشد که عبارتند از:

 1. قطعه (Part)
 2. مونتاژ (Assembly)
 3. نقشه‌کشی (Drawing)

نرم‌افزار سالیدورک دارای چندین محیط فرعی می‌باشد که عبارتند از:

 1. طراحی سطوح (surface)
 2. ورق‌کاری (sheetmetal)
 3. طراحی سازه ها (weldment)
 4. طراحی قالب تزریق پلاستیک (mold design)

و این بود کلیت های نرم افزار سالیدورک و از شما دوست و خواننده عزیز می‌خواهیم، اگر نیاز به توضیح بیشتر در ارتباط با نرم‌افزار بود، برای ما بنویسید تا در مقاله ای مجزا، موضوعات دیگر را اضافه کنیم.

کاربردهای نرم افزار سالیدورک

از پرکاربرد ترین موارد استفاده نرم افزار سالیدورک توسط کاربران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مهندسی مکانیک گرایش جامدات
 • مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی الکترونیک
 • مهندسی برق
 • مهندسی متالوروژی
 • مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک
 • اشخاص و شرکت هایی که در حوزه تولید قطعات و ماشین سازی یا قالب فعال هستند.

استفاده از نرم افزار سالیدورک در کارخانه تولید قطعات خودرو، ماشین آلات و همچنین توسط افرادی که نقشه کشی صنعتی و طراحی مدل های دو بعدی و سه بعدی انجام می دهند، محبوبیت فراوان دارد. البته به این گروه های میتوان تحلیل گرها و متخصصین آنالیز این قطعات را هم اضافه کرد.

سیستم مورد نیاز SOLIDWORKS و SW Data Management و توصیه های سایت سالیدورک

یک کاربر برای نصب نرم افزار حرفه ای مانند سالیدورک SolidWorks به چه سیستم عامل، نرم افزار یا سخت افزاری نیاز دارید؟

اینجاست که هر شرکت تولید کننده، توصیه های خود را در یک قالب کلی و غیر شخصی سازی شده برای همه مشتریان – خود نه یک کاربر با نیاز شخصی سازی شده و پیچیده – ارائه می دهد.

تا سال ۲۰۱۴ این نرم‌افزار برای سیستم‌عامل‌های ۳۲ و ۶۴ بیتی از انواع سیستم عاملWindows ، Windows Server و با مجازی ساز eDrawings ، بر روی سیستم عامل macOS ارائه می‌شد.

اما از سال ۲۰۱۵، نسخه‌های منتشر شده‌ی این نرم‌افزار تنها برای سیستم‌عامل‌های ۶۴ بیتی قابل نصب هستند.
نسخه های گذشته سالیدورک بر روی ویندوزهای مایکروسافت نسخه ۷، ۸ و ۱۰ نصب می‌شوند، اما از ویرایش ۲۰۱۹ تنها بر روی ویندوز Windows 7 SP1, 64-bit , Windows 10, 64-bit  ارائه می شود. همچنین نرم افزار سالیدورک ۲۰۱۹-۲۰۲۲ از نسخه های ویندوز Windows Home Editions, Windows To Go پشتیبانی نمی کند.
این هم پیشنهاد کلی سخت افزار مشتریان برای نصب نرم افزار سالیدورک است : پردازنده‌ای با حداقل فرکانس ۳.۳۰ گیگاهرتز، حداقل حافظه‌ی رم ۱۶ گیگابایت و حداقل حافظه‌ی سیستم ۱۰ گیگابایت برای نصب سالیدورک مناسب است.

لینک اصلی سایت برای سیستم مورد نیاز SOLIDWORKS و SW Data Management در سیستم عامل ها و برنامه های مورد نیاز به همراه توصیه پایه سخت افزار.

هدف از فرآیند صدور گواهینامه داسو سیستم، اطمینان از عملکرد قابل اعتماد و آزمایش‌های یکپارچه‌سازی نرم‌افزار Dassault Systèmes بر روی فناوری‌ها و پلتفرم‌های اثبات‌شده، یکپارچه و در کلاس خود است که توسط بازیگران پیشرو فناوری توسعه، بازاریابی و پشتیبانی می‌شوند.

لینک مربوط به Dassault Systèmes Hardware and Software.

سخت افزار مناسب برای کاربر ، یعنی شما، در انتخاب سخت افزار برای نرم افزار سالیدورک در سایت دکمه ها

یک ایستگاه کاری برای استفاده از نرم افزار طراحی سالیدورک باید سریع و چابک باشد، به شما این امکان را بدهد که کار خود را بدون معطلی انجام دهید. خواه کار شما مدل سازی قطعات یا شبیه سازی و اجرای آن باشد، یا رندر و تجسم واقعت پروژه. سیستم های پیشنهادی ما برای SOLIDWORKS بهینه شده‌اند تا توانایی اتمام کار بدون کندی، قطعی یا هر اذیتی را برای مصرف شخصی شما بدهند. کافی است با متخصصین ما درباره حجم و نوع کار خود، مشاوره بگیرید.

