MayaMaya AutoDesk یک برنامه پیچیده با گردش کاری خاص است. در DOKMEHA، ما می دانیم که در بسیاری از موارد، یک اندازه سخت افزاری برای تمام نیازهای کاری شما مناسب نیست. بنابراین تنظیمات و سخت افزار ایده آل شما روی کارهایی که انجام می دهید تاثیر می گذارد، در DOKMEHA ما می توانیم ایستگاه کاری ایده آل برای کار با نرم افزار Maya را با توجه به جریان کاری شما پیشنهاد دهیم.

مدلسازی سه بعدی-۳D Modeling

معماری ۳D Modeling به صورت تک رشته ایست ؛ یعنی بر خلاف فرایندهایی همچون رندرینگ که چندرشته هستند،  فرایند ساخت مش ، اکسترود کردن چند ضلعیها و تغییر رئوس آنها،بمنظور اجرای بهینه تنها به یکی  از هسته های CPU نیاز دارد. پیشنهاد می کنیم اگر از ۳ds Max تنها برای ۳D Modeling استفاده می کنید، هزینه اضافی صرف خرید ورک استیشن های dual CPU  با هسته های متعدد نکنید، چرا اکه این فرایند تاثیری بر روند کار نخواهند داشت.

ورک استیشن هایی که مخصوص ۳D Modeling هستند نیازی به هسته های متعدد برای اجرای بهینه نداشته و فرکانس CPU است که حرف اول را می زند. پیشنهاد ما برای کسانی که فقط کار ۳D Modeling انجام می دهند، ورک استیشن اورکلاک شده DOKMEHA W3000 می باشد.

maya-animation
maya-rendering

ساخت انیمیشن (Animation)

فرایند ۳D animation شباهت های زیادی به فرایند  ۳D modeling دارد چرا که هر دو معماری تک رشته ای دارند و استفاده از CPU های متعدد تاثیری بر عملکرد حین اجراء نخواهد داشت. اجرای بهینه این فرایندها به فرکانس CPU وابسته است، یعنی هرچه سرعت کلاک CPU بیشتر باشد، عملکرد نهایی نیز حین اجرا بهتر خواهد بود.

Rendering

بر خلاف ۳D Modeling ، فرایند ساخت انیمیشن و Rendering (رندرینگ) فرایندهای کاملاً چندرشته ای هستند؛ یعنی هرچه تعداد هسته های CPU بیشتر باشد، عملکرد نرم افزار حین اجراء بهتر خواهد بود.

رندرینگ یک فرایند کامپیوتری بسیار سنگین است که اصطلاحاً باید آفلود (Offload) شود. هدف از داشتن یک ورک استیشن ۳D، حفظ بهره وری پروژه ها در یک نقطه معقول است. اگر بخواهید با نرم افزار ۳ds Max انیمیشن ها را با آخرین فریم رندر کنید، مطمئنا  بهره وری لازم حاصل نخواهد شد، پیشنهاد DOKMEHA برای حل مشکل رندرینگ، استفاده از renderPRO2 می باشد و اگر چنانچه برای رندرکردن از GPU هم می خواهید استفاده کنید، پیشنهاد ما ورک استیشن W3000  است که تا ۸ GPU فول سایز را پیشتیبانی می کند.

MAYA animation

SHOPPING CART

close