گواهی ISV

گواهی ISV یا فروشنده نرم افزار مستقل چیست؟ پیام بگذارید

گواهی ISV یا فروشنده نرم افزار مستقل چیست؟

ترجمه تخصصی Independent Software Vendor، فروشنده مستقل نرم افزار یا با حروف اختصاری ‎ ISV، شخص یا سازمانی است که بطور مستقل نرم افزارهای کامپیوتری تهیه و عرضه میکند.

با داشتن گواهینامه ISV ، نرم افزار و شرکت شما می تواند فروش را افزایش داده و استراتژی های بازاریابی را بهبود بخشد. به دست آوردن این گواهینامه به این معنی است که دانش و مهارت های شما آزمایش شده و آماده استفاده است.

گواهینامه Independent Software Vendor) ISV)، گواهینامه‌ای که به جهت سازگاری نرم‌افزارهای تولید شده با سخت افزارهای تولید صادر می‌شود، به عنوان نمونه میزان سازگاری ویندوز شرکت مایکروسافت یا نرم افزارهای شرکت Adobe با ورک استیشن‌های سری Z کمپانی HP نیازمند تاییدیه ISV می باشند.

در ادامه مطلب مواردی را در مورد صدور گواهینامه ISV و اینکه چگونه می تواند به شما سود برساند ،خواهیم گفت.

Independent Software Vendor) ISV) شرکتی مستقل است که ساخت، فروش و بازاریابی نرم افزار را برای اکثریت و یا بخش عظیمی از بازار انجام می‌دهد. تغییرات و انجام وظایف در برنامه‌ای توسط این دسته از برنامه‌ها به صورت کمکی انجام می‌شود. به عنوان مثال کمپانی IBM دارای یک برنامه جامع گواهی ISV است.

گواهینامه ISV مایکروسافت

مایکروسافت  صلاحیت نقره ای و طلایی نرم افزار مستقل را دارد که برای ISV ها ارائه می دهد. مایکروسافت صدور گواهینامه و نیازهای آنها را بر اساس نیاز مشتری قرار می دهد. برای به دست آوردن صلاحیت نقره ای ، باید ثابت کنید که برنامه یا راه حل شما می تواند یکی از هفت تست برنامه مایکروسافت را پشت سر بگذارد. این آزمایشات شامل تست Windows 7 Platform Ready مایکروسافت یا آزمایش پلتفرم ویندوز ۷ از مایکروسافت است.
علاوه بر قبولی در یکی از تست های مایکروسافت، شما همچنین باید از سه مرجع در مشتریانتان تاییدیه داشته باشید که نرم افزار ها یا راه حل های شما را استفاده یا تست کرده اند. اینها باید یک برنامه تجاری باشند که حداقل پنج نفر از آنها استفاده کنند. مراجع شما باید نشان دهند که این پروژه در یک سال گذشته به اتمام رسیده است.

صلاحیت طلایی مایکروسافت شبیه به نقره ای است، اما نرم افزار شما را به مشتریان نشان می دهد، که این برنامه یا نرم افزار بر اساس استانداردهای مایکروسافت آزمایش های “سختی” را پشت سر گذرانده است. درخواست شما باید یکی از چهار آزمون را پشت سر بگذارد. و به جای ارائه سه مرجع، شما باید پنج مورد را تهیه کنید و در شاخص CSAT (رضایت مشتری) شرکت کنید. در هر دو صلاحیت، علاوه بر نیازهای درآمدی که باید با استاندارد طلایی نیز مطابقت داشته باشد، حق عضویت نیز در آن وجود دارد.

برنامه های مشارکتی برای گواهی ISV

شرکت دل Dell نیز برنامه شریک فروشندگان نرم افزار مستقل را ارائه می دهد، که به گونه ای طراحی شده است که مدیریت نرم افزار و راه حل را برای شما یا سازمان شما آسانتر کند. با همکاری با Dell، می توانید بهترین برنامه ها و راه حل هایی را ارائه دهید که پاسخگوی نیاز مشتریان شما باشد، و اعتبار خود را افزایش داده و فروش را بهبود ببخشید. در برنامه شرکت دل شما می توانید یک عضو ثبت نام شده یا دارای مجوز باشید.

برای ثبت نام به عنوان یک شریک دل، باید کسب و کار ثبت شده یا شرکت داشته باشید، فرم درخواست را پر کنید و با شرایط و ضوابط آنها، از جمله لوگوی برنامه شریک ISV دل، موافقت کنید. با تبدیل شدن به یک شریک معتبر دارای مجوز، اعتبار شما افزایش می یابد، سپس می توان گواهینامه محصول دل را برای محصولات نرم افزاری خود استفاده کنید و نرم افزارهای شما نیز به ادغام کامل نرم افزار OpenManage شرکت دل در خواهند آمد.

برنامه Red Hat Partner گواهی ISV شرکت اوراکل

محصولات اوراکل در محصولات دیگر کمپانی‌ها به عنوان نرم افزار کمکی است، در حقیقت در تعامل بین کمپانی‌های بزرگ و سیاست‌های کلان آن ها در فتح بازار با صرف هزینه‌هایی پائین تر نسبت به تبلیغات در سطح وسیع این هماهنگی ها ایجاد و پیاده می‌شود که در بعضی موارد با موفقیت همراه بوده و این عمل می‌تواند خود یک نسخه نمایشی با ضریب اطمینان بالا از سازگار بودن یک محصول سخت افزاری با یک محصول نرم افزاری باشد.

دومین برنامه مشارکتی ISV که باید مورد توجه قرار گیرد برنامه Red Hat Partner است که شامل سطوح همکاری آماده، پیشرفته و برتری می باشد. برنامه Red Hat برای کمک به ISV هایی که می خواهند از طریق فروش مجدد یا مجوز برنامه های کاربردی در سیستم عامل های لینوکس Red Hat طراحی شوند، طراحی شده است. اگر شما در زیرساخت های سیستم عامل یا JBoss Middleware تخصص داشته باشید. بسته به سطح مشارکت، مزایای استفاده از آرم Red Hat، اشتراک در برنامه ها، دسترسی به اطلاعات آنلاین، شرکت در برنامه ها و دریافت تخفیف در آموزش ها و مطالب را می توانید استفاده کنید. برای به دست آوردن سطح عضویت، باید از Red Hat درخواست کنید، هر سال از وضعیت خوبی برخوردار باشید و برنامه های خود را آپدیت کنید و آنها را گواهی کنید.

منبع : شرکت HP و What_is_ISV_Certification

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

close