نیمه دوم 2018 شکوفایی شرکت AMD در فروش

نیمه دوم ۲۰۱۸ شکوفایی شرکت AMD در فروش

شرکت AMD پیشتر آمار مالی نیمه دوم سال ۲۰۱۸ خود را منتشر کرده که به نظر می رسد پیشرفت بزرگی در فروش را تجربه کرد. به گفته این شرکت درآمد AMD در نیمه دوم از ۱.۷۳ میلیارد دلار عبور کرد که در مقایسه با قبل ۵۳ درصد افزایش فروش را نشان می دهد.

البته درآمد عملیاتی این شرکت با ۱۵۳ میلیون دلار و کاهش ۱ میلیون دلاری افزایشی را تجربه نکرده، اگرچه در بحث درآمد کلی افزایشی داشته است. درآمد خالص کمپانی ۱۱۶ میلیون دلار بوده که افزایشی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد و این افزایش بیش از ۳۷ درصد است.

در میان آورده های AMD قسمت گرافیک رشد درآمد این کمپانی را تضمین کرده است. این درآمد ۱.۰۹ میلیارد دلاری بوده و نسبت به سال گذشته افزایشی ۶۴ درصدی را نشان می دهد. به گفته AMD این افزایش فروش برای حضور پرقدرت گرافیک های Radeon و پردازنده های Ryzen بوده که نقش موثری ایفا کردند. البته سرمایه گذاران این شرکت نگران آینده فروش بخش گرافیک AMD هستند.

عملکرد موفقیت AMD در سه ماهه دوم ۲۰۱۸

زیرا بخش بزرگی از فروش کارت های Radeon برای ارزهای دیجیتالی بوده و با افت عملکرد این ارزها و کسادی بازار ممکن است میزان فروش کارت های Radeon را در خطر بیاندازد. با افزایش تقاضا برای کارت های Radeon و عملکرد بهتر نسل جدید پردازنده های AMD نسبت به اینتل و کاهش قیمت آنها، این شرکت موفق شد به سود بالایی در فروش دست پیدا کند.

گفتنیست AMD در بخش بازار پردازنده های سروری دارای مدل های به عنوان Epyc است که توانستند فروش موفقی را برای AMD به دنبال داشته باشند. سود عملیاتی فروش این قسمت ۶۹ میلیون دلار بوده که نسبت به ۱۶ میلیون دلار سال قبل رقم هنگفت و بالاتری محسوب می شود.

عملکرد AMD در این سه ماهه قابل توجه و شگفت انگیز بوده، انتظار می رود این افزایش فروش همچنان ادامه داشته و در سه ماهه بعدی شاهد درآمد ۱.۷ میلیارد دلاری کمپانی مطرح باشیم.

AMD را می توان رقیب جدی دو شرکت اینتل و انویدیا دانست. کمپانی که توانسته در بخش های مختلفی موفق عمل کند اگرچه رقبا سرسختی داشته و عرصه را برای موفقیت این شرکت تاحدودی با مشکل مواجه کردند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

X