ansys-dokmeha-solution

شرکت ANSYS یک شرکت پیشرو در زمینه تولید محصولات نرم افزاری شبیه سازی مهندسی بوده و طیف وسیعی از مجموعه نرم افزارهای کاربردی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد تا بر پیچیده ترین چالش ها در زمینه طراحی فائق آیند . متخصصین DOKMEHA ANSYS به شما کمک می کنند تا با توجه به مشخصات سخت افزاری مورد نیاز، ورک استیشن مورد نظر خود را بمنظور اجرای بهینه برنامه های ANSYS پیکربندی کنید.

راهکارهای سخت افزاری دکمه ها برای کار با نرم افزار ANSYS

نرم افزار ANSYS

عملکرد بهینه این نرم افزار به تعداد هسته های پردازنده بستگی دارد. و تعداد هسته های مورد نیاز هر برنامه در مجوز الکترونیکی آن درج شده است. به عنوان مثال اگر یکی از برنامه های کاربردی ANSYS برای اجرای بهینه به ۱۶ هسته نیاز دارد، در اینصورت یک سیستم ۸ هسته ای نباید خریداری کنید. تیم DOKMEHA پیشنهاد می کند، همواره سیستمی را انتخاب کنید که تعداد هسته های آن از تعداد هسته های موردنیاز آن نرم افزار، دو یا چهار هسته بیشتر باشد تا بدینوسیله فضای پردازشی کافی برای خود سیستم عامل و همچنین سایر فرایند موجود در پس زمینه فراهم باشد.

اطمنیان داشته باشید که با انتخاب ورک استیشن های DOKMEHA، برنامه های کاربردی شما با حداکثر راندمان اجرا خواهند شد. از جمله خصوصیات ورک استیشن های ارائه شده در مجموعه ی DOKMEHA ، پردازنده های Intel® Core™ i7, Core X-series, or dual Intel® Xeon® ( تا ۵۶ هسته) ،حافظه رم تا ۲ ترابایت و فضای ذخیره سازی بسیار زیاد برای فایلهای مربوط به محاسبات شبیه سازی دینامیکی سیالات حجیم می باشد.

شبیه سازی با CFD

با استفاده از نرم افزار «دینامیک سیالات محاسباتی[Computational Fluid Dynamics]» ( به اختصار CFD) می توانید جریان سیالات و سایر پدیده های فیزیکی همچون آیرودینامیک، احتراق، هیدرودینامیک، فرایند ترکیب مایعات ( جامدات/ گازها)، پراکندگی ذرات،سیالات واکنشگر، انتقال حرارت و … را مدلسازی کنید.

علاوه بر این، با کمک CFD Solutions می توانید کلیه فرایندهای مربوط به سیالات ( از جمله فعل و انفعالات مولتی فیزیکس) را نیز مدلسازی و شبیه سازی کنید . محصول نهایی قبل از ساخت نمونه اولیه، بهینه خواهد بود.

نوآوری های اخیر در زمینه مدلسازی، مش بندی، محیط کاربری، فرایندهای محاسباتی ، و همچنین پس-پردازشها[Post- processing]، باعث شده تا بدون هیچگونه افت دقتی، سرعت پردازش به طرز چشم گیری افزایش یابد. همچنین، کارایی و بهره وری افراد نوآموز به واسطه این نوآوری ها به سرعت افزایش می یابد و در عین حال کاربرانی که با تجربه تر هستند، فرصت بیشتری خواهند یافت تا در خصوص استفاده از CFD به تبحر لازم برسند.

CFD Simulation
Structural Simulation

شبیه سازی ساختاری

با استفاده از مجموعه نرم افزارهای آنالیز ساختاری ANSYS می توانید مسائل پیچیده مهندسی را حل کنید و در حین طراحی، بهتر و سریعتر تصمیم گیری کنید. با نرم افزار تحلیل المان محدود[Finite element analysis] ( به اختصار FEA) این امکان وجود دارد تا شبیه سازیهای خود را سفارشی کرده و آنها را به صورت خودکار دربیاورید. و علاوه بر این جهت تحلیل سناریوهای طراحی، آنها را پارامتری کنید. با نرم افزار ANSYS Structural Mechanics به راحتی می توانید به سایر ابزار تحلیل فیزیکی متصل شوید و بدینوسیله در پیش بینی رفتار و عملکرد محصولات پیچیده، واقع گرایانه تر عمل کنید. نرم افزار ANALYSIS FEA در سطح وسیع در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و مهندسان می توانند بوسیله آن فرایند طراحی را بصورت  بهینه انجام دهند.

