لپتاپ Legion Y530 لنوو با تراشه گرافیکی نسل جدید در راه است

لپتاپ Legion Y530 لنوو با تراشه گرافیکی نسل جدید در راه است

شرکت انویدیا هر سال نسل جدیدی از تراشه های گرافیکی خود را معرفی کرده و در اختیار OEMها قرار می دهد تا این چیپ ها در دستگاه های مختلف قرار گیرند. در حالی که تاکنون با شایعات بسیاری درباره نسل جدید چیپ گرافیکی انویدیا رو به رو شدیم، حال به تازگی لپتاپ Legion Y530 جدید با تراشه GeForce GTX 1160 انویدیا رویت شده است.

این پردازنده از سری GeForce 11 انویدیا محسوب شده که تاکنون معرفی آن صورت نگرفته است. به نظر می رسد انویدیا قصد داشته در جریان رویداد بین المللی گیم گیمزکام 2018 آلمان چیپ های گرافیکی نسل جدید خود را معرفی کند.

اطلاعات کافی درباره چیپ های جدید گرافیکی این شرکت در دست نیست اما انتظار داریم بهینه تر بوده و از ویژگی های قابل توجهی برای کاربری گیمینگ و برخی دیگر برخوردار باشد. لپتاپ رویت شده Legion Y530 لنوو از نوع 15.6 اینچی بوده که تراشه گرافیکی GeForce GTX 1160 با 6 گیگابایتی حافظه GDDR6 با آن همراهی می کند.

چیپ گرافیکی GeForce GTX 1160 قدرتمندتر از همیشه

\"لپتاپ

این چیپ قدرت پردازشی بسیار بالاتری نسبت به GeForce GTX 1060 فعلی داشته از این رو می توان عملکرد بهتری را شاهد بود. گذشته از آن استاندارد حافظه GDDR6 در مقایسه با GDDR5 عملکرد بهتری را به دنبال خواهد داشت و پردازش را به شکل سریعتری صورت می دهد. در گزارش های اخیر اعلام شد که سال جاری انویدیا GDDR6 را جایگزین GDDR5 فعلی خواهد کرد.

مدتهاست استاندارد GDDR5 به کار گرفته می شود و تاکنون توانسته عملکرد رضایت بخشی برای طرفداران کارت های گرافیکی موجود در بازار رقم زند. مشخص نیست چیپ گرافیکی GeForce GTX 1160 مورد اشاره با چه حافظه هایی همراه است و آیا ترکیبی مشابه نسل فعلی دارد یا خیر. علاوه بر این انویدیا مشخص نکرده آیا GeForce GTX 11 نسل جدید تراشه گرافیکی این شرکت است یا GeForce GTX 20. تاکنون اطلاعات غیررسمی متعددی درباره پردازنده گرافیکی این شرکت منتشر شد که هیچ یک تایید یا تکذیب نشده است.

بنابراین باید تا گیمزکام 2018 کلن آلمان به انتظار نشست تا مشخص شود شرکت انویدیا چه برنامه ای در سر داشته و می توان شاهد چیپ های قدرتمندی برخلاف نسخه های فعلی باشیم یا خیر.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

X