AMD سال 2019 پردازنده های قدرتمند می سازد

AMD سال ۲۰۱۹ پردازنده های قدرتمند می سازد

شرکت AMD و اینتل را می توان دو رقیب سخت دانست که هر سال با معرفی جدیدترین پردازنده های خود سعی می کنند بهترین را معرفی کرده و شرکتی قدرتمندتر شناخته شوند.

در این بین به نظر می رسد AMD می خواهد برای سال ۲۰۱۹ پردازنده های قدرتمندی را معرفی کند. پردازنده هایی که در مقایسه با مدل های فعلی دو برابر هسته بیشتری داشته و می توانند عملکرد بالاتری از خود نشان دهند.

اگرچه منتظر هستیم AMD پردازنده مقرون به صرفه نسل دوم سری رایزن را با معماری ۱۲ نانومتری عرضه کند، شایعات خبر از سری رایزن ۳۰۰۰ با ۱۶ هسته پردازشی می دهند.

البته انتظار می رود این پردازنده ویژه سرورها باشد و بعید به نظر می رسد AMD آن را برای کاربری های معمولی و عمومی به کار گیرد. عمدتا دستگاه های سرور از پردازنده های قدرتمندی قدرت می گیرند و این دستگاه های معمولی هستند که می توان پردازنده های مختلفی روی آنها جای داد.

پردازنده های قدرتمند AMD در راهند

براساس شایعات انتشاری، معماری ذن ۲ شرکت AMD می تواند ۱۰ تا ۱۵ درصد تعداد دستورالعمل ها در هر چرخه را بهبود بخشد. این امر اجازه می دهد تا بتوان دستورات بیشتری نسبت به نمونه قبلی اجرا کرد.

این در حالی است که معماری ذن فعلی تعداد دستورالعمل ها در هر چرخه تنها ۳ درصد افزایش عملکردی دارد. گزارش های می گویند AMD توسعه پردازنده جدید را به پایان رسانده که می تواند از ۱۶ هسته پشتیبانی کند و در روی سوکت مادربورد AM4 عملکرد قابلی داشته باشد. البته حداکثر پشتیبانی آن ۳۲ هسته روی سوکت TR4 بوده و این موضوع نشان می دهد شرکت AMD پردازنده فوق قدرتمندی را در دست تولید دارد.

پیشتر این شرکت اعلام کرده بود که تمامی پردازنده سری رایزن و اپیک تا سال ۲۰۲۰ کمپانی از سوکت های فعلی پشتیبانی لازم را به عمل می آورند. با این حساب دیگر نیاز به تعویض مادربورد نیست و می توان با همان مادربورد فعلی خود پردازنده قدرتمند جدید AMD را به کار گرفت. پردازنده معماری ذن ۳ شرکت AMD سال ۲۰۲۰ روانه بازار می شود.

احتمالا اگرچه پردازنده های آینده از مادربوردهای نسل فعلی پشتیبانی می کند اما همچنان برخی معایبی در کار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

X