سخت افزار توصیه شده تیم مشاوره دکمه ها برای SOLIDWORKS

مانند اکثر بسته های نرم افزاری، لیستی از نیازهای سیستم وجود دارد (از جمله یک لیست دقیق برای کارت های ویدیو یا پردازنده) که می تواند برای اطمینان از کارکرد سخت افزار رایانه مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، بیشتر لیست های “سیستم مورد نیاز” معمولاً اصول اولیه سخت افزار کامپیوتر مورد نیاز برای اجرای نرم افزار را پوشش می دهند، نه بهترین عملکرد سخت افزار تحت پروژه های متنوع را. علاوه بر این، گاهی اوقات این لیست ها می توانند منسوخ شده یا توصیه‌های سخت افزار قدیمی باشند و یا به سادگی سخت افزار بهینه مورد نیاز شما برای کوتاه مدت را نشان دهند،‌که این خود موضوع را در نگاه سازمانی و آینده نگیری در کاربری متنوع، پیچیده تر می‌کند.

به دلیل متناقض بودن این لیست ها، ما وقت خود را صرف انجام کارهایی کرده ایم تا مشخص کنیم کدام سخت افزار SOLIDWORKS را در کاربری های متنوع به بهترین وجه اجرا می کند. بر اساس این آزمایش، ما لیست سخت افزارهای پیشنهادی خود را ارائه داده ایم.

 انتخاب نوع کاربری :

کاربر عمومی : کاربری که استفاده محدود از نرم افزار سالیدورک دارد و به طبع نیاز کم، می‌خواهد یک طراحی کوچک شخصی انجام دهد، این کاربر نیازمند هزینه بالا برای سخت افزار ورک استیشن مورد نیاز این نرم افزار نیست و یک سیستم خانگی یا گیمینگ با پردازنده و کارت گرافیک مجزا، در اکثر مواقع برای آن کافی است.

کاربر حرفه ای :  کاربری که روزانه و به طور مداوم با جدیت از نرم افزار استفاده می کند و هر روز پروژه های خود را حرفه ای تر توسعه داده و نیاز او در گذر زمان تغییر (بسته به پروژه افزایش یا کاهش) می یابد. کاربر در این شرایط تحت پروژه و خط زمانی مشخص و کیفیت قابل قبول، باید هر ورودی را به خروجی تغییر دهد. این کاربر بسته به حجم و سرعت مورد نیاز خود تنها از خانواده سیستم های ورک استیشن می تواند یک گزینه (تبلت، لپ تاپ، کامپیوتر یکپارچه، کیس یا رک) انتخاب کند.

 • چرا تنها باید از سیستم های ورک استیشن استفاده کند؟
 • چرا کیس های خانگی و گیمینگ سریع و قدرتمند مناسب این کاربری نیستند؟
 • شما برای کاربری حرفه ای با نرم افزار سالیدورک این سیستم را می‌خواهید، یا برای کاربری خانگی و گیمینگ؟

در اینجا بحثی برای قیمت نداریم، به این علت که سیستم های ورک استیشن از قیمت های پایه تا بسیار بالا قابل شخصی سازی هستند و تنها موضوع مشخص، استاندارد های مورد نیاز کاربر است.
حال، یک پاسخ ساده به سوال زیر بدهید.

در انتخاب هر سخت افزاری، گواهی های مستقلISV  یا گواهی و استانداردهای مورد نیاز مشخصی وجود دارند که برای کاربر حرفه ای نیاز حیاتی دارد. شرکت DS برای نرم افزار سالیدورک Solidworks  گزینه های سخت افزاری استاندارد و دارای ISV خود را مشخص کرده. این استانداردهای سخت افزاری را چه کاربران نسبت به آنها آگاهی داشته باشند و چه نداشته باشند، تاثیر مستقیم بر نتیجه و خروجی در پروژه می گذارند. پس به آدرس لینک ارائه شده توسط شرکت DS برای گواهی سخت افزار (Hardware Certification)رفته و سخت افزار مورد نیاز خود را جستجو کنید تا مطمئن شوید که گزینه استانداردی را انتخاب کرده اید.

البته، تنها استاندارد بودن برای نیاز سخت افزار شما کافی نیست و بایست نسبت به نیاز سرعتی، حجم کاری و نوع استفاده از هر بخش در سالیدوک، کامپیوتر مناسب خود برای نرم افزار SolidWorks را انتخاب کنید.

مثال :
شما می‌خواهید یک زمین ۲۰ هکتاری کشاورزی را آماده کاشت کنید. از ماشین هایی که در گاراژ مزرعه دارید، یکی را انتخاب کنید و زمین خود را شخم بزنید.
ماشین ها عبارتند از : یک خودروی اسپرت بنز، خودروی جیپ خارج جاده، تراکتور، تیلر، موتور چهار چرخ، کمباین و یک باب کت.
به نظر شما برای این کاربری، چه وسیله ای استاندارد کافی و مناسب برای بستن خیش و شخم زدن زمین کشاورزی در ابعاد و حجم مورد نظر را دارد؟ (قطعا تراکتور)
* برای یک باغچه کوچک ۱۰ متر مربعی، کدام مورد از وسایل نقلیه و کشاورزی بالا دارای استاندارد برهم زدن خاک باغچه و عمق مناسب کاشت سبزی، گل و گیاهان باغچه را دارد؟ (قطعا تیلر)
* اگر بخواهید با یک دوست، به دورترین نقطه کشور سفری با زمان بسیار محدود داشته باشید، گزینه انتخابی شما کدام است؟ (و قطعا خودروی اسپرت بنز)
کدام استاندارد بهینه شده برای کار مورد نظر، مناسب ترین گزینه است؟
در مثال بالا و سوال های آن، با تغییر هر کاربری، به سادگی گزینه انتخابی شما تغییر می‌کند و شما وسیله مورد نظر را با نیاز جدید، هماهنگ می‌کنید.