سیستم های پیشنهادی برای شبیه سازی با CFD و ساختاری با نرم افزار Ansys

سخت افزار مورد نیاز برای کار با نرم افزار ANSYS

در اینجا به تفکیک بخش های مختلف سخت افزاری را برای کار با نرم افزار Ansys معرفی می کنیم و توضیح می دهیم که برای گرفتن بهترین خروجی از این نرم افزار چه میزان از بخش های مختلف سخت افزار کامپیوتر از جمله پردازنده، حافظه رم، حافظه ذخیره سازی، گرافیک و… نیاز می باشد

حافظه رم

به طور کلی ۳-۶ گیگابایت RAM در هر هسته پردازنده توصیه می شود. به عنوان مثال ، اگر یک پردازنده ۱۲ هسته ای واحد انتخاب کنید ، ۳۲ گیگابایت برای کارهای اساسی یا ۶۴ گیگابایت برای بارهای کاری بیشتر کافی است.

کارت گرافیک

ANSYS از شتاب GPU بهره می برد ، اما با توجه به معیارها ، افزایش عملکرد با هسته های پردازنده بیشتر در مقابل استفاده از شتاب GPU قابل توجه است. بنابراین ما به جای استفاده از کارت گرافیک های پیشرفته ، توصیه می کنیم تعداد هسته اصلی خود را به حداکثر برسانید. ما کوادرو M2000 را در این شرایط توصیه می کنیم.

اگر تعداد هسته خود را به حداکثر برسانید و می خواهید عملکرد بیشتری داشته باشید ، پس ما کارت گرافیک پیشرفته Quadro مانند M5000 یا یک شتاب دهنده تسلا را توصیه می کنیم.

کیس

اگر می خواهید پردازنده های دوتایی و / یا چند کارت گرافیک با کارایی بالا داشته باشید ، HP Z8 G4 Workstation توصیه می شود.

اگر مایلید با یک پردازنده سطح بالا و یک کارت گرافیک با عملکرد بالا با قابلیت ارتقا در آینده کار کنید ، HP Z6 G4 Workstation توصیه می شود. با استفاده از Z6 G4 می توانید پردازنده تطبیق دوم را اضافه کرده و با استفاده از رایزر دوم افزایش دهنده حافظه ، حافظه را دو برابر کنید. منبع تغذیه همچنین از دو کارت گرافیک میان رده پشتیبانی خواهد کرد.

ایستگاه کاری HP Z4 G4 برای اکثر گردش کار توصیه می شود. از آنجا که اینتل اکنون پردازنده های تک هسته ای i9 و Xeon را با حداکثر ۱۸ هسته و سرعت کلاک بالا تولید می کند ، دیگر نیازی به پردازنده های دوگانه نیست مگر اینکه پردازنده سنگین پردازنده یا کارهای فشرده بیش از ۱۸ هسته ای داشته باشید. همچنین ، HP Z4 G4 دارای یک منبع تغذیه ۱۰۰۰W اختیاری است که از قوی ترین کارت گرافیک ها شامل GeForce RTX 2080Ti و Quadro RTX 6000 پشتیبانی می کند.

پردازنده

ANSYS Mechanical + ANSYS Fluent
ANSYS Mechanical و ANSYS Fluent از تمام هسته های پردازنده موجود کاملاً استفاده می کنند. بنابراین ، هر چه تعداد هسته بیشتر باشد ، بهتر است. ما برای حداکثر کارایی پیکربندی های پردازنده دوگانه را توصیه می کنیم.

لطفا توجه داشته باشید که نرم افزار ANSYS به تعداد خاصی از هسته ها منتقل شده است ، بنابراین باید پیکربندی ای را انتخاب کنید که عملکرد مجوز اصلی شما را به حداکثر برساند.

حافظه ذخیره سازی

ما توصیه می کنیم دو درایو داشته باشید که بهترین عملکرد را داشته باشد:

Primary Drive: SSD برای سیستم عامل و نرم افزار
Secondary Drive: SSD دیگری ، یا برای عملکرد بهتر ، NVMe Flash Storage Drive (“HP Z Turbo Drive”) برای پرونده های فعال پروژه
اگر به فضای ذخیره سازی بیشتری برای پرونده های بزرگ و کم دسترسی نیاز دارید ، ما یک یا چند هارد دیسک ۴ ترابایت ، ۶ ترابایت یا ۸ ترابایت را نیز توصیه می کنیم. هارد دیسک ها همچنین برای ذخیره سازی پرونده های صادراتی به خوبی کار می کنند زیرا روند صادرات / رندر معمولاً زیاد نوشتن ندارد.

SHOPPING CART

close