ansys-dokmeha-solution

شرکت ANSYS یک شرکت پیشرو در زمینه تولید محصولات نرم افزاری شبیه سازی مهندسی بوده و طیف وسیعی از مجموعه نرم افزارهای کاربردی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد تا بر پیچیده ترین چالش ها در زمینه طراحی فائق آیند . متخصصین DOKMEHA ANSYS به شما کمک می کنند تا با توجه به مشخصات سخت افزاری مورد نیاز، ورک استیشن مورد نظر خود را بمنظور اجرای بهینه برنامه های ANSYS پیکربندی کنید.

نرم افزار ANSYS

عملکرد بهینه این نرم افزار به تعداد هسته های پردازنده بستگی دارد. و تعداد هسته های مورد نیاز هر برنامه در مجوز الکترونیکی آن درج شده است. به عنوان مثال اگر یکی از برنامه های کاربردی ANSYS برای اجرای بهینه به ۱۶ هسته نیاز دارد، دراینصورت یک سیستم ۸ هسته ای نباید خریداری کنید. تیم DOKMEHA پیشنهاد می کند، همواره سیستمی را انتخاب کنید که تعداد هسته های آن از تعداد هسته های موردنیاز آن نرم افزار، دو یا چهار هسته بیشتر باشد تا بدینوسیله فضای پردازشی کافی برای خود سیستم عامل و همچنین سایر فرایند موجود در پس زمینه فراهم باشد.

اطمنیان داشته باشید که با انتخاب ورک استیشن های DOKMEHA، برنامه های کاربردی شما با حداکثر راندمان اجرا خواهند شد. از جمله خصوصیات ورک استیشن های ارائه شده در مجموعه ی DOKMEHA ANSYS  ، پردازنده های Intel® Core™ i7, Core X-series, or dual Intel® Xeon® ( تا ۵۶ هسته) ،حافظه رم تا ۲ ترابایت و فضای ذخیره سازی بسیار زیاد برای فایلهای مربوط به محاسبات شبیه سازی دینامیکی سیالات حجیم می باشد.

تیم تخصصی DOKMEHA ANSYS   به شما کمک می کنند تا ورک استیشن مورد نظر خود را سفارشی سازی کنید. ولی با این حال، تیم پشتیبانی فنی ما که در ایالات متحده مستقر است آماده ارائه خدمات و وپشتیبانیهای لازم در صورت بروز هر گونه مشکل است. این سطح از خدمت رسانی به مشتری را درجایی دیگر نمی توانید بیابید. همین الان با یکی از متخصصین ما تماس بگیرید تا نکات لازم برای افزایش سرعت اجرای برنامه ها و افزایش بهره وری  را به شما ارائه دهند.

شبیه سازی با CFD

با استفاده از نرم افزار «دینامیک سیالات محاسباتی[Computational Fluid Dynamics]» ( به اختصار CFD) می توانید جریان سیالات و سایر پدیده های فیزیکی همچون آیرودینامیک، احتراق، هیدرودینامیک، فرایند ترکیب مایعات ( جامدات/ گازها)، پراکندگی ذرات،سیالات واکنشگر، انتقال حرارت و … را مدلسازی کنید.

علاوه بر این، با کمک CFD Solutions می توانید کلیه فرایندهای مربوط به سیالات ( از جمله فعل و انفعالات مولتی فیزیکس) را نیز مدلسازی و شبیه سازی کنید . محصول نهایی قبل از ساخت نمونه اولیه، بهینه خواهد بود.

نوآوری های اخیر در زمینه مدلسازی، مش بندی، محیط کاربری، فرایندهای محاسباتی ، و همچنین پس-پردازشها[Post- processing]، باعث شده تا بدون هیچگونه افت دقتی، سرعت پردازش به طرز چشم گیری افزایش یابد. همچنین، کارایی و بهره وری افراد نوآموز به واسطه این نوآوری ها به سرعت افزایش می یابد و در عین حال کاربرانی که با تجربه تر هستند، فرصت بیشتری خواهند یافت تا در خصوص استفاده از CFD به تبحر لازم برسند.

CFD Simulation
Structural Simulation

شبیه سازی ساختاری

با استفاده از مجموعه نرم افزارهای آنالیز ساختاری ANSYS می توانید مسائل پیچیده مهندسی را حل کنید و در حین طراحی، بهتر و سریعتر تصمیم گیری کنید. با نرم افزار تحلیل المان محدود[Finite element analysis] ( به اختصار FEA) این امکان وجود دارد تا شبیه سازیهای خود را سفارشی کرده و آنها را به صورت خودکار دربیاورید. و علاوه بر این جهت تحلیل سناریوهای طراحی، آنها را پارامتری کنید. با نرم افزار ANSYS Structural Mechanics به راحتی می توانید به سایر ابزار تحلیل فیزیکی متصل شوید و بدینوسیله در پیش بینی رفتار و عملکرد محصولات پیچیده، واقع گرایانه تر عمل کنید. نرم افزار ANALYSIS FEA در سطح وسیع در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و مهندسان می توانند بوسیله آن فرایند طراحی را بصورت  بهینه انجام دهند.

مزایای نرم افزار آنالیز ساختاری ANSYS

نرم افزار آنالیز ساختاری ANSYS به شما این امکان را می دهد تا :

  • کلیه جوانب ساختاری محصول را شبیه سازی کنید.

تحلیل استاتیک خطی انجام دهید و تنش ها و تغییرشکل ها را در محصول مشخص کنید.

«آنالیز مُدال» را اجراء کرده و مشخصه های ارتعاش را تعیین کنید.

  • در کنار سرعت بالا، دقت بالا نیز وجود داشته باشد.

با دو تکنیک کاهشی Submodeling و substructuring،  مدل را متراکم کنید تا بتوان بدون هیچگونه  افت دقتی، محاسبات را سریع انجام داد.

  • کتابخانه المانی فراگیر

کتابخانه ANSYS دنیایی از المان ها مشتمل  بر تیرها، پوسته ها یا پوسته های جامد برای سازه های نازک و همچنین جامدات (اجسام توپُر)  مورد استفاده در بسیاری از برنامه های کاربردی را در خود جای داده است و  با کمک آن می توانید هندسه پیچیده دنیای واقعی را نمایش دهید.

به علت نوسانات شدید ارزی، قبل از خرید، قیمت را با تماس تلفنی (6808 2842-021) یا تیکت استعلام نمائید.تیکت بزنید
+