 

حال نوع کاربری شما در نرم افزار سالیدورک چیست؟

شما کاربر کدام بخش از نرم افزار سالیدورک هستید، گزینه های Design & Modeling یا Rendering & Simulation ؟

طراحی و مدلینگ / Solidworks Design & Modeling

انتخاب تعداد هسته های پردازش در یک ایستگاه کاری SOLIDWORKS بسیار مهم است. سالیدورک یک برنامه محدود به فرکانس است، به این معنی که عمدتا فقط از یک هسته استفاده می کند. از آنجا که فرکانس آن هسته عملکرد را بیش از سایر متغیرها تعیین می کند، SOLIDWORKS سخت افزار با هسته های کمتر (اما فرکانس بالاتر) را ایده آل می داند. در دکمه‌ها، ما به طور حرفه ای ایستگاه های کاری SOLIDWORKS خود را تا ۵.۸ گیگاهرتز اورکلاک می کنیم، تا سریعترین و پربازده ترین کامپیوتر SOLIDWORKS موجود در بازار را برای این کاربری فراهم آوریم.

رندر و شبیه سازی / Solidworks Rendering & Simulation

شبیه سازی SOLIDWORKS به شما امکان می دهد قبل از ساخت، طرح های محصول را در محیط های واقعی و بصورت واقعی آزمایش کنید. با ایستگاه های کاری شبیه سازی DKMEHA-W برای سالیدورک SOLIDWORKS، زنده کردن طرح ها سریعتر از هر زمان دیگری انجام می شود. اگر شبیه سازی SOLIDWORKS را روی همان رایانه ای که برای طراحی و مدل سازی سه بعدی استفاده می‌کنید، اجرا می‌کنید، باید سخت افزار مورد نیاز کاربری مشترک را نیز در نظر بگیرید. از آنجا که SOLIDWORKS در درجه اول تک رشته است، یکی از بهترین راه ها برای بهبود عملکرد و بهره وری افزایش سرعت کلاک پردازنده است. در ایستگاه های کاری DKMEHA-W شبیه سازی های سریع را از طریق اورکلاکینگ حرفه ای با خنک کننده های مایع در پردازنده محقق می کنیم.

با پیکربندی صحیح یک ایستگاه کاری SOLIDWORKS Simulation می توانید تفاوت زیادی در کاهش زمان خروجی ایجاد کنید. یک تصور غلط رایج این است که هرچه هسته پردازنده در سیستم شما بیشتر باشد، سرعت حل آن نیز سریعتر خواهد بود. این تا حدود ده هسته پردازنده مرکزی درست است، اما تنظیمات فراتر از آن می تواند زمان حل را کاهش دهد. در DKMEHA-W ، ما به دلیل این محدودیت هسته، فرکانس پردازنده را افزایش می دهیم و سریعترین ایستگاه های کاری شبیه سازی SOLIDWORKS را در بازار ارائه می دهیم.

تجسم / SOLIDWORKS Visualize (Professional & Standard)

SOLIDWORKS Visualize Standard سریعترین و آسانترین راه برای تولید تصاویر با کیفیت عکس است، این برای گرفتن “عکس” از داده های سه بعدی، کاهش هزینه ها و تسریع زمان فروش به بازار با تصاویر جذاب است.

SOLIDWORKS Visualize Professional به شما امکان می دهد با تولید تصاویر با کیفیت عکس، انیمیشن های تعاملی، چرخش ۳۶۰ درجه، واقعیت مجازی همه جانبه (VR) و موارد دیگر، داستان عمیق تری با داده های CAD خود بگویید. پیچیده ترین جزئیات طراحی را با سهولت برقرار کنید و رقابت خود را به بازار برسانید.

SOLIDWORKS Visualize “دوربینی” برای داده های CAD شماست!

در بخش SOLIDWORKS Visualize که ابزاری مستقل است و رندر بر اینترفیس NVIDIA® Iray® بر پایه پردازش کارت گرافیک (GPU) های انویدیا است، بنابراین ایستگاه های کاری شما، باید از یک یا چند کارت گرافیک با پردازنده سریع یا اورکلاک شده، برای این نوع گردش کاری بهره ببرد.

در حال حرکت با تبلت و لپ تاپ حرفه ای ورک استیشن

بسیاری از مهندسان و طراحان سالیدورک به جابجای دفتر کار یا پروژه نیاز دارند. چه از راه دور کار کنید و چه به طور مداوم در راه باشید، به یک ایستگاه کاری لپ تاپ (همراه) SOLIDWORKS نیاز دارید که بتواند پروژه‌های بزرگ را اداره کند. لپ تاپ های ورک استیشن دکمه ها، به شما یک ایستگاه کاری فوق العاده باریک و سبک همراه با انواع پردازنده سریع Intel® Core-i و Intel Xeon با کارت گرافیک حرفه ای NVIDIA Quadro در اندازه های متفاوت ارائه می‌دهد.

