solidworks

سخت افزاری مورد نیاز نرم افزار SOLIDWORKS سالیدورکس ۱۰

سالیدورکس SOLIDWORKS سخت افزاری مورد نیاز نرم افزار

نرم افزار SOLIDWORKS سالیدورکس

نرم‌افزار SOLIDWORKS سالیدورکس نرم‌افزار سه بعدی کاملی است که به منظور طراحی، شبیه‌سازی و گردآوری اطلاعات طراحی شده است. امکانات این محصول این شرایط را ایجاد می‌کند تا قطعه هرچه راحت تر و سریعتر طراحی شود و با همکاری قسمت‌های مختلف با سرعت و دقت محصولی مقرون به صرفه ارائه گردد.
یکی از نرم‌افزارهای مطرح که تقریباً به تمامی نیازهای یک مهندس طراح جامهٔ عمل پوشانده است. سالیدورکس (SolidWorks) ساخت شرکتی به همین نام است که البته چند سالی است که زیر مجموعه Dassault System ,سازنده CATIAA قرار گرفته است.

نرم افزار SOLIDWORKS سالیدورکس
این نرم‌افزار شامل سه بخش اساسی و مهم است که هر یک وظیفه خاص به خود را دارا می‌باشد این بخشها عبارتند از:

بخش اول : part برای ایجاد قطعه

هر سیستم مکانیکی از قطعات و اجزا مختلفی تشکیل یافته‌است. برای طراحی یک مکانیزم به صورت کامل بایستی ابتدا هر یک از اجزا و قطعات آن را به صورت مجزا طراحی نمود. این کار در محیط Part صورت می‌گیرد. نقطه آغاز کار در این محیط یک نقشه(Sketch) دوبعدی یا سه بعدی است که از آن برای ساختن یک شکل خام استفاده می‌شود. در این بخش از نوار ابزار (Feature) بیشترین استفاده صورت می‌گیرد. همچنین در محیط (Part) امکانات مناسبی برای طراحی قالب‌های تزریق پلاستیک، ورقکاری، جوش دادن قطعات و غیره وجود دارد.

دو بعدی و سه بعدی با نرم افزار SOLIDWORKS سالیدورکس

بخش دوم: Assembly برای مونتاژ قطعات ایجاد شده

پس از اینکه قطعات به صورت مجزا در محیط (Part) ایجاد شدند آنها را وارد محیط (Assembly) منمایند. در اینجا با اعمال قیود خاص توسط دستور (Mate) از نوار ابزار (Assembly) قطعات مجزا را به یکدیگر مرتبط می‌کنند. از جمله این قیود می‌توان به موازی(Parallel)، هم مرکز(Cocenteric)، عمود(Perpendicular) یا قیود پیشرفته نظیر قیود ایجاد چرخدنده یا بادامک اشاره نمود. یکی از امکانات جالب در این محیط امکان ایجاد تسمه برای پولی‌ها است که آنها را به یکدیگر مرتبط می‌کند. از دیگر امکانات جالب توجه گزینه تشخیص تداخل(Interference Detection)است که به طراح اجازه می‌دهد تا با بررسی قطعه پس از مونتاژ، تداخل‌های احتمالی را با سایر قطعات تشخیص داده و نسبت به رفع آن اقدام نماید. در این محیط می‌توان با اعمال سرعت خطی و سرعت زاویه‌ایو همچنین شتاب ثقل، عملکرد مکانیزم را برآورد نموده تا تقریبی از کار مکانیزم به دست آید. هر چند که این امکانات برای شبیه‌سازی دینامیکی بسیار ناقص و ابتدایی بوده و روایت بسیار کاملتر آن در نرم‌افزار (Cosmos Motion) که در همین نوشتار بحث می‌گردد آورده شده‌است.

طراحی موتور ماشین با نرم افزار نرم افزار SOLIDWORKS

بخش سوم: Drawing ایجاد نقشهٔ دو بعدی از طراحی برای چاپ

در این محیط می‌توان اقدام به طراحی نقشه‌های دو بعدی نموده یا از قطعات و مکانیزم‌هایی که در دو محیط قبلی ساخته شده‌اند استفاده نمود. قابلیت‌های متعدد این محیط یک تخته رسم الکترونیکی را برای کاربر به ارمغان می‌آورد که براحتی می‌تواند هر گونه ترسیمی را به شکل دلخواه و بدون مشکلات استفاده از راپیدوگراف و غیره در کوتاهترین زمان انجام دهد. از جمله قابلیت‌ها می‌توان به اندازه گذاری خودکار نقشه‌های ایجاد شده از روی قطعات، تعیین نوع هاشور برای سطح مقطع با توجه به جنس قطعه، تعیین نوع خطوط و غیره اشاره کرد.

