شرکت اینتل Intel

شرکت اینتل Intel، یک شرکت چند ملیتی آمریکایی در حوضه فناوری است که مقر اصلی آن در سانتا کلارا ، کالیفرنیا ، در دره سیلیکون است. در واقع اینتل یک شرکت بین‌المللی تولیدکننده‌ی پردازنده‌ی کامپیوتر است که به‌عنوان یکی از پیشگامان عصر جدید پردازش شناخته می‌شود.
این شرکت در حال حاضر به‌عنوان دومین تولیدکننده‌ی بزرگ پردازنده در جهان و دومین شرکت با ارزش این صنعت شناخته می‌شود. اینتل مخترع پردازنده‌های x86 برای اولین بار در جهان بوده است؛ پردازنده‌هایی که در اکثر کامپیوترهای شخصی در دنیای امروز استفاده می‌شوند. از شرکت‌های بزرگی که مشتریان اصلی اینتل هستند می‌توان به اپل،  لنوو،  اچ‌ پی و دل اشاره کرد.

شرکت اینتل که در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه و تلفن همراه، با تمرکز بر مادربورد،چیپست مادربرد، کارت شبکه، بلوتوث و حافظه‌های فلش و همچنین انواع ریزپردازنده ها، نیم‌رساناها، مدارهای مجتمع یا (IC)، پردازنده های گرافیکی، پردازنده های تعبیه شده روی بردها و سایر دستگاه های مرتبط با ارتباطات و پردازش محاسباتی را تولید می کند.

اینتل با درآمد کل $۷۰,۸۴۸.۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸، در لیست مجله Fortune 500 در لیست ۴۶ شرکت های فورچون قرار گرفت که با رشد سه پله ای در سال جاری یعنی ۲۰۱۹ به ۴۳ در لیست ارتقاء یافته.

در حال نمایش 14 نتیجه

سبد خرید

close