سیستم های ورک استیشن صنعتی اچ پی

سخت افزار، حجم کاری و سرعت پردازش مورد نیاز کاربر در یک روز کاری:

ترکیب نیازها و کاربری چندگانه حرفه ای

اگر به همه مجموعه های طراحی و مدلینگ، رندر و شبیه سازی یا تجسم در نرم افزار SOLIDWORKS نیاز دارید، در آن صورت، گزینه هایی دارید که هرکدام نیازمند محاسبه متفاوت سخت افزار مورد نیاز هر بخش هستند.

و همچنین بسیاری از مشتریان DKMEHA-W ابزارهای پردازشی مبتنی بر CPU مانند نرم افزار KeyShot را در کارکرد روزانه خود در برنامه های جانبی ادغام می کنند. در این سناریو ممکن است به راه حل های Intel Dual Xeon® که پردازنده های دوگانه با هسته بیشتر دارند، تمایل پیدا کنند.

حالا که کاربر متخصص نرم افزار سالیدورک هستید و می‌خواهید یک گزینه مشخص از سرعت را برای حجم و نیاز کاری خود انتخاب کنید که صرفه اقتصادی داشته و کاملا منطبق به نیاز شما در نرم افزار سالیدورک Solidworks باشد، باید به سوالات اساسی زیر، برای خود پاسخ دهید:

 • Assemblies من چقدر بزرگ هستند؟
 • چه مقدار سطح هندسی دارم؟
 • چه تعداد قطعه دارم و این قطعات چقدر پیچیده هستند؟
 • رزلوشن مورد استفاده در صفحه نمایش و تعداد نمایشگرها چه مقدار است؟
 • نرم افزارهای موازی مورد استفاده توسط کاربر این سیستم چه گزینه هایی هستند؟

و حالا بر اساس پاسخ های خود، می توانید شروع به تنظیم یک سخت افزار مناسب برای ایستگاه کاری SOLIDWORKS کنید.

نرم افزار کتیا CATIA

 آیا این سیستم برای CATIA یا سایر نرم افزارهای CAD مناسب خواهد بود؟

پاسخ: بله. نرم افزارهای SOLIDWORKS و CATIA سیستم مورد نیاز بسیار مشابهی دارند، بنابراین این ایستگاه های کاری باید تقریباً برای هر دو نرم افزار عالی باشند، اما از این موضوع برداشت اشتباه نکنید، ‌چون هر نرم افزار بخش های مختلفی دارد و تنها برای بخش‌های CAD این سخت افزار مناسب است و برای بخش های دیگر باید نیاز سنجی سخت افزار مجدد انجام دهید.

 • پردازنده

آیا داشتن هسته های پردازنده بیشتر عملکرد SOLIDWORKS را بهبود می بخشد؟

پاسخ: بخش مدل سازی و کار با مجموعه ها در SOLIDWORKS قادر به استفاده بیش از تعداد انگشت شماری از هسته ها نیستند. با آزمایشات ما دریافتیم که پردازنده ها با فرکانس کاری بالا، بهترین عملکرد برای کارهای مدل سازی به شما می دهند. اما در شبیه سازی و رندر می تواند با تعداد هسته بالاتر، عملکرد مناسبی را مشاهده کند. به همین دلیل است که ما از CPU های Intel Core X با هشت تا هجده هسته برای ایستگاه کاری شبیه سازی و رندر خود استفاده می کنیم.

آیا به پردازنده Xeon نیاز دارم؟

پاسخ: پردازنده های اینتل Xeon از پردازنده های سری Core-i عملکرد بهتر و پایداری بالاتری دارند. با این حال، امروز تفاوت عملکردی بسیار کمی بین دو خانواده محصول Intel، بجز پایداری و خطا برای ایستگاه های کاری دیده می شود. بعلاوه، پردازنده های اینتل سری Xeon تقریباً همیشه کمی کمتر از پردازنده های Core i7/i9 در دسترس هستند و کمتر در تبلیغات عمومی قرار می‌گیرند (چون مخاطب کار حرفه ای ها هستند). اما فرکانس در این پردازنده ها به نسبت نسل‌های قبلی، رشد چشمگیری کرده و همچنان پایدارتر و با ثبات حداکثری در مدت طولانی پردازش، مانند چندین ماه یا سال، به رندر ادامه می دهند و ویژگی های بیشتری در گزینه های کاری پردازنده ها را در خود جای داده‌اند.

آیا باید یک سیستم اورکلاک شده تهیه کنم؟

پاسخ: به طور کلی، ما برای هر ایستگاه کاری حرفه ای اورکلاک را توصیه نمی کنیم. به طور معمول، دستاوردهای متوسط و با ثبات تر، ارزش منفی مرتبط با اورکلاکینگ را توجیه می کنند که می تواند شامل بی ثباتی، طول عمر کمتر برای سخت افزار و عدم دقت در پردازش داده ها بعلاوه هزینه بسیار زیاد می‌باشد.