نرم افزار سالیدورکس

رویکرد نرم‌افزار SOLIDWORKS سالیدورکس

نرم‌افزار SOLIDWORKS یک مدل ساز برای مدلسازی جامدات است که مبتنی بر پارا سالید بوده و از رویکرد پارامتری مبتنی بر ویژگی برای ساخت مدلها و مونتاژها استفاده می‌کند. پارامتر به ثابت‌هایی اطلاق می‌شود که مقدار آنها شکل یا هندسه مدل یا مونتاژ را تعیین می‌کند.

پارامترها هم به صورت پارامترهای عددی نظیر طول خطوط یا قطر دایره بوده و هم به صورت قیدهای هندسی نظیر مماس، موازی، متقارب، هم مرکز و غیره هستند. پارامترهای عددی می‌توانند از طریق استفاده روابط با یکدیگر مرتبط بوده که امکان برآورده ساختن خواسته‌های طراحی را فراهم می‌کند.

خواسته‌های طراحی به این معناست که طراح مایل است تا مدل نسبت به تغییرات و به روز آوری‌ها به چه صورت پاسخ دهد. به عنوان مثال ممکن است که شما بخواهید تا سوراخ در یک قوطی بدون توجه به ابعاد و اندازه‌های قوطی همواره در بالای آن قرار گیرد. سالیدورکس به شما اجازه می‌دهد تا سوراخ را به عنوان یک مشخصه در روی سطح تعریف نموده و بدون توجه به مشخصات قوطی که بعداً معلوم می‌گردد، خواسته خود را برآورده سازید.

مشخصات (Features) به عناصر اصلی سازنده قطعات اطلاق می‌شود. مشخصات اشکال و عملیاتی هستند که قطعه را به وجود می‌آوردند. مشخصات مبتنی بر شکل نظیر برآمدگی‌ها (Bosses)، سوراخ‌ها (Holes)و غیره معمولاً با یک نقشه دو بعدی یا سه بعدی آغاز می‌شوند.

محیط نرم افزار سالیدورکس

ویژگی‌های نرم‌افزار SOLIDWORKS سالیدورکس

نرم‌افزار SOLIDWORKS دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد که آن را از سایر نرم‌افزارهای CAD مانند کتیا، پرو/اینجینیر، یونیگرافیکس، مکانیکال دسکتاپ واینونتور شاخص و متمایز می‌نماید:

۱-سهولت کاربری و آموزش در مقایسه با سایر نرم‌افزارهای CAD
۲-سرعت بالاتر نسبت به سایر نرم‌افزارها
قابلیت ارتباط با تمامی نرم‌افزارهای ماشین کاری (edge cam, master cam, power mill…) و نرم‌افزارهای تحلیل (Ansys, Adams, Abaqus, Cosmos…)

نرم افزار سالیدورکس

نرم‌افزار SOLIDWORKS سالیدورکس نرم‌افزار سه بعدی کاملی است که به منظور طراحی، شبیه‌سازی و گردآوری اطلاعات طراحی شده است.کامپیوتر، سیستم یا سخت افزار مورد نیاز نرم افزار SOLIDWORKS سالیدورکس.

نرم‌افزار SOLIDWORKS برای اجرا به چه سخت افزاری نیاز دارد و آیا هر سخت افزاری مناسب کار کردن با نرم افزار حرفه ای از خانواده CAD میباشد یا خیر؟

برای اینکه بدانید شرکت سازنده سالیدورکس چه سیستم عاملی برای هر ورژنی را برای هر ورژنی از نرم‌افزار SOLIDWORKS پیشنهاد داده، میتوانید به آدرس زیر رفته و تمام سیستم عامل ها و نرم افزارهای ویندوز که از این نرم افزار پشتیبانی میکنند را ببینید.
البته eDrawings 2017 قابل نصب بر روی نسخه مکینتاش Mac 10.10 به بعد شده است.
Home > Support > Hardware & System Requirements > SOLIDWORKS System Requirements

