AMD و معرفی پردازنده های Ryzen 2700E, 2600E, 2500X و۲۳۰۰X

شرکت AMD به تازگی پردازنده های نسل جدید Ryzen 2700E, 2600E, 2500X و۲۳۰۰X را معرفی کرد. در حالی که مشخصات دو مدل از این چهار مدل پردازنده پیشتر اعلام شد اما دو مدل دیگر اطلاعات جدیدی از آنها در دست قرار گرفت.

وجود پسوند X به معنای آن است که پردازنده ها برای اورکلاک قفل شده نیستند و این در حالی است که مدل های E فاقد چنین قابلیتی هستند. همچنین توان مصرفی سری X بیش از ۶۵ وات بوده و این توان در سری E به ۴۵ وات می رسد.

AMD و رونمایی از پردازنده های نسل جدید

تمامی چهار پردازنده تحت فرآیند ۱۲ نانومتری به تولید می رسند و فاقد تراشه گرافیکی Vega می باشند. برخلاف اطلاعات افشا شده پیشین، هر دو پردازنده X از قابلیت CCX بهره می برند و حافظه پنهان L3 به ۸ مگابایت می رسد. به گفته AMD پردازنده های جدید نسبت به مدل های پیشین خود و همتایان ۸ تا ۱۰درصد عملکرد بهتری نشان می دهند.

آنها همچنین قادرند از حافظه های رم DDR4-2933 نیز پشتیبانی کنند. پردازنده های E در رده اقتصادی قرار می گیرند و هر دو مدل حافظه کش ۱۶مگابایتی دارد. AMD قیمت خرده فروشی پردازنده های جدید را اعلام نکرده و مدل Ryzen 5 2500X نیز در حال حاضر روی لپتاپ Nitro 50 ایسر قابل دریافت است.

حتی تاریخ عرضه هیچ یک از این پردازنده های جدید AMD مشخص نشده و باید منتظر ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

X