حال چه زمانی اورکلاکینگ مناسب می باشد؟
زمانی که شما مدت زمان بسیار محدود با یک سیستم بسیار قوی داشته باشید که آن هم محدودیت های زمانی شما را برآورده نکند، آنگاه شما میتوانید با صرف هزینه بالا اورکلاکینگ مناسبی داشته و مدت زمان خروجی پردازش را کوتاه تر کنید.
به پردازنده  Intel Core i7 11700K 3.6GHz 8 Core دقت کنید،  بیشترین کارهای کلی مدل سازی در SOLIDWORKS – مانند باز کردن و ذخیره فایل ها، بازسازی مجامع و مدل های چرخشی – با CPU دارای فرکانس کاری بالا سریعترین عملکرد را دارند. این مدل دارای سرعت کلاک بالا و همچنین عملکرد هر هسته نیز به نسبت نسل های قبل بهبود یافته است و Hyperthreading نسل جدید را اضافه می کند. اگر سرعت بیشتری می خواهید ، Core i9 11900K سرعت کلاک و تعداد هسته و حجم کش را بهتر هم می کند. اما در جایگاهی که پایداری و ثبات در اولویت شما باشد یا حجم کاری بزرگ و ویژگی های خاص حافظه سریع، می‌توان از پردازنده های اینتل Intel Xeon W-2100/2200/3100/3200 استفاده کرد.

ایستگاه کاری شبیه سازی:

در این مدل از پردازنده های سری ایستگاه های کاری Intel Core-i X/XE مانند Intel Core i9 10980XE و از پردازنده های سری حرفه ای ورک استیشن با ضریب پایداری بیشتر می‌توان از گزینه Intel Xeon W-3275M یا برای کاهش هزینه ها و تعداد هسته بالاتر می‌توان از AMD هم استفاده کرد.
از گزینه AMD Ryzen 9 5900X برای پردازش شبیه سازی و مواردی که به سرعت کلاک حساس هستند، اما بسیاری از آنها با هسته های پردازنده اضافی نیز مقیاس می خورند. به همین دلیل، پردازنده های Ryzen با تعداد هسته بالاتر گزینه های ایده آلی هستند، مخصوصاً برای شبیه سازی FEA و Flow، در حالی که هنوز عملکرد عالی برای کارهای مدل سازی عمومی در SOLIDWORKS ارائه می دهند. هسته های اضافی همچنین عملکرد ارائه را با PhotoView 360 بهبود می بخشند، اما اگر این تمرکز اصلی شما باشد ، Threadripper با رده بالاتر هنوز سریعتر خواهد بود. مدل ۱۶ هسته ای AMD در این خانواده، Ryzen 9 5950X، با رندر و شبیه سازی های خاص نیز کمی سریعتر خواهد بود.

 • حافظه رم

چه مقدار حافظه رم برای سالیدورک روی کامپیوتر نیاز دارم؟

پاسخ: میزان حافظه RAM مورد نیاز شما به تعداد و پیچیدگی قطعات موجود در مجموعه شما بستگی دارد. یک قانون کلی این است که شما برای SOLIDWORKS به حدود ۵ گیگابایت RAM نیاز دارید، حداقل ۲۰ برابر بزرگترین اندازه فایل مونتاژی که با آن کار می کنید. بیشتر کاربران بین ۱۶ تا ۳۲ گیگابایت رم می خواهند تا بتوانند برای SOLIDWORKS و سایر برنامه های مختلفی که ممکن است بخواهند اجرا کنند، کافی باشند.
در حالی که مقدار دقیق حافظه RAM مورد نیاز شما به مدلهای کاری شما بستگی دارد، Solidworks برای کارهایی مانند مدلهای چرخان، شبیه سازی ها و ارائه های اولیه معمولاً بین ۴GB~8GB RAM نیاز دارد. به همین دلیل، توصیه می کنیم ۱۶GB حافظه رم در سیستم خود داشته باشید تا برای سایر برنامه هایی که ممکن است اجرا کنید، فظای رم مورد نیاز شما کاهش چشمگیری پیدا نکند. با استفاده از این موارد، حداقل مقدار حافظه RAM که برای اندازه های مختلف مونتاژ در سالیدورک توصیه می کنیم عبارتند از :

Assembly size <500MB ۵۰۰MB-1.25GB ۱.۲۵GB-3GB
Minimum RAM capacity ۱۶GB ۳۲GB ۶۴GB

توجه داشته باشید که ایستگاه های کاری مدل سازی عمومی که برای کاربران انتخاب می کنیم دارای حراکثر ۳۲GB حافظه رم بوده، بنابراین در صورت نیاز به حافظه بیشتر توصیه می کنیم از یک ایستگاه کاری با قابلیت استفاده حافظه RAM بیشتر یا یک ایستگاه کاری شبیه سازی و رندر برای کارهای ترکیبی و بزرگ‌تر استفاده کنید.
به خاطر داشته باشید که هر نرم افزار اضافه که در حال اجرا است (اعم از یک شبیه سازی، رندر یا حتی مرورگر وب یا یک پلیر) به حافظه رم مجزا احتیاج دارد، بنابراین اگر به نظر می رسد شرایط پیچیده می شود، با متخصصین ما در بخش مشاوره تماس بگیرید یا در بخش مشاوره درخواست مشخص خود را ثبت کنید. لینک درخواست مشاوره حرفه ای در سایت دکمه ها.