 و در این بخش به پشتیبانی از گرافیک ها و ارایه درایورهای انواع کارتهای گرافیکی که برای سازندگان سیستم Workstation یا ایستگاه کاری از جمله HP-DELL-BOXX-MSI-Vacom-Lenovo-PNY-Nvidia-AMD  و خیلی دیگر که در سطوح مختلف تولید می کنند را ارائه می دهد.
Home > Support > Hardware & System Requirements > Graphics Card Drivers
hp z workstation
حال در مورد سخت افزار پیشنهادی مشاورین سایت دکمه ها طبق تجربه کمتر از یک دهه مشاوره خرید سیستم های حرفه ای Workstation برای متخصصین نرم افزاری از جمله نرم افزار Solidworks.
اول اینکه سیستم شما باید از ECC Memory پشتیبانی کند. یعنی از مادربرد، پردازنده، رم و کارت گرافیکی که از حافظه تصحیح خطا یا همان ECC Memory دارند، باید استفاده کنید.
دومین موضوع به حجم کار شما بستگی دارد ولی طبق پیشنهاد شرکت سازنده نرم افزار سالیدورکس، نباید حجم حافظه رم سیستم شما،‌ کمتر از ۸GB باشد.
سوم اینکه یادتان نرود شما برای نرم افزار CAD/CAM/CAE باید از سیستم های کامپیوتری که برای CAD/CAM/CAE طراحی شده اند، استفاده کنید و حال اینکه فرقی نمی کند سخت افزار شما لپ تاپ، کیس حرفه ای رو میزی یا All-in-one باشد، در هر صورت قاعده یکی است.
برای مشاوره رایگان خرید سیستم هم، میهمان متخصصین ما باشید.

10 Comments

 1. سلام روز بخیر.لطفا بفرمایید سخت افزار مناسب لپ تاب برای اجرای نرم افزار های camچیست؟
  ضمنا قابلیت حمل بالایی داشته باشد با تشکر

  محمد گرامی
  1. سلام، برای این موارد از لپ تاپ های ورک استیشن با پردازنده های حرفه ای نه کم مصرف و گرافیک های سری کوادرو و فایر پرو با حجم رم بالا استفاده میشه.

 2. سلام. بنده می خوام جهت کار با دستگاه های CNC تراش از solidwork استفاده کنم. چه لپ تاپی را پیشنهاد می دهید؟ ایا امکان نصب بر روی Mac می باشد؟
  llk,k

  1. سلام و وقت بخیر
   شما میتونید بسته به حجم کاری هزینه و زمانی که دارید یک لپ تاپ ورک استیشن تهیه کنید.
   خیلی مهم هستش که جزییات کاری رو برای ما ارسال کنید.
   اما بصورت کلی تقریبا همه لپ تاپ های سری ورک استیشن سایت دکمه ها به کار شما شتاب میده.
   مهم حجم کاری شماست به نسبت زمانی که میخواید کار انجام بشه به نسبت قیمتی که مد نظرتون.

 3. سلام و خسته نباشید
  میخاستم بدونم سالیدورک رو تبلت های ویندوزی سرفیس با کانفیگ زیر جواب میده
  Surface pro 4
  Cpu 6650u
  Ram 8
  Gpu intel 540
  hard 256 ssd

  1. سلام و وقت بخیر
   سری پردازنده های حرفه ای و گرافیک های حرفه ای رو می تونید استفاده کنید.
   سری U سری کم مصرف و Mobile هستش و برای کارهای روزانه نه حرفه ای استفاده میشه.
   همچنین شما گرافیک هم ندارید. در صورتی که بجز باز کردن فایل ها و پروژه ها، کاری بخواید انجام بدید، این سیستم دچار خطا و هنگ میشه و در مواردی که بخواید در پروژه های بزرگ فایل خودتون رو تماشا کنید، دچار مشکل خواهید بود.

 4. سلام خسته نباشید… من میخواستم بدونم نرم افزار سآلید ورک روی چه لب تابی با چه رم و چه گرافیکی نصب میشه و این لب تاب باید چند بیتی و چند هسته ای باشه

  1. با سلام
   این نرم افزار برای نصب یه سیستم خاصی نیاز نداره.
   ولی بسته به حجم کاری شما، ما سیستم و لپ تاپ های متفاوتی برای کار پیشنهاد میدیم.
   لطفا اگر قصد خرید دارید بعد از مشخص کردن تعداد پارت و حجم کاری در سالید ورک، با همکاران بنده در بخش مشاوره تماس بگیرید.

 5. سلام ببخشید امر ممکنه سوال من رو جواب بدین من میخوام یک لپتاپ hp workstation
  با گرافیک k2100 2gig
  رم ۸ ddr3
  Cpu 4810QM

  1. سلام وقت بخیر
   بفرمائید در خدمتیم برای چه کاری این مشخصات از لپ تاپ رو میخواید خرید کنید؟ نرم افزارهایی که میخواید کار کنید چی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به علت نوسانات شدید ارزی، قبل از خرید، قیمت را با تماس تلفنی (6808 2842-021) یا تیکت استعلام نمائید.تیکت بزنید
+