 • کارت گرافیک

آیا لازم است از کارت گرافیک Quadro استفاده کنم یا GeForce خوب است؟

پاسخ: با انتشار اخیر اولین بسته سرویس SOLIDWORKS 2020 ، ما فکر کردیم زمان مناسبی است که بتوانیم عملکرد کارت گرافیک NVIDIA Quadro را در زمینه مدل سازی در SOLIDWORKS انجام دهیم. اما این بار GeForce را از کار خارج می کنیم ، زیرا آنها توسط Dassault Systèmes به طور رسمی پشتیبانی نمی شوند و برخی از گزینه های گرافیکی بدون کارت گرافیک، پشتیبانی نشده و فعال نمی‌شوند.
نه تنها Dassault Systemes به کاربران خود توصیه می کند از کارت گرافیک ورک استیشن برای ایستگاه کاری استفاده کنند، بلکه انجام این کار مزایای عملکرد قابل توجهی نیز دارد. در آزمایشات ما متوجه شدیم که در حالت “shaded w / edge” حتی یک کوادرو سطح پایین نیز سریعتر از کارت GeForce پردازش کاری شما را اجرا می کند. علاوه بر این، استفاده از کارت های ورک استیشن، تنها راه برای دریافت پشتیبانی رسمی از ویژگی هایی مانند Realview و Ambient Occlusion ضروری است.
قبل از SOLIDWORKS 2019، تفاوت عملکرد کمی بین کارت های مختلف ویدیویی Quadro – به جز در حجم بسیار بالا با مجموعه بسیار پیچیده بر روی مانیتورهای با وضوح تصویری بالا وجود داشت. با این حال، ویژگی جدیدی وجود دارد که در SW 2019 به نام حالت “عملکرد گرافیکی پیشرفته” معرفی شد. با فعال کردن این گزینه، کارت ویدیو کارهای بیشتری را هنگام نمایش قطعات و مجموعه ها انجام می دهد. این امر همچنین منجر به تفاوت بسیار بیشتری در نرخ فریم با کارتهای مختلف Quadro می شود که در نمودارهای زیر مشاهده می شود.

به راحتی می توان به این دو نمودار نگاه کرد و حدس زد که کارتهای سطح پایین Quadro موثر نیستند یا جایی در یک ایستگاه کاری SOLIDWORKS ندارند، اما اینطور نیست. این اعداد عملکردی براساس چندین اندازه مجموعه و تنظیمات مختلف گرافیکی تنظیم شده اند. بعلاوه، کارتهای ویدئویی پیشرفته اغلب نرخ فریمی را بیش از آنچه مانیتورها می توانند نمایش دهند، ارائه می دهند.

از داده های آزمون خام که جمع آوری کرده ایم، می توان نتیجه گیری مفیدتری را به دست آورد. در اینجا توصیه های ما برای انتخاب کارت ویدیو، بسته به اندازه و وضوح مدل – با هدف نرخ فریم های روان (> 30 فریم در ثانیه) در بیشتر شرایط، آورده شده است:

↓ Assembly Size \ Resolution → ۱۰۸۰P (1920×1080) ۴K (3840×2160)
Small (<1 million parts) Quadro P620 or higher Quadro P1000 or higher
Medium (>1 million parts) Quadro P1000 or higher Quadro P2200 or higher
Large (>10 million parts) Quadro RTX 4000 or higher Quadro RTX 5000 or higher

بخاطر داشته باشید که این توصیه ها برای SOLIDWORKS 2019/2021 با “عملکرد گرافیکی پیشرفته” فعال است. نسخه های قدیمی نسبت به انتخاب کارت ویدیو حساسیت کمتری دارند.

 • حافظه ذخیره سازی

آیا حافظه SSD به من کمک می کند تا پروژه های خود را سریعتر باز و ذخیره کنم؟

پاسخ : بله SSD بسیار سریعتر از هارد دیسک HDD است و در بسیاری از موارد می تواند زمان قابل توجهی را برای باز و ذخیره نمودن پروژه های سالیدورک کاهش دهد. توجه داشته باشید که مجموعه های کوچکتر متصل به ورودی / خروجی نیستند ، به این معنی که ممکن است تفاوت زیادی با درایو ذخیره سازی سریعتر نداشته باشد اما به طور کلی، هرچه مدت زمان بیشتری برای باز کردن یک مجموعه طول بکشد، یک SSD مفیدتر خواهد بود.
با کاهش هزینه های مرتبط با SSD، ما تقریباً همیشه توصیه می کنیم از یک یا چند SSD از نوع SATA – PCIe NVMe  برای درایو اصلی استفاده کنید که میزبان سیستم عامل و نصب نرم افزار Solidworks شما باشد. سرعت بالای SSD از نوع NVMe به سیستم شما این امکان را می دهد از ۶ تا ۲۰۰ برابر سریعتر از هارد دیسک سنتی برنامه ها را بوت و اجرا کنید.

لینک سایت پاگت سیستم

23 دیدگاه

 1. بمیری با این محتوی نوشتنت
  دو تا خط میخوای بنویسی که سخت افزار چی لازم داره
  قصه حسین کرد شبستری رو میگی
  اخرش هم معلوم نشد چی شد.

  1. درود بر شما. بنده مشاور و مدیر فروش سخت افزار سایت دکمه ها هستم. بیش از ده سال سابقه مشاوره و فروش سخت افزار به متخصصین و شرکت ها رو دارم و در این بین حتی به یک مجموعه هم یک سیستم مشابه برای دو متخصص پیشنهاد ندادم. اگر با متن و ابعاد کار نرم افزار سالیدورک که-بیش از سن من و شما توسط سازنده اون توسعه پیدا کرده و برای چند میلیون متخصص نوشته شده- آگاهی ندارید، مشکل از محتوای نیست. مشکل اینه که شما مخاطب اینستاگرام سالیدورک هستید و نه کتاب و مقاله. بنده بر حسب ضرورت کارم ابعاد و نیاز این نرم افزار رو برای همه مخاطبان شش گانه نرم افزار سالیدورک و مخاطبین کاری خودم نوشتم. طبیعی هستش که بیشتر این متن به کار شما و همه کاربران نخواهد اومد. اما ممنون که از پرگویی بنده گفتید، سعی می کنم در بازنویسی متن، این پرگویی رو کم کنم. با تشکر فراوان، علی نیکو.

  2. کاملا با نوشته این دوست موافقم
   قصه حسین کرد شبستری رو میگید آقای متخص
   دقیقا محتواتی که اینجا کپی کردین در تمام سایت های دیگه موجوده .یا دست به سرچ ما ضعیفه یا بقیه رو گوش دراز فرض میکنید
   ۴ تا از اون کانفیگ های غیر تکراریتون که توی این ۱۰ سال فروختین به افرادی که کار کردن با سالید رو خیلی بهتر بود تا این که مطالب تکراری کپی میکردین

   1. درود بر شما جناب هرمز و (شسی) عزیز.
    اینجا یک وبلاگ هستش نه صفحه فروش.
    اگر توجه می کردید به عنوان بندی موضوعی اول متن، نیاز به مطالعه کل محتوا نداشتید.
    دوستانی که به سخت افزار مشخص خودشان با مشاوره نیاز دارند، خیلی ساده در اول متن پاسخ اونها داده شده و به صفحه مشاوره راهنمایی شده اند. با تماس تلفنی و یا فرم درخواست مشاوره (حتی بدون نیاز به مطالعه و با دیدن عکس اول موجود در متن).
    اما در پاسخ به اینکه چرا این یک متن بلند است: (نخست) اینکه بنده متن کوتاهی برای متخصصین ندارم و کالاهایی که در فروش برای این بزرگواران پیشنهاد می کنیم هم مشخصات بسیاری دارند. (به قولی یک تبلیغات از سری Z شرکت اچ پی : لپ تاپ های ورک استیشن با بیش از یک میلیون کانفیگ در دسترس هستند.) و اما مورد (دوم) در پاسخ بنده به شما: شعار شرکت ما هم مانند خیلی از شرکت های مشاوره سخت افزار، این است: (کامپیوتر باید کار کند).
    و واقعا اگر درک این پیچیدگی و پراکندگی مصرف کنندگان رو ندارید،‌ قطعا کاربر اون هم نخواهید بود و بنده کم تر از آن هستم که برای شما خط مشی کاری و نگرش زندگی حرفه ای مشخص کنم.
    شاد و پیروز باشید.

 2. سلام. سالیدورکز ۲۰۲۱ و سیستم با ۱۶ گیگ رم پیغامout of memory میده. باید چکاری انجام بدم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. درود بر شما.
   ما در این مقاله به سوالات کلی درباره اینترفیس و مشاوره سخت افزار پرداختیم، انتخاب سیستم یا قطعات درست برای سالیدورک. اما سوال شما باید در بخش مشاوره نصب یا خطای سیستم در نرم افزار سالیدورک رو از سایت مادر یا متخصصین و دوستان باتجربه تر بپرسید. اما اول باید چک کنید که یک بخش کوچک یا کل حافظه RAM شما سالم هستش و خطا از اونجا نباشه.

 3. سلام خدا قوت
  من میخوام با سالیدورک و نرم افزار ها دیگه طراحی محصول و شبیه سازی داشته باشم
  مخصوصا طراحی ابزار های صنعتی مثل دریل … و همین طور تدوین و انیمیشن.به نظرتون لپ تاپ گیمینگ ایسوس fx505gt fh با مشخصات
  ۱۶ رم.۴ گرافیک جی فورس.۲۵۶ ssd و core i5 سری ۹ . کافیه برای این کار ها
  و اینکه لطفا بگید برای کار صنعتی و شبیه سازی الویت با cpu بالا هست وگرافیک در حد ۲ گیگ کفایته یا اینکه گرافیک هم باید بالا باشه حتما
  خیلی خیلی ممنون

  1. درود بر شما.
   نیکو هستم، مشاور ارشد تیم ورک استیشن دکمه ها.
   تا چند روز آینده مقاله مربوط به سالیدورک نهایی و برای آپدیت آن در همین مقاله بارگذاری می‌شود، که به تمام سوالات مربوطه پاسخ داده ایم.
   تنها مساله ای که وجود داره برای شما، جزییاتی هستند مانند : حجم کاری، تعداد قطعات، نوع کاربری از نرم افزار و گزینه های حاشیه ای کار شما مانند تدوین و انیمیشن و … .
   برای پاسخ دقیق و مشاوره سخت افزار با مشاورین ما تماس بگیرید.

  2. درود بر شما
   با کمی تاخیر و بدقولی، مقاله پیش رو آپدیت شده و در دسترس شماست.

 4. با سلام خدمت مهندس نیکو عزیز ،،
  سوالم اینکه بنظر شما بین کارت گرافیک fire pro w7000 و quadronvidiaquadroقکدامیک را برای کار با سالیدورک ۲۰۱۸ ،مناسب میدانید ، «البته در سایت سالیدورک حداقل گرافیک برای ورژن ۲۰۲۰ را p1000 ذکر کرده »،اما بودجه ما کم است ، و اینکه w7000 ظرفیت ۴گیگ است ،اما p400 ظرفیت ۲گیگ است ، با تشکر ،

  1. درود بر شما
   در پاسخ به سوال شما، اینکه FirePro W7000 قطعا مناسب تر از Quadro P400 هستش و بنده هیچ شکی ندارم. البته P400 یک کارت پایین رده از سری حرفه ای کوادرو هستش و W7000 یک گزینه متوسط و بالا رده در نسل خودش در سری فایرپرو AMD به حساب میاد و از تکنولوژی محاسباتی پیچیده تری بهره میبره.
   پس اگر قیمت بالاتر باشه هم مناسب تر، چون گزینه W7000 سه برابر سرعت در بنچمارک عمومی و حجم دو برابری ۴GB در حافظه، بهترین گزینه برای کار شماست.

 5. با سلام ،و تشکر از پاسخگویی به سوالات ،،
  سوالم اینکه آیا برای کار با سالیدورک میتوان از کارت
  Firepro w7000 استفاده کرد؟ و اگر پاسخ مثبت است ، بنظر شما این کارت برای چه ورژن سالیدورک مناسب تر است ؟ با تشکر

  1. درود بر شما.
   نیکو هستم مشاور حرفه ای سخت افزار دکمه ها.
   نرم افزار سالیدورک از اینترفیس OpenCL استفاده می کنه و کارتهای AMD سری ورک استیشن مناسب ترین گزینه ها برای این نرم افزار هستند.
   کارتهای گرافیک ارتباط خاصی به ورژن نرم افزار ندارند، فقط به حجم کاری بستگی دارند و اگر حجم کار شما بیشتر بشه باید از سری جدیدتر و سریعتر با حجم بزرگتر حافظه استفاده کنید.

 6. سلام ببخشید امر ممکنه سوال من رو جواب بدین من میخوام یک لپتاپ hp workstation
  با گرافیک k2100 2gig
  رم ۸ ddr3
  Cpu 4810QM

  1. سلام وقت بخیر
   بفرمائید در خدمتیم برای چه کاری این مشخصات از لپ تاپ رو میخواید خرید کنید؟ نرم افزارهایی که میخواید کار کنید چی هست؟

 7. سلام خسته نباشید… من میخواستم بدونم نرم افزار سآلید ورک روی چه لب تابی با چه رم و چه گرافیکی نصب میشه و این لب تاب باید چند بیتی و چند هسته ای باشه

  1. با سلام
   این نرم افزار برای نصب یه سیستم خاصی نیاز نداره.
   ولی بسته به حجم کاری شما، ما سیستم و لپ تاپ های متفاوتی برای کار پیشنهاد میدیم.
   لطفا اگر قصد خرید دارید بعد از مشخص کردن تعداد پارت و حجم کاری در سالید ورک، با همکاران بنده در بخش مشاوره تماس بگیرید.

 8. سلام و خسته نباشید
  میخاستم بدونم سالیدورک رو تبلت های ویندوزی سرفیس با کانفیگ زیر جواب میده
  Surface pro 4
  Cpu 6650u
  Ram 8
  Gpu intel 540
  hard 256 ssd

  1. سلام و وقت بخیر
   سری پردازنده های حرفه ای و گرافیک های حرفه ای رو می تونید استفاده کنید.
   سری U سری کم مصرف و Mobile هستش و برای کارهای روزانه نه حرفه ای استفاده میشه.
   همچنین شما گرافیک هم ندارید. در صورتی که بجز باز کردن فایل ها و پروژه ها، کاری بخواید انجام بدید، این سیستم دچار خطا و هنگ میشه و در مواردی که بخواید در پروژه های بزرگ فایل خودتون رو تماشا کنید، دچار مشکل خواهید بود.

 9. سلام. بنده می خوام جهت کار با دستگاه های CNC تراش از solidwork استفاده کنم. چه لپ تاپی را پیشنهاد می دهید؟ ایا امکان نصب بر روی Mac می باشد؟
  llk,k

  1. سلام و وقت بخیر
   شما میتونید بسته به حجم کاری هزینه و زمانی که دارید یک لپ تاپ ورک استیشن تهیه کنید.
   خیلی مهم هستش که جزییات کاری رو برای ما ارسال کنید.
   اما بصورت کلی تقریبا همه لپ تاپ های سری ورک استیشن سایت دکمه ها به کار شما شتاب میده.
   مهم حجم کاری شماست به نسبت زمانی که میخواید کار انجام بشه به نسبت قیمتی که مد نظرتون.

 10. سلام روز بخیر.لطفا بفرمایید سخت افزار مناسب لپ تاب برای اجرای نرم افزار های camچیست؟
  ضمنا قابلیت حمل بالایی داشته باشد با تشکر

  1. سلام، برای این موارد از لپ تاپ های ورک استیشن با پردازنده های حرفه ای نه کم مصرف و گرافیک های سری کوادرو و فایر پرو با حجم رم بالا استفاده میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

close